Ana Sayfa Gündem 21 Aralık 2020

FETÖYE AĞLAYARAK ŞİİR OKUDU FETÖ ALNINDAN ÖPTÜ; AKP SERTİFİKA VERDİ

Fetöye Ağlayarak Şiir Okudu, Fetö Alnından Öptü; Akp Başarı Sertifikası Verdi AKP, FETÖ’nün alnından öptüğü FETÖ’cüye başarı…

Fetöye Ağlayarak Şiir Okudu, Fetö Alnından Öptü; Akp Başarı Sertifikası Verdi

AKP, FETÖ’nün alnından öptüğü FETÖ’cüye başarı sertifikası verdi Adı Mücteba Kılıç… FETÖ elebaşına ağlayarak şiir okudu. 15 Temmuz sonrası FETÖ’den tutuklandı. İtirafçı olup cezaevinden çıktı. AKP’nin siyaset okuluna kabul edildi. Dersleri verip sertifikayla ödüllendirildi ve Erdoğan’a teşekkür mesajı paylaştı.

Üniversite öğrencisiyken FETÖ elebaşına ağlayarak şiir okuyan avukat Mücteba Kılıç, AKP tarafından ‘Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirildi. AKP’nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi’ni bitiren Kılıç, sevincini sosyal medya hesabından paylaşıp AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

FETÖ’DEN HAPİS YATTI
Devrimci Sosyalist İşçi Partisi’nin (DSİP) üyesi olan Mücteba Kılıç, 2016’da FETÖ operasyonu kapsamında tutuklandı. FETÖ üyeliğinden 26 ay hapis yattı. Yargılandığı davada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. 100’den fazla örgüt mensubunun ismini veren Kılıç tahliye edildi. AKP’nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi’ne Mücteba Kılıç da başvurdu. Müracaatı kabul edilen Kılıç, pandemi nedeniyle uzaktan ders aldı. Dersleri başarıyla verdiği için sertifika almaya hak kazandı.

ERDOĞAN’IN İMZASI VAR
Kılıç’a verilen ‘Başarı Sertifikası’nın altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın imzası yer aldı. Kılıç, kendisine verilen belgeyi sosyal medya hesabından şöyle açıkladı: “FETÖ’yü ve dolayısıyla çöp kovasına isimsiz ihbar mektubu bırakıp beni ihbar eden, suyu bulandıran, tavşana kaç, tazıya tut diyen kumpasçı pislikleri rahatsız edecek birkaç müjde vermek istiyorum. Kullandığım antidepresan haplar işe yaradı. Bayılmalar sona erdi. 28 Aralık’ta kendimi yakma düşüncesi yok oldu. Çünkü bir üst düzey devlet büyüğünün danışmanı beni arayıp ‘geçmiş olsun, Allah şifa versin’ dedi.”

‘DEVLET ELİMDEN TUTTU’
Kılıç, paylaşımını ‘teşekkür’ mesajıyla bitirdi ve şunları yazdı: “Titreme nöbetleri bitti. Çünkü çok güzel bir haber aldım. Şimdi onu yazıyorum. Bayılma ve titreme nöbetlerim bitti. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı adıma düzenlenmiş Başarı Sertifikası aldım! @tcbestepe @RTErdogan @Akparti @avhamzadag teşekkür ederim. Allah bir kapı kaparsa bin kapı açar diyen Hz. Muhammed çok haklı! Habire bayılıp duruyorum herhalde ömrüm bitti derken, devletin elimden tutması neyle açıklanabilir ki!”

ÖDÜL MUTLULUĞUNU BU MESAJLA DUYURDU
Kamuoyu Kılıç’ı farklı özellikleri ile tanıyor. Kılıç, üniversite yıllarında Gülen cemaatine girdi. Hatta FETÖ elebaşına yazdığı şiir dikkat çekti. Binlerce üniversite öğrencisinin içinde Gülen’in yanına çıkıp ağlayarak dakikalarca şiir okudu. 2010 yılındaki referandumunda ‘yetmez ama evet’ kampanyasına destek veren Mücteba Kılıç, FETÖ’nün kumpas davalarında da Genç Siviller’in avukatlığını yaptı.

KILIÇ, 23 KASIM DA ATTIĞI TWİTLERLE ŞUNLARI YAZMIŞTI:
”21 yıllık bir avukatı asılsız çıkan bir mektupla yok etmeye çalışan pislikler, hala intihar etmedim! Zira hepinizin bu dünyada cezalandırılması için sabrediyorum. Umarım @RTErdogan @tcbestepe sesimi duyar da bir şekilde bu işler hızlanır!”

”Fetö davasında ortalama 8-10 ayda karar çıkar. Ben Ankara 2. Ağır cezada 4,5 yıldır karar bekliyorum. Bi mektup nedeniyle 26 ay içerde yatmışım. Dosyamı karara bağlamayanları kime havale etmeliyim? İhbar mektubunu çöp kovasına bırakan cami imamı sen hala hayatta mısın?”

”28 aralıkta duruşmam var. Karar çıkmazsa esaslı bir eylem yapmayan adidir! Ateist olmam an meselesi. Nereden nereye getirdiniz beni müslümanım diyen vicdansız pislikler!”

KILIÇ,19 ARALIK’TA ATTIĞI TWİTTE İSE ŞUNLARI YAZDI:
”28 aralıkta kendimi yakma düşüncesi yok oldu. Çünkü bir üst düzey devlet büyüğünün danışmanı beni arayıp geçmiş olsun, Allah şifa versin dedi. Titreme nöbetleri bitti. Çünkü çok güzel bir haber aldım. Şimdi onu yazıyorum” (Cumhuriyet, Sözcü,odatv4,Gelecek Gündem)
21 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |