Ana Sayfa Gündem, Magazin, Maltepe, Türkiye 25 Mart 2020

İKİ CHP BELEDİYESİ; BİRİ DOĞRULARLA BİRİ YALANLARLA

‘Sarıyer Belediyesi Sosyal belediyeci ise Maltepe Belediyesi ne Oluyor!’KARANTİNA YARDIM PARASI YATIRDITürkiye’de Sosyal Demokrat Halkçı Belediyecilikte öncü…


‘Sarıyer Belediyesi Sosyal belediyeci ise Maltepe Belediyesi ne Oluyor!’
KARANTİNA YARDIM PARASI YATIRDI
Türkiye’de Sosyal Demokrat Halkçı Belediyecilikte öncü isimlerden olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in projelerinden biri olan “Sosyal Yardım Halk Kart” “ Sarıyer Halk Kart” uygulaması 3 yıldır devam ediyor. Bugün Sarıyer Belediyesi “Karantina Yardım Parası‘nı” kartlara yükledi.

BU MESELE SİYASET MALZEMESİ YAPILAMAZ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Belediye Başkanlığında temel prensipleri “ Birlikte yönetmek, Seçim dışında siyaset yapmamak” kuralını Sarıyer de tüm halk kesimlerine 11 yıl boyunca (3.Dönem) partizanlık yapmadan uygulayan belediye başkanı olarak “Sosyal Demokrat Belediyecilik” anlayışla belediyeyi yönetiyor. “Belediye hizmetlerini hiç bir zaman siyaset malzemesi yapmadan” neler yapılması gerektiğini tüm yurttaşlara anlatmaya çalışıyor ve uyguluyor.

Türkiye’de olduğu gibi, korona virüs pandemi mücadelesi Sarıyer’in tüm mahallelerinde diğer ilçelere örnek olarak gösterebilinecek şekilde devam ediyor.

KARANTİNA PARALARI YATTI
Sarıyer Belediyesinin düzenlemiş olduğu Sosyal Yardım amaçlı, öğrenci bursları için düzenlemiş olduğu “Sarıyer Halk Kart’a” yeni bir özellik ekleyerek “Karantina Para Yardımı” yapma kararı almıştı.

Bugün (25 Mart) Sarıyer Belediyesi 5.262 kişiye “Karantina Parası” yatırdı.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Dünyanın yaşadığı olağanüstü durumlar, bu zor günlerde “Sosyal Yardım” destek amaçlı olan “ Sarıyer Halk Kart’a” Crona Virüs nedeni ile Halk Kart sahibi olan 5262 yarın “Karantina Para” yüklemesini bugün gerçekleştirdi.

Sarıyer Halk Kart sahipleri her zaman olduğu gibi, daha önceden bildikleri Sarıyer Belediyesi Halk Kart ile anlaşmalı Market, Happy Center ve Alış Veriş merkezlerinden gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecekler… Sarıyer Belediyesi Halk Kartı sahibi kişiler. Bu kartlar ile “Tütün ve Alkollu İçecek” almadıklarını biliyorlar… Sarıyer Belediyesi 7.000 öğrenciye her ay (10 Ay) düzenli olarak “11 yıl’dır” burs parası yatırıyor. (sariyertimes)

SARIYER BELEDİYESİNİN ZITTI ALİ KILIÇ BELEDİYECİLİĞİ
Aynı partinin İstanbul Anadolu yakasında ki belediyelerinden biri olan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç 3 yıldır Maltepe kamuoyunun sorduğu ‘KAÇ ADET HALK KART DAĞITTINIZ?’ sorusuna cevap vermiyor.
Türkan Saylan da kendi genel başkanına ”3006 hak sahibi tespit ettik” diyen Ali Kılıç’ın bu süreçte kaç kişiye halk kart verdiğini hiç bir Maltepeli öğrenemedi. Hem genel başkanını hemde Maltepelileri aldatmaya-kandırmaya devam ediyor.
Maltepe de tüm marka marketlerde ve 600 civarında küçük yerel işletmede Ali Kılıç’ın ‘Halk Kartlarını’ araştırdık; hiç bir yerde ne görene nede kullanana rastlamadık.

BU KONUDA BİR ÇOK KEZ GÜNDEME GETİRDİK VE BUNDAN SONRADA CEVAPLARI ALINCAYA KADAR GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
İşte Arşiv Haberlerimiz:
3006 ŞİFRE Mİ, GİZLİ BİR MESAJ MI, SİYASETTEN OYNAN BİR OYUN MU?
http://ozgurifade.com.tr/3006-sifre-mi-gizli-bir-mesaj-mi-siyasetten-oynan-bir-oyun-mu/

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (6)
http://ozgurifade.com.tr/ozgur-ifade-yazi-dizisi-kandirildik-kandiriliyoruz-kandirilacagiz-6/?fbclid=IwAR2lhx5E97vQKH0JKnjs-Jn2MF1h40KfT6GjeRAzkrKQcqhZwR7g4DoLXJU

HALKA HESAP VERECEĞİZ DİYE YOL ÇIKANLAR KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZE BAĞLADI
http://ozgurifade.com.tr/halka-hesap-verecegiz-diye-yol-cikanlar-kamuoyunu-ilgilendirmeze-bagladi/

İLÇE KAZAN BİZ KEPÇE BELEDİYENİN HALK KARTINI SAHA DA ARIYORUZ
http://ozgurifade.com.tr/ilce-kazan-biz-kepce-belediyenin-halk-kartini-saha-da-ariyoruz/?fbclid=IwAR3n3r4Lblg1NwFz6PiLMm9lWn7CSpXgP9DduYxVkB68q_a-G1jfFxWveH4

‘HALK KART’ DA 34 MİLYON LİRALIK YOLSUZLUK KOKUSU!
http://ozgurifade.com.tr/halk-kart-da-34-milyon-liralik-yolsuzluk-kokusu/?fbclid=IwAR09CBqz-tg9nhlwFoFtrGTCiCsKCK0lHWkw_GjC4GF_KzSQF0K0CM1D35g

MALTEPE BELEDİYESİNİN KADINLARA HALK KART PROJESİ SIRRA KADEM OLDU!
http://ozgurifade.com.tr/maltepe-belediyesinin-kadinlara-halk-kart-projesi-sirra-kadem-oldu/?fbclid=IwAR0xEQCfxolUeZNzQP2YM5B15E8tNmM6awqFpcieFyCe4eFcrXVppHVCXb4

Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç; Maltepeliler ve Maltepe kamuoyu adına Özgür İfade Gazetesi olarak bu iki sorunun cavabını sizden istiyoruz…
-Kaç kişiye Halk Kart dağıttınız?
-Maltepe sınırları içinde kullanılacağını ifade ettiğin ve sadece Maltepe esnafında geçerli olacağını ilan ettiğin; Bu Kartlar hangi market-mağaza-işletmelerde kullanılıyor?
25 Mart 2020 / Abidin SARI – ÖZGÜR İFADE

NOT: Özgür İfade Gazetesi olarak çizgimiz belli, duruşumuz nettir. Doğrunun-Yanlışın kime ait olduğuna bakmaksızın; halk için ve hak için kalem tutmaya devam edeceğiz.

‘Gazetecilik Bir Duruşa Sahip Olmaktır’Tema Tasarım |