Ana Sayfa Dünya, Gündem 4 Ağustos 2020

HAVAİ FİŞEKLER PATLADI BEYRUT LİMANI YOK OLDU

Beyrut limanında patlamaBeyrut’ta patlamadan sonra büyük hasar, Patlamanın şiddetinin Kıbrıs’tan duyulduğu belirtiliyor. Patlamanın Beyrut limanındaki 12 No.lu…

Beyrut limanında patlama
Beyrut’ta patlamadan sonra büyük hasar, Patlamanın şiddetinin Kıbrıs’tan duyulduğu belirtiliyor.

Patlamanın Beyrut limanındaki 12 No.lu Depo’da olduğu ilk bilgi, içindeki havai fişeklerin patlaması nedeniyle yanmaya neden oldu.
Beyrut’ta meydana gelen patlama mahallindeki düzinelerce yaralı hastaneye nakledilmeye çalışıldığı ve çok sayıda ölü olduğu bir çoğunun yandığı bildiriliyor.

Beyrut yakınlarındaki görgü tanıklarına temas etme yeteneğini etkileyen patlama raporlarını takiben Lübnan’da önemli internet kesintisi olduğunu gösteriyor; durum ve neden belirsizliğini koruyor; olay devam ediyor.

GÜNCELLEME:
05 Ağustos 2020 Sa;01,15
Ölüm sayısı 73’e yükseldi ve en az 3700 kişi yaralandı
BAŞKA BİR DEPODA AMONYUM NİTRAT VARMIŞ
Lübnan Başbakanı: ”Önleyici tedbirler almadan bir depoda AMONYUM tutan sorumluyu bulup ve ona en ağır cezaları vermekle yükümlü olan kişiyi bulana kadar dinlenmeyeceğim, çünkü 2750 ton olarak tahmin edilen bir “amonyum nitrat” ​​sevkıyatının mevcut olduğu kabul edilemez.

AMONYUM 6 YILDIR DEPODA TUTULUYORMUŞ

2013 yılı: 13 Eyl: Beyrut limanına 2.750 ton Amonyum Nitratlı bir gemi girdi. 15 Ekim: “Liman yetkilileri, yükü limandaki depolara boşalttı. Gemi ve kargo, açık artırma ve / veya uygun bertarafı bekleyen limanda güncelliğini koruyor.”
04 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |