Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2020

ESKİ MECLİS ÜYESİ ‘SONUNA KADAR İNCE’

ESKİ MECLİS ÜYESİ ‘SONUNA KADAR İNCE’Muharrem İnce’nin 4 Eylül de Sivas’tan başlattığı ”100 GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ” desteği…

ESKİ MECLİS ÜYESİ ‘SONUNA KADAR İNCE’
Muharrem İnce’nin 4 Eylül de Sivas’tan başlattığı ”100 GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ” desteği bu kez Gebze eski Meclis üyesinden geldi.


Kocaeli Barış Gazetesi tarafından ”Meclis üyesinden İnce’ye sinyal!” başlığıyla verilen haberde. Gebze Belediyesi CHP eski Meclis Üyesi Fahrettin Bostan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin fotoğrafını paylaşması nedeniyle oldukça dikkat çekti. Bilindiği üzere İnce Memleket Hareketi’ni başlattığını duyurmuştu

Kocaeli Barış Gazetesinin aktardığı haber yorumda; Eski Gebze Belediyesi CHP Meclis Üyesiyken partiden istifa eden Fahrettin Bostan üç yıl aradan sonra partiye dönüp CHP Gebze İlçe Başkanlığı’na aday olacağını duyurmuş ancak aday olmamıştı. Daha önce gazetemize yaptığı açıklamada kendisini CHP’de istemediklerini söyleyen Fahrettin Bostan sosyal medya hesabı aracılığıyla ilginç bir paylaşımda bulundu. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı ve eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile eşinin fotoğrafını paylaşan Bostan oldukça dikkat çekti.Paylaşımlarda Memleket Hareketi’ne de yer veren Bostan’ın bu davranışı İYİ Parti Gebze eski yöneticileri Ergün Karaman ve Gürcan Yüceak’ın ardından Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne, Gebze’den bir destek daha geldiği şeklinde yorumlandı. Memleket Hareketi’ne Sivas’tan başlayan İnce’ye bir sonraki durağında Bostan’ın eşlik edip etmeyeceği CHP Gebze’de merak konusu oldu.” denildi

SONUNA KADAR İNCE
Konuyla ilgili ulaştığımız ve düşüncelerini sorduğumuz Sayın Bostan oldukça net bir ifadeyle:
”Sonuna kadar sayın İnce’yi destekleyeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

FAHRETTİN BOSTAN KİMDİR:
Gebze Belediye Meclisi’ne CHP’den ön seçimle giren üç meclis üyesinden (Dilek Tan, Murat Erdoğan ve Fahrettin Bostan) biridir. Dilek Tan, Murat Erdoğan ve Fahrettin Bostan. Murat Erdoğan ve Fahrettin Bostan, ilçe başkanından habersiz bir şekilde yaptıkları basın toplantısıyla gündeme gelmişti ilk olarak. Yapılan toplantının ardından Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, duruma tepki göstererek, “İlçede partinin patronu benim” demişti. Bostan ve Erdoğan da Dursun’a tartışmayı alevlendirecek bir cevap vererek, “Burası ticari bir işletme değil, burada patron olmaz” ifadelerini sarf etmişti.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, konuyla ilgili olarak, “Burası bir yeniçeri ocağı değil. Öyle kendi kafasına göre hiç kimse çıkıp demeç de veremez, açıklamada yapamaz, yani örgüt disiplini içinde ilçe başkanının il başkanının bilgisi dahilinde bunlar yapılabilir” demişti. Sarıbay, komisyon krizi sonrası ilgili meclis üyelerinin disipline verilip verilmeyeceğiyle ilgili soruya da “Onu ilçe başkanımız takdir edecek. İl örgütüne gönderecek, ona göre karar vereceğiz. İlçemiz yapar tutanak tutar, bize gönderir, biz de orada takdirini yaparız” ifadelerini kullanmıştı.
Akabinde yaşananlara tepki gösteren Fahrettin Bostan partisinden istifa etmiş; Dilek Tan ve Murat Erdoğan ihraç istemiyle il parti disiplinine verilmişti.

CHP Gebze ilçe Başkanı Musa Yılmaz’ın kardeşi Adnan Yılmaz’a ait olan Osman Yılmaz Pazar alanı, mahkeme ve Belediye meclislerinin aldığı kararla Pazar alanından çıkartılmıştı.
Gebze Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Bostan, Osman Yılmaz mahallesi Gebze Fatih Devlet Hastanesi karşısında yer alan Pazar alanının değiştirilmesini yargıya taşıdı. Daha önce Gebze’de 3 arsanın trampa yöntemiyle değiştirilmesi konusunda konuyu yargıya taşıyan ve itirazı kabul edilen, ardından Gebze’de çok tartışılan Mermerciler Projesi’ni de yargıya taşıyan Bostan, bu kez Osman Yılmaz Mahallesi’nde CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın kardeşi Adnan Yılmaz’a ait olan, geçmişte Pazar alanı olarak ilan edilen arazinin Pazar alanından çıkarılması uygulamasını mahkemeye taşımıştı.

CHP’den istifa eden Gebze Belediyesi meclis üyesi Fahrettin Bostan 07 Temmuz 2017 Tavşancıl’da Yahya Kaptan kabrini ziyaret eden CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile kısa sürelide olsa konuşma olanağı bulmuş, Bostan’ın genel başkan Kılıçdaroğlu’na Bölgede olup bitenleri anlatmıştı.
18 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |