Ana Sayfa Gündem, Sağlık 1 Nisan 2020

İBB MALTEPE’DE HİJYEN ÇALIŞMASI YAPIYOR, BAY ALİ KILIÇ YATIYOR

DİKKAT…Bu Bir Nisan Şakası Değildir. ‘İBB Kendi Sorumluluk Alanlarında Hijyen Çalışması Yapıyor, Ali Kılıç’ın Maltepe Belediyesi Yatıyor’…

DİKKAT…Bu Bir Nisan Şakası Değildir.

‘İBB Kendi Sorumluluk Alanlarında Hijyen Çalışması Yapıyor, Ali Kılıç’ın Maltepe Belediyesi Yatıyor’

Türkiye de koronavirsü salgının başladığından bu güne maltepe sokaklarında elle tutulur gözle görünüz bir hijyen çalışması yapmayan Maltepe belediyesinin imdadına İstanbul Büyük şehir Belediyesi yetişti.

İBB MALTEPE’DE HİJYEN ÇALIŞMASI YAPIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri Maltepe sahil bandını ilaçlı su ile yıkadı.

İbb ekipleri Maltepe sahil yolunda kaldırımları yıkaması hakkında konuşan Maltepeliler  “İBB’nin sahil yolunda yaptığını yerel belediyemiz sokaklarımızda neden yapmıyor; virüs başladığından beri Maltepe de hiç bir hijyen çalışması görmedik, ne yapıyor bu belediye” diyerek tepki gösterdiler.

BELEDİYE BAŞKANI GÜNLER SONRA BEŞÇEŞMELERDE ORTAYA ÇIKTI

Maltepe belediye başkanı salgının başladığı günlerde bir hafta ortadan kaybolmuş ve Maltepelilerin tepkisini çekmişti. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan belediye başkanı Ali Kılıç yıkmayı düşündüğü ve bu yönde derin çalışmalar içinde olduğu Beşçeşmeler de fotoğrafçısına maskeli poz vermiş ve yandaş medyaya servis etmişti.

Maltepelilere bir hafta içinde üç kez mesaj göndererek Telefon mesaj sistemi ile Belediye harç ve vergileri belediyeye gelmeden nasıl ödeneceğine ilişkin vatandaşlara mesaj atan belediye başkanı Kılıç vatandaşların yaşanan salgında ki etkilerini, yaşadığı psikolojiyi ve bir çok kişinin işten çıkartılmış olmasını görmezden gelmesi garipsenen bir durum oldu.

Normal şartlarda yaşanan salgın nedeniyle doğal olarak ”Borcu, vergiyi, harcı düşünmeyin; iki ay erteledim, faiz işletmiyorum” beklentisi içinde olan Maltepelilerin tepki gösterdi.

İKTİDARA ERTELEME ÇAĞRISI YAPAN CHP KENDİ BELEDİYESİNİ GÖRMÜYOR

Chp genel merkez yönetimi yaşanan virüs salgını nedeniyle iktidar partisine ”Fatura, kredi, kira ödemeleri dondurulsun” çağrıları yaparken; kendi belediyesinin ertelemek yerine vatandaşa vergi ve harçları nasıl ödeyeceğine ilişkin defalarca kez mesaj göndermesi anlaşılır gibi değil.

Chp genel merkezine bu açıdan da sormak gerek ‘Bu Çağrıyı Kendi Belediyenize Neden Yapmıyorsunuz ve Uygulamıyorsunuz?’

ÇİN DERNEĞİNİN MALTEPE BELEDİYESİNE 10 BİN MASKE BAĞIŞINDA BULUNDUĞU AÇIKLANDI

Çin’in Türkiye’de de faaliyet yürüten derneği “Çin Banşçıl Birleşmesi Demeği” Maltepe Belediyesi’ne 10 bin adet maske bağışladı. Dernek Başkanı Wei Chen (Abdullah Cin), “Başkan Ali Kılıç ve Maltepeliler iki ülke halklarının kardeşliğine ve dayanışmasına bugüne kadar sahip çıktı. Maltepelilerin yanında olacağız” dedi. Maltepe Belediye Başkam Ali Kılıç da, “Çinli dostlarımızın bu desteği Maltepe halkı için çok büyük bir adımdır. İşte bu dayanışma bizi güçlendirir” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir belediyelerinin salgın nedeniyle başlattıkları bağış kampanyası  içişleri bakanlığı tarafından valilikten izin alınmadığı iddia edilerek hesaplara bloke konuldu. Maltepe belediyesinin bu maske bağışını almak için valilikten izin alıp almadığı merak konusu oldu.

MALTEPELİLERİN PARASI İLE YANDAŞLARA HAVA ATTI!
Koronavirüs bahanesiyle sosyal ve iş hayatının durduğu Maltepe de vatandaşlara harç ve vergini öde diye mesaj üstüne mesaj atan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’ın göreve geldiği günden bu güne kadar Maltepe halkının vergilerini ve merkezi bütçeden gelen ödeneklerini yandaşlara harcamasaydı böyle akıl tutulması mesajlarla darda ki vatandaşlara para verin deme gereği duymazdı.
Ali Kılıç göreve geldiği 2014 yılından beri;
Adalar belediyesine 3 milyon lirası benzin ve mazot olmak üzere yaklaşık 7 milyon lira
Tunceli ilçe belediyelerine (Pülümür,Hozat,Nazimiye) yaklaşık 5 milyon lira
Mexpo hayali projesi için yaklaşık 3 milyon lira
Halı ve Cam atölyesi macerası için yaklaşık 4 milyon lira
Evde tıraş adı altında yaklaşık 2 milyon lira

Batık ada Vordonosiyi buldum diye yaklaşık 2 milyon lira
Bir çok belediyeye yaklaşık değeri 2 milyon lirayı bulan 9 tane araba vererek Maltepe halkının gelirlerini heba etti.

01 Nisan 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |