Ana Sayfa Gündem, Magazin, Sağlık, Türkiye 12 Mayıs 2020

GÖMEÇ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Gömeç Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan gönüllüler ordusu Covit-19 salgınına karşı aralıksız ve özverili çalışmaları adeta halkın…

Gömeç Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan gönüllüler ordusu Covit-19 salgınına karşı aralıksız ve özverili çalışmaları adeta halkın gönlünü kazandı .

Kent konseyinin kurmuş olduğu maske dikim atölyesinde gönüllü olarak çalışmalarına başlayan Halk Eğitim Merkezi gönüllüleri, Kent konseyi gönüllüleri ile daha önce belediye seçim çalışmalarında gönüllü olarak görev alan kadınlar gömeç halkına ücretsiz dağıtılmak üzere günde ortalama 500’ e yakın maske dikerek emekleriyle gömeç halkına hizmet veriyorlar.

Gömeçte uzun yıllar terzilik yapan bir gönüllü esnafın atölyesinde daha önce kesimi yapılmış kumaşları halkın kullanımına sunmak üzere kendi profesyonel dikiş makinesiyle gönüllülerle birlikte kumaşları maskeye dönüştürerek gömeç halkının hizmetine sunmaktadır.

Maskeler dikildikten sonra halka dağıtmadan önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafında ilçe belediyesi hizmetine sunulan sterilizasyon makinesinde steril hale getirildikten sonra maskeleri halkın kullanımına imkan tanınırken, aynı zamanda’ da kurumlar arası en güzel dayanışma örneğini sergilediler.

Halkın sağlığını düşünerek belediye bünyesinde oluşturulan atölyeden gönüllülerin alın teri ve el emeğiyle yapımı sürdüren maskeler, şu ana kadar ilçede hizmet veren birçok market, işletme, kamu kurumu ile sitelerde ücretsiz dağıtımı yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Ücretsiz maskeden yararlan vatandaşlarımızın belediyenin çalışma ve hizmetlerinden çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Ayrıca, İlçe bünyesinde kurulan halk pazarında yapılan denetim esnasında maskesiz olan vatandaşlara ve pazar esnafına diktikleri maskelerden dağıtımı yaparak erişim imkanını sağlıyorlar.

Bu konuda görüşü alınan vatandaşların bu ve benzeri gibi hizmetlerin daha sık devam edilmesi gerektiğini ifade ederek belediye Başkanı ve hizmeti geçenlere teşekkür ettiler.

Ayrıca Belediye Başkanı M. İrem Himam gün boyunca maske dikimine katılarak emek veren ve desteklerini esirgemeyen tüm gönüllülerimze ve bu zor günlerde yanımızda olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek çalışmalarına devam etti.

Öte yandan Karaağaç mahallesi gemi yatağı caddesinde 2019 yılı sonlarında Büyükşehir belediyesince yapılan ihale sonucunda arıtma tesisine bağlanacak olan kanal kazı çalışmalarına engel teşkil eden bazı olumsuzluklar nedeniyle yolların uzun süre açık kalarak çamur deryasına dönüşmesi sitelerde ikamet eden mahalle sakinlerini oldukça mağdur etme noktasına getirmişti.

Sözkonusu bu mağduriyetin giderilmesi için Büyük şehir belediyesi ile ilçe belediyesi arasında yapılan anlaşma ve örnek dayanışma sonucunda yolun düzeltilmesi ile paket taşılarının döşeme işinin de Gömeç belediyesi tarafından yapılmasına karar verililmiş ve çalışmalara başlanmıştır.

Özellikle yaz aylarında tatil nedeniyle sahil sitelerinde oluşan nüfüs yoğunluğundan dolayı, belediye site sakinlerinin mağduriyetlerini gidermek üzere çalışmalarına öncelik verip aralıksız devam ediyor olması site sakinlerini oldukça memnun etmektedir.

Umarım ve dilerim ki, Gömeç belediyesinin göstermiş olduğu bu güzel çalışma ve dayanışma örneği diğer belediyelere de örnek teşkil edecektir.

Başarıların devamını dileriz Sayın başkanım.

M. Can Şadioğlu Gazete Özgür İfade / 12 Mayıs 2020Tema Tasarım |