Ana Sayfa Gündem, Magazin, Türkiye 1 Mayıs 2020

DİSK’liler gözaltına alındı, vekiller 1 Mayıs çelengini Taksim’e bıraktı

Taksim Meydanı’na anıta çelenk bırakmak isteyen DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu ile sendika yöneticiler ve işçiler polis tarafından gözaltına…

Taksim Meydanı’na anıta çelenk bırakmak isteyen DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu ile sendika yöneticiler ve işçiler polis tarafından gözaltına aldı. Milletvekilleri, polis müdahalesinde zarar gören 1 Mayıs çelengini alarak Taksim’e bıraktı. İstanbul’un çeşitli yerlerinde düzenlenmek istenen eylemlere de polis müdahale etti

1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen DİSK üyelerine polis müdahale etti, DİSK’liler gözaltına alındı. İstanbul’un çeşitli yerlerindeki eylemler de polis tarafından engellendi.

Taksim Meydanı’na anıta çelenk bırakmak isteyen DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu ile sendika yöneticiler ve işçiler, polis tarafından gözaltına aldı. Edinilen bilgiye göre en az 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre gözaltına alınan DİSK üyelerinin ifadelerinin alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Polis, 1 Mayıs çelengine de zarar verdi

ETHA’nın aktardığı bilgiye göre gözaltına alınan kişilerden bazıları şöyle:

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, Limter-İş Örgütlenme Uzmanı Deniz Bakır, DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut.

Çerkezoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Gözaltındayız! Bugün Türkiye’nin dört bir yanında işçi arkadaşlar çalışıyor o kamu düzeni bozulmuyor ama işçilerin #1Mayıs kutlaması kamu düzenini bozarmış! #1MAYIS yasaklanamaz!” dedi.

DİSK Genel Merkezi’nin önünü kuşatılan polis her iş kolunu temsilen birer kişinin Taksim’e yürümesini engelledi. Kaynak Birgün

İlginizi çekebilir

KIBRIS’IN KARA GÜNÜ

KIBRIS’IN KARA GÜNÜTema Tasarım |