Ana Sayfa Gündem, Politika, Yazarlar 20.12.2020 160 Görüntüleme
DIŞ GEBELİK / Rifat Serdaroğlu

DIŞ GEBELİK / Rifat Serdaroğlu

DIŞ GEBELİK / Rifat Serdaroğlu
(Döllenmiş yumurtanın “embriyo” rahim dışında bir yere tutunması, “Dış Gebelik” olarak adlandırılır.)

Türk Milletinin iyiliği, huzuru, refahı için yazarak insanlarımızı aydınlatmaya çalışan Sayın Zahide Uçar, son yazısında diyor ki;
“Şu soruları tuttuğunuz, desteklediğiniz partinize sorun. Eğer partinizin sorulara verdiği yanıtlar temel sorunlarımızı çözmekten uzaksa, partiniz gerçek değildir. Partiniz çözüm üretmektense, sorun üretmeye başlamıştır ve partiniz bünyeyi zehirleyen bir Dış Gebelik haline gelmiştir…”

DOĞRU Parti olarak, bu sorulara verdiğimiz yanıtlar, bizlerin Türk Milletine verilmiş sözlerimizdir.
-Devr-i Sabık yaratarak, Türk Milletinin çalınan paralarının peşine düşecek misiniz?
“Doğru Parti, Hukuk Devleti anlayışıyla ve Anayasal çerçevede, çeşitli yollarla Türk Milletinden çalınan kaynakları geri alıp hazineye iade edecektir.
Bu şart bizlerin asla vazgeçemeyeceğimiz sözümüzdür.”

-İktidara gelirseniz, Türkiye’nin bölünmesinin alt yapısı olan “İkiz Yasaları” kaldıracak mısınız?
“Bahçeli’nin 2000 yılında imzaladığı, Erdoğan’ın 2003 yılında kanunlaştırdığı 4868 sayılı ikiz yasalar, ilk fırsatta TBMM gündemine getirilip, kaldırılacaktır.”

-Ege’de işgal edilen adalarımızı geri alacak mısınız?
“Uluslararası antlaşmalarla Türk Milletinin malı olan adaları geri almak için her yolu deneyeceğiz. Adalarımızı, Yunanistan’a peşkeş çekenler, Yüce Divana sevk edileceklerdir.”

-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıyacak mısınız?
“Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tanınacak ve dostlarımız tarafından tanınması sağlanacaktır.”

-Satılan, peşkeş çekilen stratejik kuruluşlarımızı geri alacak mısınız?
“Stratejik nitelikte olan kuruluşlarımızı, bedellerini ödeyerek geri alacağız. Türk Milletinin malı olan bu kuruluşların, bize karşı kullanılmasına fırsat verilmeyecektir.”

-Milli Eğitim Bakanlığını, parti endişesi taşımadan milli hale getirip, bilim temelli, üretime yönelik bir programla yenileyecek misiniz?
“Bu konuda hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Geniş bir uzlaşma ile eğitim sistemimiz MİLLİ hale getirilecektir. Tarikat ve Cemaatlerin eğitim ile ilgili tüm faaliyetlerine son verilecektir. Kademeli olarak eğitim hizmeti ücretsiz hale getirilecektir.”

-Kapatılan Hıfzısıhha -SSK İlaç Fabrikası gibi tesislerimizi açacak mısınız?
“Evet, bu ve benzeri tesislerimiz, en son teknoloji ile donatılıp, açılacaktır.”

-Yok edilen Tarım ve Hayvancılığımızı tekrar ihya edecek misiniz?
“Tarım ve hayvancılık, acil koduyla ele alınacak ve ciddi destek verilecektir. Yerli Tohum yasağı kaldırılacak, sularımızın yönetiminde yabancılar olmayacaktır.”

Gümrük Birliği, Maden yasası gibi aleyhimize işleyen yasalar kaldırılacaktır. Türk Ordusunun yönetiminden alınan Askeri Okullar ve Askeri Hastaneler, tekrar Türk Ordusunun yönetimine devredilecektir.

Değerli Okurlar;
DOĞRU Parti, Atatürk ilke ve devrimlerinin, yeniden Türk Devlet yapısında egemen oluncaya kadar, durmadan çalışacaktır. Şeffaf, hesap verebilen, halkı arasında ayrım yapmayan, bütünleştiren, Türk Milletinin tamamını kucaklayan, hukuk devleti, laiklik, özgürlük, çağdaşlık gibi ilkelerimizin yaşatıldığı bir yönetim sergileyeceğiz.

Aziz milletimizin teşebbüs ve inanç özgürlüklerinin teminatı Anayasamız ve Türk Devleti olacaktır. Kuvvetler ayrılığının esas olacağı, denetleyebilen, hesap sorabilen, demokratik parlamenter sisteme (Çift Meclisli- Meclis 300, Senato 150 Milletvekili) en kısa sürede geçilecektir. Bu sistem gerçekleşinceye kadar, Cumhurbaşkanının Tek Adam yetkileri, yetkili kişi ve kuruluşlara devredilecektir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 20 Aralık 2020
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı
20 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |