Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Sağlık 15 Mart 2020

İBB BİTİR ARTIK BU PARKI ‘Özgür İfade Sadece Haber Yapmaz, Haberinin Takibini de Yapar’

Maltepe sahilde yapımı devam eden parkla ilgili 30 Aralık 2019 da Yalı mahallesi Beşçeşmelerden sahil oto yoluna…

Maltepe sahilde yapımı devam eden parkla ilgili 30 Aralık 2019 da Yalı mahallesi Beşçeşmelerden sahil oto yoluna ve deniz kıyısına geçişin bir yıldır sürdürülen Maltepelilerin ‘Gezi’ adını taktıkları parkın düzenleme çalışmaları nedeniyle etrafının barikatlarla kapatıldığı ve Maltepeliler sahil yoluna ve deniz kıyısına ulaşmak için yaklaşık 700 – 800 metrelik bir mesafeyi bir yıldır yürümek zorunda kaldıklarını Özgür İfade Gazetesi olarak 30 Aralık 2019 tarihli ‘MALTEPELİLERE ÇİN SEDDİ’ başlığıyla  haberleştirmiştik.

Haber için Konu ile ilgili ulaştığımız İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü:

 ‘Yerel seçimlerin araya girmesi ile söz konusu parkın düzenleme çalışmaları planlandığından fazla uzadı. Bu yaşanan uzun sürecin ve Maltepelilerin yaşadığı zorluğun bundan kaynaklandığını ifade ederek. Şuan park içinde ağaçlandırma, yeşillendirme ve sulama sistemleri tamamlanmış durumda. Parkı 2020 Ocak ayı içerisinde açılışını yaparak Maltepeli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” demişti.

11 Ocak 2020 de halkın sahil oto yoluna ve sahil şeridine ulaşımında engel oluşturan parkın etrafında ki sac levhaların kaldırılması ile halkın yaklaşık 800 metre uzunluğunda ki bir alanın etrafından dolaşma eziyeti son bulmuş; Özgür İfade olarak bu gelişmeyi de ‘ÇİN SEDDİ NİHAYET KALKTI – Halk Sahil Şeridinde Barikatın  Kalkmasına Sevindi’ başlığıyla sayfalarımıza taşımıştık. Düzenleme çalışmaları devam eden park ve çevresinde ise çalışmalar devam ediyordu.

HABERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ

Bu gün 11 Mart 2020 itibarı ile haberimizin takipçisi olarak bahse konu alanda tekrar incelemelerde bulunup, gözlem yaptık. Büyük bir kısmında çalışmaların tamamlandığı parkın hala tam anlamıyla hizmet edecek hale gelmemiş olması karşısında üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Bu parkın biran önce  tam teşekküllü olarak tamamlanıp Maltepelilerin hizmetine sunulmasının için ciddi bir iradenin ortaya çıkması gerekiyor.

PARK HALA TAMAMLANMAMIŞ

Parkın ortasında muhtemeldir ki çocuklar için oyun grupları kurulacak alanın yağmur suları ile kötü bir görüntü verdiği park alanında yeteri kadar oturma grubunun olmaması da dikkatimizi çekti. Umarız İBB parkın kalan eksikliklerini süratle tamamlayıp halkın kullanımına sağlıklı bir şekilde sunar, Özgür İfade olarak Maltepeliler adına konunun takipçisi olmayı sürdüreceğiz.

15 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADETema Tasarım |