Ana Sayfa Gündem, Maltepe 28 Mayıs 2020

GÜZEL YÜREKLİ BİR İNSANIN HİKAYESİ!

İki günden beri bir olay yaşadım.Biz hepimiz ortak hareket eden arkadaşlarımız bir soruna çözüm getirmekten dolayı çok…


İki günden beri bir olay yaşadım.
Biz hepimiz ortak hareket eden arkadaşlarımız bir soruna çözüm getirmekten dolayı çok mutlu oluyoruz.

Aşağıda Resimde gördüğünüz kardeşimiz Altıntepe Mahallemizin bana göre en yürekli ve güzel insanlarından birisi, kimilerine göre Deli, bana göre Divane, zararsız bir İnsan.

Belirli bir işi yok, İnşaatlarda veya değişik işlerde çalışarak zor geçimini sağlıyor, kaldığı yer İnsani koşullardan çok uzak ama orada kimseye zararı dokunmadan yaşıyor.

Kendisi çok mağdur olduğu için Maltepe Belediye Meclis Üyesi Sayın Durmuş TÜRK kardeşimizin girişimleri ile Belediye Yemek desteği veriyor, birde Devletin verdiği düşük miktarda Nakit desteği var ve çok zor koşullarda yaşıyor.

CHP Altıntepe Mahalle Temsilcisi olduğum 2013-2016 döneminde çok istediğim halde İsmail ŞEN kardeşimizi Belediye’de işe sokamadık, Belediye Başkanı dahil, Bld. Bşk. Yrd. hepsi kulak arkası ettiler o dönem işe girmiş olsa idi ki Emekliliğine üç yıl vardı, şimdi çoktan Emekli olmuştu.

Ayısı, Dayısı olan Sülalesini Maltepe Belediyesine soktu, bir Aileden ve Süleladen en az üç kişi var, Sülale bazında en az aynı soyadlı 5-6 kişiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Belediye değil Aile Şirketi sanki.
Bu cümleyi Şile’deMaltepe Belediye Personeline Seminer verildiğinde Maltepe Belediyesi AİLE ŞİRKETİNE Dönmüş diyen Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ. Ben Örgütü tanımıyorum. Örgütten Eleman istediğimde o dönem Ilçe Başkanım kimi verdi ise onları işe aldım, birde baktım ki MALTEPE BELEDİYESİ AİLE ŞİRKETİNE Dönmüş.
Kaldı ki İsmail ŞEN kardeşimiz çok CHP’liden daha çok PARTİLİ.

ŞİMDİ GÜZEL İNSAN HİKAYESİNE GELELİM;
Kendisi zaten çok, çok mağdur, kendşsinin her leye ihtiyacı var, ama Mahallemizde yaşayan Mağdur bir Özbek Komşumuz var, oldukça sıkıntılı süreçler geçiren bir Anne imiş, iki küçük Çocuğu varmış. Çok, çok Mağdur.

İsmail ŞEN kardeşimiz iki gün önce Komşumuzun durumu bana açıkladı , bende Maltepe Belediye’miz ilgili Birimlerine gereken yazışmaları yaptım yarında yapmaya devam edeceğim.

İsmail ŞEN kardeş Belediye tarafından kendisine getirilen Yemeğini bu iki çocuklu Anneye veriyor, kendisi aç kalma pahasına.

Bu Anne için bugün “ALTINTEPE MAHALLE DAYANIŞMA EVİ” ve “ALTINTEPE DÜŞÜNCEDEN EYLEME PLATFORMU” olarak DOSTLAR MECLİSİ GURUBUNDA ANNE ile ilgili paylaşım yaptık. Yürekli arkadaşlarımız Nakit ve Ayni destekleri ile ciddi bir katkı verdiler. Yarın bu biriken yardımları Genç Anne’ye teslim edeceğiz.
Bu konuda duyarlı davranıp bu olayı bize getiren Güzel Yürekli İsmail ŞEN kardeşimize bu güzel davranışından dolayı ne kadar TEŞEKKÜR etsem azdır.
Teşekkürler İsmail ŞEN kardeşim, Koskocaman bir Teşekkür de yardim eden tüm güzel insanlara.
Sizler ile aynı ortamı paylaştığımız için, mücadeleyi birlikte yürüttüğümüz için çok şanslı bir İnsanlar topluluğuyuz.
Halet Ataş / 28 Mayıs 2020
ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |