Ana Sayfa Dünya, Gündem 30 Ağustos 2020

EMPERYALİST SÖMÜRGECİLERİN DESTEKLEDİĞİ LİBYA’NIN PİYON HÜKUMETİ ÇATIRDIYOR

Libya Karıştı, Başgaga Silahlı Milisleri Trablus’a GirdiEl-Sarraj tarafından GNA MoI olarak görevinden uzaklaştırıldıktan sonra Fetih Başgaga’yı desteklemek…


Libya Karıştı, Başgaga Silahlı Milisleri Trablus’a Girdi
El-Sarraj tarafından GNA MoI olarak görevinden uzaklaştırıldıktan sonra Fetih Başgaga’yı desteklemek için Misrata’dan Trablus’a giren silahlı milis konvoylarının yoğunluğu yaşanıyor.
Bölgeden gelen yorumlar her an Libya’nın emperyalist sömürgeciler tarafından deteklenen Sarraj hükumetinin her an devrile bileceği yönünde.

El-Sarraj, İçişleri Bakanı Başgaga’yı görevden alıp ve soruşturma hakkında soruşturma açtığını duyurmuş ve İçişleri Bakanının görevlerini yürütmesi için İçişleri Bakanlığı Müsteşarını görevlendirmişti.
Başağa, Başbakan Sarraj’a hakkında ki soruşturmayı halka açmasını, böylece “tüm Libyalılar gerçekleri bilsin ve öğrensin” çağrısı yapmıştı.

Öte yandan yine görevden alınan savunma bakanı ve genel kurmay başkanının yerine Fayez al-Sarraj tarafından, Salah al-Din al-Namroush’u GNA Savunma Bakanı olarak ve Mohamed al-Haddad’ı Genelkurmay Başkanı olarak atadı.

ABD PİYON LİBYA HÜKUMETİ İÇİN DEVREDE
Yaşanan gelişmelerle Başgaga taraftarlarının Trablus’ta toplanmaları üzerine Libya da kurdukları piyon hükumetin zora düşeceği endişesiyle ABD emperlaizmi açıklama yaptı. ABD’nin Libya Büyükelçiliği Sarraj ve Başgaga’yı “işbirliği” yapmaya çağırdı.
30 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

12. SAYIMIZ ÇIKTI

12. SAYIMIZ ÇIKTITema Tasarım |