Ana Sayfa Dünya, Gündem, Sağlık 8 Mayıs 2020

HÜKUMETLER KORONAVİRÜS’TE HALKA YALAN SÖYLÜYOR

‘İlk Koronavirüs Vakasını Halktan 70 Gün Gizlemişler’Fransa da ilk Resmi Koronavirüs Vakası 24 Ocak 2020 Olarak Duyuruldu;…

‘İlk Koronavirüs Vakasını Halktan 70 Gün Gizlemişler’
Fransa da ilk Resmi Koronavirüs Vakası 24 Ocak 2020 Olarak Duyuruldu; Araştırmalarda Bunun Yalan Olduğu ve İlk Vakanın 16 Kasım 2019 da Ortaya Çıktığı Belgelendi.

Fransa’da yaşayan ilk COVID-19 enfeksiyonu vakalarının geçen yıl 16 Kasım’a kadar gidebileceğini söyledi. Bu duyurudan önce, Fransa’da resmi olarak kaydedilen ilk COVID-19 enfeksiyon vakaları 24 Ocak 2020’de idi.

PARIS, 8 Mayıs (Xinhua) – Fransa’da COVID-19 enfeksiyonu şüphesi olan ilk vakalar, ülkenin Fransa’daki ilk onaylanan vakalarının resmi kaydından yaklaşık dokuz hafta önce geçen yıl 16 Kasım’a kadar uzanabilir. dedi Perşembe.

“Colmar’daki Albert Schweitzer hastanesinde tıbbi görüntüleme bölümünün başkanı Doktor Michel Schmitt, 1 Kasım ve 30 Nisan tarihleri ​​arasında yapılan tüm nedenlerle (kardiyak, pulmoner, travmatik, tümör patolojileri) 2,456 göğüs taramasını inceledi.” bir basın açıklaması hastanede.

COVID-19 enfeksiyonu ile uyumlu tipik taramalar, deneyimli iki radyolog tarafından bir saniye sonra üçüncü bir okumada da gözden geçirilmiştir. Bu retrospektif çalışmaya göre, bu hastanede 16 Kasım’dan itibaren COVID-19 ile ilk kontaminasyon vakalarının tespit edildiği belirtildi. Albert Schweitzer hastanesi, bu sonuçların epidemiyolojik bir sömürüsünü başlatmak için Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi ile bir işbirliği başlattığını da sözlerine ekledi.

Bu duyurudan önce, Doğu Fransa’daki ilk COVID-19 enfeksiyonu olgusu Şubat ayı sonlarında resmen tespit edildi. Bu, İtalya’daki salgının sıcak noktası olan Lombardiya’ya bir geziden dönen 36 yaşındaki bir adamı içeriyordu. Fransa’da resmi olarak kaydedilen ilk COVID-19 enfeksiyon vakaları, yakın zamanda Çin’e gelen veya Çin’den dönen bireylerle ilgili olarak 24 Ocak 2020’de idi.

Fransa Perşembe günü, yeni koronavirüsün neden olduğu 178 yeni ölümü kaydetti ve bu sayıyı 25.987’ye çıkardı. Hastaneye yatış verileri yavaşlamaya devam ettikçe, hükümet Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkenin Pazartesi gününden itibaren neredeyse iki aylık anti-koronavirüs kilitlenmesini gevşetmeye başlayacağını söyledi. xinhuanet.com
08 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

İlginizi çekebilir

Nasıl bir başkan?

Nasıl bir başkan?Tema Tasarım |