Ana Sayfa Gündem, Sağlık 8 Haziran 2020

İçişlerinden İlginç Beyanat: ”ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER SAYESİNDE SURİYELİLERE VİRÜS BULAŞMADI”

İçişlerinden İlginç Beyanat: ”ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER SAYESİNDE SURİYELİLERE VİRÜS BULAŞMADI”‘Aynı Önlemleri Türk Halkı İçin de Aldınız mı?…Aldınız ise…

İçişlerinden İlginç Beyanat: ”ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER SAYESİNDE SURİYELİLERE VİRÜS BULAŞMADI”
‘Aynı Önlemleri Türk Halkı İçin de Aldınız mı?…Aldınız ise Virüs 81 Vilayete Niye Bulaştı’
Soylu: Suriyeli göçmenlere virüs bulaşmamıştır.


Suriyeli göçmenler hakkında konuşan İçişleri Bakanı Soylu ‘Türkiye, göç dalgasının içerisinde koronavirüs sürecini başarıyla yönetmiştir. Aldığımız önlemler sayesinde Suriyeli göçmenlerle ilgili virüs anlamında vaka ve bulaşma noktasında herhangi bir tehlike yaşanmamıştır. Kamplarımızda, geri gönderme merkezlerinde, göçmen vatandaşlarımızda herhangi bir tehlike yaşanmamıştır’ dedi.
Suriyeli göçmenler hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Aldığımız önlemler sayesinde Suriyeli göçmenlerle ilgili virüs anlamında vaka ve bulaşma noktasında herhangi bir tehlike yaşanmamıştır” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Hatay’da İdlib İnsani Yardım Toplantısı’na katıldı.

Soylu’nun açıklamaları şöyle:
“İdlib meselesi her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, ne yazık ki buradaki şartlar kendi kendine iyileşmiş veya bu mesele çözülmüş değildir. Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

“İDLİB’DE YAŞANANLARA SIRT DÖNÜLMEMELİ”
Koronavirüs günlerinde balkonlarda birbirine müzik yaparak, alkış tutarak bir sevgi dünyasında yaşadığımızı iddia eden dünya, İdlib’de yaşananlara sırt dönmemelidir. Bir kere herkes şunu iyi anlamalıdır ki buradaki problem sadece Türkiye’nin ve burada zorluklarla karşı karşıya kalmış insanların problemi değildir, tüm dünyanın ve insanlığın problemidir.

“HERHANGİ BİR TEHLİKE YAŞANMADI”
Türkiye, göç dalgasının içerisinde koronavirüs sürecini başarıyla yönetmiştir. Aldığımız önlemler sayesinde Suriyeli göçmenlerle ilgili virüs anlamında vaka ve bulaşma noktasında herhangi bir tehlike yaşanmamıştır. Kamplarımızda, geri gönderme merkezlerinde, göçmen vatandaşlarımızda herhangi bir tehlike yaşanmamıştır.”

İçişleri bakanlığının bu beyanatından mütevelli ister istemez herkes bazı soru ve cevapları merak ediyor:
‘5 Milyon Suriyeliyi Başarılı Bir Şekilde Koruduğunuz Önlem Neydi ki; 81 Vilayette Türklere Bulaşan Virüs Suriyelilere Bulaşmadı!’
08 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |