Ana Sayfa Dünya, Gündem 7 Temmuz 2020

DÖRT ÜLKEDEN İSRAİL SİYONİZMİNE FİLİSTİN RESTİ

DÖRT ÜLKEDEN İSRAİL SİYONİZMİNE FİLİSTİN RESTİİsrail’in Filistin’i ilhak (işgal) etme kararına dünya kamuoyunda tepkiler devam ediyor.1 Temmuz…

DÖRT ÜLKEDEN İSRAİL SİYONİZMİNE FİLİSTİN RESTİ
İsrail’in Filistin’i ilhak (işgal) etme kararına dünya kamuoyunda tepkiler devam ediyor.
1 Temmuz da ilhak edeceğini açıklayan İsrail dünyanın dört bir köşesinden tepki yağmış ve İsrail bu işgali yapmayı ertelemişti.

SON REST ÇEKEN ÜLKELER MISIR, ÜRDÜN,FRANSA VE ALMANYA OLDU
Mısır, Ürdün, Fransa ve Almanya Dışişleri Bakanları yaptıkları ortak açıklamada İsrail’e net bir mesaj vererek: ”1967 sınırlarında herhangi bir değişiklik kabul etmeyeceğiz ve Filistin topraklarının ilhak edilmesi uluslararası hukukun ihlali olacak” dediler.

Açıklamada,
“Ayrıca, böyle bir hareketin bölgenin güvenliği ve istikrarı üzerinde ciddi etkileri olacağını ve tam ve adil bir barış elde etme çabalarının önünde büyük bir engel oluşturacağını kabul ediyoruz. Bunun ilerleyen süreçte İsrail ile mevcut ilişkiler üzerinde de bir etkisi olabilir.”

Uluslararası hukuka ve BM kararlarına dayanan iki devletli çözüm önerisinin yinelendiği açıklamada, İsrail ve Filistin tarafları arasında müzakerelerin yeniden başlamasının yapıcı bir şekilde desteklendiği belirtildi.
07 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

http://ozgurifade.com.tr/israil-fasist-bir-ulke-haline-geliyor/
Eski İsrail Başbakanı ”İsrail Faşist Bir Ülke Haline Geliyor”
http://ozgurifade.com.tr/19-ulkeden-israile-filistini-ilhak-destegi/
İSRAİL FAŞİZMİNE DESTEK VEREN ÜLKELER: Slovakya, Galler, Finlandiya, İtalya, Romanya, Hollanda, Arjantin, Kolombiya, Surinam, Meksika, Domincan Cumhuriyeti, Guatemala, Zambiya, Malavi, Gana, Güney Afrika, Nijerya, Madagaskar ve Kenya.
http://ozgurifade.com.tr/bmden-siyonist-israil-yonetimine-her-hangi-bir-ilhak-yasadisidir/
Birleşmiş Milletler İlhak’ı Yasa Dışı İlan Etti.
Google NewsTema Tasarım |