Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2020

DAVUTOĞLU’NUN DANIŞMANI GÖZ ALTINA ALINDI

Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün gözaltına alındıTaha Ün sosyal medya hesabından “Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da…

Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün gözaltına alındı
Taha Ün sosyal medya hesabından “Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da kaldığım otelde şu an gözaltına alınıyorum bilginize” mesajını paylaştı.

PELİKAN PAYLAŞIMLARI ÜZERİNE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU
BirGün’ün haberine göre Taha Ün, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt’ün şikayeti üzerine ifade vermişti. Taha Ün’ün “Pelikan örgütü” şeklindeki sosyal medya paylaşımları suçlama konusu yapılmıştı.

NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ ERDOĞAN YAPMIŞTI
Erdoğan’ın özel kalem müdürü Sema Silkin ile dünya evine giren Taha Ün’ün Beylerbeyi Sarayı’nda, Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahına şahit olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Diğer şahitler ise Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım olmuştu.

Gözaltına alınan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün serbest bırakıldı
Sabah saatlerinde evine gelen polislerce gözaltına alınan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün serbest bırakıldı. Twitter’dan yaptığı paylaşımda detayları daha sonra açıklayacağını belirten Ün, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı etiketleyerek, “Ama şu kadarını söyleyeyim yakışmadı” dedi.

Ün, sabah Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Yine hiçbir tebligat gelmeden, hiçbir telefon açılmadan bir sabah polis kapımıza dayandı. İfade vermeye gidiyoruz” ifadeleriyle gözaltına alındığını duyurdu.

İlerleyen saatlerde serbest bırakılan Taha Ün, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı etiketlediği paylaşımında, “Görmeye duymaya alıştığımız cinsten bir hukuk skandalı ile sabah evimizde arama yapılarak, kelepçelenerek gözaltına alındık. şimdi serbestiz, detayları ilerleyen saatlerde inşaAllah paylaşacağım. ama şu kadarını söyleyeyim yakışmadı @aliyalcin @MemurSenKonf” dedi.

Daha önce de gözaltına alınmıştı
Taha Ün, daha önce de Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt’ün şikayeti üzerine gözaltına alınıp ifade vermişti. Taha Ün’ün “Pelikan örgütü” şeklindeki sosyal medya paylaşımları suçlama konusu yapılmıştı. (BirGün, yenicag, t24)
18 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |