Ana Sayfa Gündem 19 Eylül 2020

DİDİM’DE TECAVÜZÜ İZLEYEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GAYRİMENKUL İMPARATORİÇESİ ÇIKTI

DİDİM’DE TECAVÜZÜ İZLEYEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GAYRİMENKUL İMPARATORİÇESİ ÇIKTIÖznur G., 8 Bin TL maaşla 48 gayrimenkulu nasıl…

DİDİM’DE TECAVÜZÜ İZLEYEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GAYRİMENKUL İMPARATORİÇESİ ÇIKTI
Öznur G., 8 Bin TL maaşla 48 gayrimenkulu nasıl yaptı?
Didim’deki tecavüz skandalı büyüyor. Rezaleti izlediği belirtilen Belediye Başkan Yardımcısı Öznur G.’nin, memurluktan başkan yardımcılığına getirildiği 5 yıl içinde 50 milyon liralık servete konduğu ortaya çıktı

CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın, belediye şirketi DİBEL Müdürü Öner Ç. ile birlikte, meclis üyesi Ali Ç.’nin çiftliğinde alkol ve uyuşturucu verdikleri S. T.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla ilgili skandal büyüyor. Olay sırasında çiftlik evinde bulunduğu ve tecavüzü izlediği belirtilen Didim Belediye Başkanı Yardımcısı Öznür G.’nin ise kariyer basamaklarını hızla değil adeta koşarak çıktığı görüldü.

2008’de Akbük Belde Belediyesi’nde çalışmaya başlayan Öznur G., 2013’te memur oldu. 2014’te ise Didim Belediyesi’ne geçti. Aynı yıl İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne getilen Öznur G., 2018’de de Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Didim Belediyesi’nde göreve başladıktan sonra 4 yıl gibi kısa bir sürede memurluktan başkan yardımcılığına yükselen Öznur G.’nin kendisinin ve çevresinin serveti de hızla arttı.

48 GAYRİMENKUL
Bu sürede Öznur G. Didim’de iki daire alırken, eşi Taner G.’nin üzerinde ise bir Didim’de 122 metrekare çamlık, 4’ü arazi olmak üzere toplam 13 tapu kaydı oldu. Emekli babası Alaattin D.’nin üzerinde, 8’i Konya Seydişehir’de 8 tarla, biri de Didim’de 227 metrekare dubleks ev olmak üzere toplam 18 tapu kaydı, ev kadını olan annesi Ayşe D.’nin üzerinde de 3’ü Seydişehir’de tarla, 2’si bahçe, biri Didim’de avlulu ev, biri İzmir Buca’da apartman dairesi, biri İzmir Karabağlar’da daire olmak üzere toplam 15 tapu kaydı var.

8 bin lira Başkan Yardımcılığı maaşı alan Öznur G. ile eşi, annesi ve babasının son yıllarda toplam 48 gayrimenkule sahip olması duyanları hayrete düşürdü. Hiçbir geliri olmayan ev kadını annesinin bile 15 ayrı gayrimenkulü bulunan, ailesiyle birlikte yaklaşık 50 milyon liralık servete ulaşan Öznur G.’nin, 500 bin lira değerinde lüks bir otomobili de var.

Öte yandan Öznur G.’nin eski eşi Şahin D. 2007’de Aydın’ın Söke ilçesinde otomobilinde 75 gram esrar yakalatmıştı. O araçta bulunan Öznur G. hakkında işlem yapılmazken, Şahin D. Söke Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmıştı.

Didim Belediyesi Başkan Yardımcısı ve İmar Müdürü Öznur G. kardeşine de yer vermiş, paralı askerlik görevini tamamladıktan sonra Didim Belediyesi’nde stajyer olarak işe alındığının altını çizmiştik… Öznur G.’nin iş konularında hızına yazarak bile yetişmek mümkün değil! Meğer, o stajyer kardeşi de stajını çoktan bitirmiş ve RUHSAT MÜDÜRLÜĞÜ’nde çooooookkkktttannnn başlamış çalışmaya!

TECAVÜZ ŞÜPHELİLERİ SAVCIYA İFADE VERDİ
Gündeme gelen tecavüz skandalının ardından başlatılan hem adli hem de idari soruşturma sürüyor. İdari soruşturma çerçevesinde, geçen Salı günü, İçişleri bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 müfettişe ifade veren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, dün adli soruşturma için ifade vermek üzere, mağdur S.T.’nin “Bana birlikte tecavüz ettiler” dediği DİBEL Müdür Öner Ç. ile Didim Adliyesi’ne geldi. S.T.’nin şikayetinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra, dün öğle saatlerinde Öner Ç. ve avukatı ile birlikte, resmi plakalı araçla adliyeye gelen Ahmet Deniz Atabay, bir süre bekledi.

Ardından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Selahattin Baysal’a yaklaşık 1.5 saat ifade verdi. Cumhuriyet savcısı ardından Öner Ç.’nin ifadesini aldı. İki şüpheli, ifadelerin tamamlanmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere savcılık tarafından serbest bırakıldı. Atabay adliyeye geldiği resmi plakalı belediye aracıyla ayrıldı.

S.T. adlı kadının Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış olduğu “tecavüz” iddiası içeren suç duyurusunun ardından, Aile Bakanlığı da “MÜDAHİL” olarak devreye girip, S.T.’yi koruma altına almıştı…

Bu gelişmeler deyim yerindeyse; bu flaş gelişmelerin Başkan Atabay ve savuncularının hesaplarının alt-üst olmasına neden olduğu belirtildi!
Başkan Atabay’ın gazeteci Mehmet Özışık’ın videolarında yer alan ve düne kadar kendisine ait olmadığını savunduğu görüntülere de erişim engeli getirtmesi, Didim ve Aydın kamuoyunda “Başkan Atabay havlu attı” yorumlarının yapılmasına neden olduğu bildirildi.

CHP Ankara’nın Didim’deki gelişmeleri izlediği belirtilirken; kulislerde Didim Belediyesine kayyum atanmaması için Başkan Atabay’dan istifa dilekçesi alındığı iddiası konuşuluyor!. Başkan Atabay’ın elinden pazartesi günü istifa dilekçesinin alındığını iddia eden Ankara’daki çok önemli CHP’li kaynak; istifa dilekçesinin de Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun cebinde olduğunu öne sürdü!

Aydın’da en ufak bir kadın taciz olayına dahi sessiz kalmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Didim’de patlayan bu tecavüz olayı hakkında konuşmaktan kaçınması ve sessiz kalması yadırganırken ”Kadına Tecavüzü Değil, Bunların Derdi Belediyeye Kayyum Atanır Olmuş” yorumları yapılıyor. (Gelecek Gündem, gundemotuzbes, Ceyhan Torlak-Sabah)
19 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Didim de Ne Olmuştu!

http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-chpsinde-ahlaksizliklar-diz-boyunu-asti/
http://ozgurifade.com.tr/didimde-s-t-isimli-kadina-tecavuz-yapilan-ciflik-evi-goruntulendi/
http://ozgurifade.com.tr/chpli-belediye-baskaninin-tecavuzune-ugrayan-kadin-ifade-verdi/
http://ozgurifade.com.tr/chpli-belediye-baskaninin-tecavuz-skandali/
Google NewsTema Tasarım |