Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 29 Ocak 2020

HABERİMİZ SES GETİRDİ, BELEDİYE ÇALIŞMAYA BAŞLADI

‘Maltepe’nin ve Maltepelilerin Gözü Kulağı Olmaya Devam Ediyoruz’Maltepe ve Maltepe’liler önceliğimiz olduğundan hareketle, bağımsız ve tarafsız habercilik…

‘Maltepe’nin ve Maltepelilerin Gözü Kulağı Olmaya Devam Ediyoruz’
Maltepe ve Maltepe’liler önceliğimiz olduğundan hareketle, bağımsız ve tarafsız habercilik anlayışımızı kamu yararına haber yapmayı ilke edinmiş bir gazete olarak ilçemizin sorunlarını haberleştirmeyi ve ilgilileri haberdar edip duyarlı kılmaya devam ediyoruz.

MALTEPE’NİN ARKA SOKAKLARINI YAZMIŞTIK
14 Ocak 2020 de yaptığımız ”ÇÖKMÜŞ KALDIRIMLAR, KEVGİR YOLLAR VE KADERİNE TERK EDİLMİŞ BİR İLÇE-Koca Bir İlçenin Arka Sokakları Allah’a Emanet’’ haberimizin ses getirmesi ve belediye özelinden karşılık bulması sevindirici olmaktadır. İlçenin bir çok ara sokak yol ve kaldırımlarının bakıma muhtaç halini fotoğrafladığımız haberde eleştiri oklarını haklı olarak belediyeye yöneltmiş ve bu duyarsızlık ve ilgisizliği mercek altına almıştık.

ÖN SOKAKLAR ŞAHANE ARKA SOKAKLAR VİRANE
Haberimizin yayınlaması sonrasında Maltepe belediyesi tarafından bazı çalışmaların başladığı memnuniyet verici olmakla birlikte; bunun yetersiz olduğunu ve ilçenin sadece görünen alanlarında yapılan bu tadilat ve tamiratların ilçenin arka sokaklarına ve dış mahallelerine de götürülmesinin gerektiğini sahada olan bir yayın gurubu olarak belirtmekte ve altını çizmekte yarar görüyoruz.

YAŞAMSAL ALANLAR PLANLI YENİLENMELİ
Hala hazırda bu gün (29 Ocak 2020) yenileme çalışmaları başlatılan Sakızağacı sokakta ki tamirat ve yenileme çalışmalarının aynı sokak üzerinde kaldırıma daha önce belediye tarafından monte edilen dubaların kırılmasıyla zeminde kalan vidaların yarattığı tehlikeyi hala görmemiş olmaları anlaşılır değil. Her an bir vatandaşın ayağının takılıp düşebileceği vahim neticeler doğurabilecek o vidaların kaldırım zemininden bir an önce temizlenmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Yayınlarımızın akabinde duyarlıklık göstererek yol ve kaldırım tamirat ve yenileme çalışmalarını başlatan belediyeye teşekkür ettiğimiz gibi; doğru çalışmalarını takdir edip, yanlışlarını da eleştirmeye devam edeceğiz.
29 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |