Ana Sayfa Dünya, Gündem, Teknoloji 4 Temmuz 2020

DRON’LARIN KRALLIĞI KISA SÜRDÜ; ANTİ DRON GELİYOR

DRON’LARIN KRALLIĞI KISA SÜRDÜ; ANTİ DRON GELİYOR‘İnsan Öldürme Odaklı İcat Edilen Dron’ların Panzehiri de İcat Oldu’IAI dünyanın…

DRON’LARIN KRALLIĞI KISA SÜRDÜ; ANTİ DRON GELİYOR
‘İnsan Öldürme Odaklı İcat Edilen Dron’ların Panzehiri de İcat Oldu’
IAI dünyanın önde gelen anti-drone sistemini yaratıyor
IAI’nın Iron Drone ile işbirliği yapmak, drone tehditlerinin operasyonlarını sadece tespit etmek, tanımlamak ve teknolojik olarak bozmakla kalmayıp aynı zamanda bunları fiziksel olarak da kesebilen bir sistem yarattı.

Israel Aerospace Industries (IAI) ve Iron Drone 29 Haziran’da, IAI’nın gelişmiş anti-drone sistemi Drone Guard’a müdahale yeteneklerinin entegrasyonu için bir işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. Müdahale uçağı, gece veya gündüz kullanıma hazır birkaç uçağı barındıran bir yerleştirme istasyonundan başlatılabilir. Birkaç hedefi veya sürüyü ele almak için aynı anda birkaç önleme uçağı başlatılabilir.

Drone Guard’ı geliştiren ve üreten IAI’nin ELTA Sistemleri bugüne kadar, kötü niyetli dronların çalışmasını tespit eden, tanımlayan ve bozan 100’den fazla ünite sattı. ELTA’nın Iron Drone ile işbirliği, yeni sistemlerin performansını artırmak için mevcut sistemlerinde yenilikçi teknolojilerinden yararlanmak için yeni başlayanlarla işbirliği yapma stratejisinin bir parçasıdır. ELTA uzaktan algılama ve radar sistemlerinde dünya lideridir. IAI, ürün portföyünde görev uçakları, ulusal siber güvenlik yönetimi, yer robot sistemleri, anti-drone sistemleri, vatan savunma sistemleri ve daha fazlasını içeriyor.

ELTA Kara Sistemleri Bölümü genel müdürü Zvi Yarom, “İşbirliği anlaşması ve IAI’ın Drone Guard’a müdahale kabiliyetlerinin entegrasyonu, çok çeşitli tehditler için özel bir çözüm yaratıyor. Drone Guard, ELTA’nın Iron Drone’un benzersiz kinetik müdahale çözümü ile birlikte radarlar, istihbarat ve yapay zeka alanındaki geniş bilgi ve deneyimini temsil ediyor. Entegrasyon birkaç pilotta denendi, kanıtlandı ve gösterildi ve şu anda müşterilere pazarlanıyor. Drone Guard, ELTA’nın Beer Sheba’da 100 milyon NIS’den fazla yatırımla yapım aşamasında olan Land Systems tesisinin sunduğu tam çözümlerden biridir. IAI’nin yenilikçi teknolojik altyapılar inşa etmesine ve yeni arazi uygulamaları için Ar-Ge uygulamasına yardımcı olacak. ”

Iron Drone CEO’su Matan Melamed, “IAI’nin ELTA Sistemleri ile stratejik işbirliği Iron Drone için önemli bir kilometre taşıdır. Drone Guard’ın gelişmiş yeteneklerinin Iron Drone’nun direksiyon ve hedef arama mükemmelliği ile birleşmesi, önemli bir iş ve teknolojik girişim ile sonuçlanıyor. ”

Drone Guard ile entegre gelişmiş radar, hava sahasına girerken uçağı tespit edebilir. Müdahale uçağı fırlatılır ve radar yardımıyla hedefe yönlendirilir. Hedefi tanımlamak ve kilitlemek için sensörler ve gelişmiş bilgisayar görüşü kullanır ve ardından saldırgana fiziksel olarak vurarak ve nötralize ederek müdahaleyi gerçekleştirir. Tüm süreç özerktir ve insan müdahalesi gerektirmez. Anti-drone sistemi ve müdahalenin birleşimi, IAI’nın müşterilerine gelecekteki senaryoları ele almak için en etkili teknolojiyi sunmasına ve şirketi teknolojinin ön saflarına yerleştirmesine olanak tanır. Çözüm havaalanları, nüfuslu alanlar, enerji santralleri, hassas tesisler ve diğer altyapı gibi alanlarda kullanılabilir,

Son yıllarda drone kullanımı önemli ölçüde artmıştır. Meşru amaçlarla kullanımlarının yanı sıra, terör ve suç örgütleri tarafından insansız hava araçlarının kullanımında giderek artan bir eğilim vardır. Küçük boyutları ve yavaş, düşük irtifa uçuşları nedeniyle, dronlar hassas tesisler, kitle toplantıları, VIP’ler ve diğer uçakların yanı sıra anavatan savunmasının diğer yönleri için bir tehdit oluşturur. Drone’lar, istihbarat toplama, kaçakçılık ve hatta mühimmat taşıma gibi diğer amaçlar için de kullanılabilir. Bu nedenle, her türlü tehdide karşı tam koruma sağlayan çok katmanlı, entegre bir çözüme ihtiyaç vardır. (israeldefense.co.il)

‘EMPERYALİST BURJUVA ÖNCE ÖLÜM KUSAN CİHAZLARI ÜRETİP BİRİLERİNE SUNAR; SONRA O CİHAZLARI YOK EDECEK MAKİNELERİ ÜRETİP KARŞI TARAFA TAKDİM EDER’
04 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |