Ana Sayfa Gündem, Türkiye 7 Ağustos 2020

CHP GENEL MERKEZİ YAS İLAN ETSİN!

Partinin Önde Gelen İsminin Vefatı Üzerine Partililerce Yas Talep Edildi.2011’den beri partinin Muska ve Üfürük sorumlusu olarak…

Partinin Önde Gelen İsminin Vefatı Üzerine Partililerce Yas Talep Edildi.
2011’den beri partinin Muska ve Üfürük sorumlusu olarak görev yapan Süheyla Gülen namı diğer Zöhre Ana dün 07.08.2020) koronavirüsten hayatını kaybetti.

Chp ilkeleri ile ters orantılı bu çelişkiye ironi bir gönderme yaptık.

Toplumun özellikle de Chp seçmeninin bu değerli parti büyüğü için genel merkezin yas ilan etmesi gerektiği tartışmaları yaşanıyor.

Chp’li seçmenlerin ”Değerli parti büyüğümüz Zöhre Anamız için genel merkezin bir günlük yas ilan etmesi gerekir. Yeri doldurulması mümkün değil” dediler.

Partililer devamında ” Sayın parti yöneticilerimiz mümkün olduğunca süratle yerini doldurması gerekiyor, parti işleri zaman kaybetmeye gelmez; değerli büyüğümüz Zöhre ana kadar güçlü bir sorumlu süratle atanmalı; 2023 seçimlerine üfürükçüsüz, muskacısız girerek seçimi riske etmemeliyiz” ifadelerine yer verdiler.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘Zöhre Ana’ lakaplı Süheyla Gülen’i 6 Kasım 2011 de törenle rozet takıp CHP saflarına katmıştı.

”Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur.” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK / 01.09.1925 Kastamonu

08 Ağustos 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

İlgili Haber:

http://ozgurifade.com.tr/chp-lideri-kilicdaroglunun-aci-gunu/


Tema Tasarım |