Ana Sayfa Dünya, Gündem 5 Aralık 2020

EŞİYLE TARTIŞAN ADAM SAKİNLEŞMEK İÇİN 450 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

Eşiyle tartışıp sakinleşmek için 450 kilometre yürüyen adam yakalandı.Adam, yiyecek ve ekipman olmadan günde 64 kilometre yürüdü….

Eşiyle tartışıp sakinleşmek için 450 kilometre yürüyen adam yakalandı.
Adam, yiyecek ve ekipman olmadan günde 64 kilometre yürüdü.

Eşiyle tartışmaktan bıkan İtalyan bir adam, ülkenin sıkı tecrit önlemlerini denetleyen polis tarafından yakalanmadan önce sakinleşmek için 450 kilometre yürüdü.

Adı açıklanmayan 48 yaşındaki kişinin, eşiyle bozuştuktan sonra öfkesini yatıştırmak için bir hafta boyunca yürüyüş yaptığı bildirildi.

Adam, İtalya’nın en kuzeyinde, İsviçre sınırındaki Como’da yaşamasına rağmen, yaklaşık 450 kilometre güneydeki Adriyatik kıyısında küçük bir kasaba olan Fano’ya kadar gelmeyi başardı.

İtalya’nın tecrit önlemleri kapsamındaki sokağa çıkma yasağı kurallarını ihlal ettiği için adamı saat 2.00’de yakalayan polis memurları, ilk başta bu kadar yürümüş olabileceğine inanmadı. Ancak memurlar, ismini araştırdıktan sonra, gerçekten de Como’daki eşinin bir hafta önce kayıp ihbarında bulunduğunu öğrendi.

İtalyan medyasındaki haberlerde, adamın üşümüş ve yorgun ama aklı başında göründüğü belirtildi. Öte yandan, adam kafasını boşaltmak için çıktığı uzun yürüyüş sırasında ne kadar yol katettiğinin farkında olmadığını da itiraf etti. (top-news1)
06 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |