Ana Sayfa Gündem, Magazin 6 Mayıs 2020

CANIM CİCİM AHMET HAKAN KORU-KOLLA-KURTAR BENİ!

Bir ilçe düşün Ahmet Hakan beyciğim… 6 yılda 40 milyon lira borçla devralıp 500 milyon lira borç…

Bir ilçe düşün Ahmet Hakan beyciğim…

6 yılda 40 milyon lira borçla devralıp 500 milyon lira borç batağına batırılsın.

Borç yapıldıysa ilçenin alt yapısı yapılmıştır, bir yığın park, sosyal alanlar, kültür merkezleri yapılmıştır diyeceksinizdir; boşuna yorulmayın hiç bir eser ortada yoktur.

Yapılan sadece eski belediye başkanlarının açtıkları tesisleri, yaptıkları binaları başka isimlerle açılış törenleri düzenlemek; eski tabelayı kaldırıp yeni tabela asmak.

Bir kaç gazeteciyi toplayıp kişisel Youtube kanalında canlı yayın programı yapan Maltepe Chp belediye başkanı Ali Kılıç’a hurriyet.com’da ki köşesinde ”Sen ne güzel bir CHP’lisin ey Ali Kılıç Başkan” başlığıyla  bir övgü, bir methiye aman Allah sanki muhterem Mars gezegeninde su bulmuş.

Bu arada amaç hasıl olmuş ki yaratılan algı ve reklamı kaçırmayan yerelde itibar kaybında ki belediye başkanının chp ilçe başkanı kaçırır mı hiç fırsatı; o da yağdırmış hemen Maltepe de ki chp’lilere ohhh yarasın mukabilinde. Çevir kazı yanmasın, ver gazı sönmesin… Bundan ala örtü mü ola, hazır belediye başkanının şaibeleri ayyuka çıkmışken değil mi ama sayın Ahmet Hakan beyciğim.

ÖVGÜLERLE MÜŞERREF EYLEDİĞİNİZ BAY ALİ KILIÇ’I SİZE TANE TANE ANLATALIM SAYIN AHMET HAKAN:

– O övgüler inci gerdanlar dizdiğiniz programın yapıldığı yotube kanalının bay Ali Kılıç tarafından Almanya da 25 Nisan 2013 tarihinde (Ali Kılıç 30 Mart 2014 de belediye başkanı oldu) açtığı kişisel bir hesap olduğunu; belediyenin kamu olanakları ile halka mesaj atılıp buraya davet edilerek kişisel menfaat sağladığı nezdiniz de önemli değil sanırsak.

-Kadınlara 3006 adet halk kart dağıttığını iddia eden ama bahsettiği kartları  ne ilçe halkından, nede ilçe esnafından kimsenin görmediği bir yalan  tezgahı  kurmacasına inci gerdan övgü dizmek sizin işiniz olmamalıydı sayın Ahmet Hakan…

-Başıbüyük Kültür Merkezi adına kadınlara 24 saat kreş hizmeti verecek diye kadınlara şovla törele yutturulan kültür merkezini TÜM Maltepe halkından gizli Ankara merkezli firmaya 29 yıllığına veren belediye başkanını övüp dururken ne hesabındaydınız Ahmet Hakan…

-TC kanunlarına göre belediye görevlilerinin belediye ve yan kuruluşları ile ticari iş ilişkisinde olamayacakları hüküm altında iken; Maltepe belediye meclis üyesine belediye üzerinden çıkar menfaat sağlayan belediye başkanını bu kadar övmenizin hikmeti nedir sayın Ahmet Hakan!

-Alevilerin kendi imkanları ile yaptıkları ilçede ki TEK Cemevini ARSA belediyenin gerekçesi ile; Sürayyapaşa Vakfına satıp, oradan da Belediyenin ticari şirketine kiraya verdiği için mi belediye başkanı Ali Kılıç’ı bu denli yere göğe sığdıramadınız sayın Ahmet Hakan!

-İlçede arsası-binası tüm mülkiyeti Maltepe belediyesine ait olan camileri diyanet işlerine ve cami derneklerine protokolle devreden belediye başkanı Ali Kılıç’ın sadece arsası belediyeye ait olan Alevilerin kendi imkanları ile yaptığı ilçede ki TEK Cemevine çökmesi mi keyiflendirdi sizi sayın Ahmet Hakan!

-Maltepe yerel gazeteler, Maltepe halkı ve belediye meclissinde ki muhalefet gurubu; Belediye meclis üyesine sağlanan çıkar ilişkisi ve yalan olduğu ortaya çıkan 3006 adet Halk kart sorgusuna başlayınca İlçede ki bir bankanın şubesinde TAM 22 adet banka hesabını apar topar kapattığı için mi övüp duruyorsunuz Ali Kılıç’ı, sayın Ahmet Hakan.

-Maltepe halkının merkezi bütçe gelirlerini ve vergilerini 6 yıldır Alaman dayatması hayali Mexpo projesine akıttığı, televizyonculara ve gazetecilere röportaj ve yayınlar için para ödediği için mi methiyeleri dizdiniz sayın Ahmet Hakan.

-İlçesinde 90 gündür sokakta yatan Ümit Aslan ve 82 yaşında ki annesine içinde bulunduğumuz koronavirüs salgınında sahip çıkmadığı; Ramazan da bile el uzatmadığı için mi Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç çok hoşunuza gitti sayın Ahmet Hakan.

-Maltepe CHP Belediye başkanı Ali Kılıç’ın; İlçede ahlakı ve vicdanıyla kalem tutan yerel gazetecileri belediye kapısına diktiği zabıtalarla engellemesi, belediyeye sokmaması, gazetelerini militan kadrolarına toplatması, yakması mı sizi cezp etti sayın Ahmet Hakan…

-Yaşanan koronavirüs salgınında ilçe halkının kapısını çalmadığı, maske, dezenfekten yardımında bulunmadığı; Maltepe halkının yaklaşık 7 milyon lirasını Adalar belediyesine yaklaşık 5 milyon lirasını Tunceli ilçe belediyelerine peşkeş çektiği için mi keyfin tavan yaptı sayın Ahmet Hakan.

-Maltepe yerelinde gazetecilik yapmaya çalışan Özgür İfade Gazetesi olarak Maltepe halkına doğru ve kesintisiz bilgiyi aktarmak için BİLGİ EDİNME yasası gereğince övdüğünüz inci gerdan dizdiğiniz Chp Ali Kılıç belediyeciliği yönelttiğimiz sorulara ‘KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” derken hayalini kurduğunuz bir belediyecilik örneğinin huşuyla mı bu denli hararetle ve şevkle övüyorsunuz sayın Ahmet Hakan…

Neyini övüyorsunuz, kafamıza çakıp duruyorsunuz çözemedik, arz edip anlatsanız da aydınlansak sayenizde sayın Ahmet Hakan. ‘TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ YAPMAYIN, AKLIMIZLA OYNAMAYA KALKMAYIN’

Bu arada bir ricamız daha olacak sizden naçizane; Kendisine defalarca kez sorduk ama cevabını alamadık yere göğe sığdıramadığın Maltepe belediye başkanı bay Ali Kılıç’tan. ”TC. DEVLETİNİN ALMAN MAKAMLARINDAN ALAMDIĞI ‘DENİZ FENERİ DOSYASINI’ ALMANYA DA BAY ALİ KILIÇ’IN KOLTUĞUNUN ALTINA SIKIŞTIRIP TÜRKİYE’YE KİM GÖNDERDİ?” Son tahlilde biz GAZTECİ değil GAZETECİYİZ; onun içindir ki bu suallerin cevaplarını alamadık bu güne kadar. Lütfedip kendisine sorup öğrenip bize de aktarırsanız makbule geçer sayın Ahmet Hakan beyciğim, gözlerinden öpüyorum.

06 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

NOT: Şayet bunca yıllık gazeteci olarak kamu olanakları ile halktan saklanan gerçekleri ortaya koymak isterseniz; biz seve seve elimizde ki bilgi ve belgelerle size yardımcı olmak isteriz. Bir Tv programcısı olarak düzenleyin bir açık oturup, davet edin bay Ali Kılıç’ı da yüz yüze cemal cemale dökelim gizli saklı ne varsa; Türkiye kamuoyu sayenizde bilgi sahibi olsun. Gerçeklerin ortaya çıkma huyuna yardımcı olmak isterseniz sayın Ahmet Hakan, biz her zaman hazırız.

Google NewsTema Tasarım |