Ana Sayfa Gündem 17 Aralık 2020

CHP İLÇE BAŞKANINDAN 17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA CİNSEL TACİZ

Chp’nin Dallas Dizisinde Yeni Bölüm!… Chp Genel Merkezi Örtbas Etmiş. Yazışmalar ortaya çıktı! CHP ilçe başkanı 17…

Chp’nin Dallas Dizisinde Yeni Bölüm!… Chp Genel Merkezi Örtbas Etmiş.

Yazışmalar ortaya çıktı! CHP ilçe başkanı 17 yaşındaki genç kızı taciz etti…
Son dakika… CHP’de son haftalara damga vuran taciz olaylarında artık ‘Bu kadarına da PES!’ dedirten bir skandal patlak verdi. Osmangazi’de CHP İlçe Başkanı M. A.’nın, henüz 17 yaşında olan genç bir kızı taciz ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. CHP’li başkan ile olan yazışmalarda skandalın boyutu ortaya çıkarken M.A. whatsapp yazışmalarında mağdura ‘Bana abi deme. Senden hoşlanıyorum’ diyor… İşte CHP kulislerini de karıştıran son dakika skandalının ayrıntıları!

Bursa’da, CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A.’nın partide görevli 17 yaşındaki S. G.’ye gece yarısı emojiler attığı, olup biteni anlamaya çalışan kızın “abi” diye hitap etmesi üzerine Akyolcular’ın “Bana abi deme. Senden hoşlanıyorum” dediği iddia edildi. S.G., terslediği M.A’yı Genel Merkez’e şikayet etti. M.A’nın adı, daha önce de evli bir kadınla aşk yaşadığı iddiasıyla gündeme gelmişti.

ÖNCE EMOJİLER GÖNDERDİ!
Nüfusu bakımından Türkiye’nin 54 ilinden daha büyük olan Osmangazi’de CHP İlçe Başkanı M.A’nın, henüz 17 yaşında olan genç bir kızı taciz ettiği ileri sürüldü. İlçeye bomba gibi düşen taciz iddiasında, M.A’nın gece geç saatlerde S. G’nin telefonuna çeşitli emojiler gönderdiği belirtildi. Başkanının gönderdiklerine anlam veremeyen genç kız, ne anlatmak istediğini sorduğunda ise hayatının şokunu yaşadı. Telefonuna bile (ismini tam yazarak) “M. Abi” diye kaydettiği kişinin kendisini taciz ettiğini anlayan S. G. olaya tepki gösterdi.

GECE GEÇ SAATLERDE YAZDI
M.A., saat 23:00 da “pişt” diyerek tacize başladığı genç kıza sonrasında farklı emojiler attı. S. G.’nin, ‘Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey de abi” demesi üzerine M.A , “Bana abi deme” cevabını verdi. Buna anlam veremeyen genç kız bu kez “Neden abi demeyeyim ki” diye sorunca M.A. , ‘Senden hoşlanıyorum” karşılığını verdi. Şok olan genç kız terslediği ve konuşmayı sonlandırdığı ilçe başkanının bu davranışını annesine anlattı.

CHP GENEL MERKEZİ TACİZİ ÖRTBAS ETMİŞ
Kızının taciz edildiğini öğrenen anne, tüm mesajların çıktısını alıp CHP Genel Merkezi’nin yolunu tuttu. Genel başkan yardımcılarıyla görüşen anne, M.A’nın mesajlarını gösterdi. Gereği yapılacak sözü verilip anne kız Bursa’ya gönderildi. Ancak taciz olayının üstü örtüldü.

CHP OSMANGAZİ İLÇE BAŞKANI 7 AĞUSTOS 2020 DE AŞK SKANDALIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ
Bursa CHP teşkilatında mahalle delegesi olan 77 yaşındaki Zafer Güler, partisinin Osmangazi İlçe Başkanı M.A. ile eşinin ilişki yaşadığını öne sürdü. Güler 3.5 yıl önce evlendiği S.G.’nin 6 ay sonra evi terk etmesinin nedeninin, ilçe başkanıyla yasak aşk yaşaması olduğunu ileri sürmüştü. Güler, konuyu partisinin il yönetimine taşıdığını ancak yanıt alamayınca Ankara Genel merkeze şikayette bulunduğunu ifade etmişti.
O dönem iddialar bunla da sınırlı kalmamış Osmangazi ilçe Başkanı M.A.nın partili başka 3 kadınla daha ilişkisi olduğu öne sürülmüştü.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A. yazılı açıklama yapmış ve şu ifadelere yer vermişti:
“Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir.”

SUÇLUYA DEĞİL MAĞDURA İHRAÇ
Zafer Güler elindeki belgelerle ilçe başkanını Genel Merkez’e şikayet etmiş; Ancak tacize tepki göstermeyen CHP Genel Merkezi, Zafer Güler’in partiden atılması için işlem başlattığı ifade ediliyor.
18 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |