Ana Sayfa Gündem, Magazin 9 Mayıs 2020

İKİ CHP BELEDİYESİ BİRİ YALAN BİRİ GERÇEK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın aynı partiden olduğunu bilmeyene sorsan…

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın aynı partiden olduğunu bilmeyene sorsan kimse inanmaz.

Cumhuriyet Halk Partisinin biri Büyükşehir Biri ise İlçe Olan İki Belediyesinde Yaşanan Çelişkiler Sorunun Genel Merkezden Kaynaklanan Bir Kollamadan Kaynaklandığını Gösteriyor. Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu ile hemşeri olan ve bir iddiaya göre eşlerden kaynaklı akrabalık ilişkisi olan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç bizzat Kılıçdaroğlu tarafından korunup kollandığı ve her türlü yanlışına rağmen genel başkan Kılıçdaroğlu tarafından dokunulmaz kılındığı kamuoyunda yüksek perden dillendiriliyor. Ali Kılıç belediyeciliğin de altı yıldır Maltepe de yaşananlar ise bu dillendirmeyi net bir şekilde haklı çıkartıyor boyutunda.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK KARTLARIN KULLANILACAĞI MERSİN ESNAF LİSTESİNİ KAMUOYUNA SUNDU

Halk Kart’ın Kullanılabileceği İşyeri Listesi

”Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen Halk Kart’ın kullanılabileceği işyeri listesidir. (Mersin ili genelinde gıda, temizlik ve giyim eşyası satan bütün esnaflarımız üye işyeri olabilmek için Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’ya başvurabilirler. Üye işyeri işlemlerini tamamlayan ve banka tarafından Halk Kart kullanıcı zincirine eklenen firmaların isimleri haftalık olarak güncellenerek listeye eklenecektir.) Bilgilerinize sunulur.”

223 MERSİN ESNAFI KAZANIYOR

Mersin büyükşehir belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi Mersinlilere dağıtılan Halk Kartların Belediye tarafından yayımlanan listeye göre şuana kadar protokol yapılmış 223 Mersin esnafında kullanılmasını temin eden belediye başkanını kutluyoruz; aynı zamanda şeffaf belediyecilik örneği sunmasından hareketle de takdirlerimizi sunuyoruz. Halk adına yürütülen hizmetlerin halka hesap vermesi gerektiği ve yaptığı iş ve işlemler için kamuoyunu hızlı ve doğru bilgilendirmeyi ilke edinmiş bir siyasi partinin hiç bir belediyesine sözümüz olmaz, olamaz.

KASIM 2019 DA 6800 OLAN KART SAYISI 11 BİNLERE DAYANDI

Telefonla ulaştığımız Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serdal Gökayaz “Başvuran vatandaşlarımızdan gelir durumuna, konut durumuna, aile durumuna ilişkin bilgiler istiyoruz. Gerektiği durumlarda bunları belgelendirmelerini istiyoruz. Bu bilgileri biz Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerinden de kontrol ediyoruz. Bilgileri karşılaştırıp neticelendiriyoruz.”

Gökyazı ”8 Kasım 2019 da Mersinlilere dağıttığımız kart sayısı 6 bin 800 adetti ve hedefimizin 10 bine ulaşmak olduğunun altını çizmiştik; bu gün (6 Mayıs 2020) itibarı ile Mersinli dar gelirli hemşerilerimize dağıttığımız Halk Kart sayısı 11 bini aşmış durumda. Mersinimiz de ihtiyaç sahibi son kişiye ulaşana kadar bu çalışmamız devam edecek.” dedi.

MALTEPE İLÇE BELEDİYESİ 3 YILDIR KAÇ HALK KART DAĞITTINIZ SORUSUNA ”Kamuoyunu İlgilendirmez” CEVABINI VEREREK ÖRTBAS EDİYOR

Bu konuda özellikle Chp seçmenine sormak gerek; Belediyenin Kaç Adet halk kart dağıttığını sormak kamuoyunu ilgilendirmiyor mu? Sizce Mersin Büyükşehir belediyeniz mi doğru yapıyor yoksa Maltepe ilçe belediyeniz mi!… İkisi de doğru olamaz, mutlaka biri doğrudur biri yanlıştır, haydi bakalım şimdi kararı verin, HANGİSİ DOĞRU HANGİSİ YANLIŞ.

GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLUNA 3006 HALK KART DEMİŞTİ AMA ORTADA YOK!

Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç 12 MAYIS 2018 de ilçede ki Türkan Saylan Kültür Merkezinde düzenlediği şovla genel başkanı Kemal Kılıçdaroğluna Kılıç: ”İlçe sınırları içerisinde 53 bin hanenin kapısını tek tek çalan ekipler, puanlama sistemi ile ihtiyaç sahibi 3 bin 6 haneyi tespit etti. Proje kapsamında tespit edilen ailelere, her ay ortalama 600 TL hanedeki kadınların adına çıkartılan kartlara yüklenecek. Alkol ve tütün dışında alışveriş için kullanılabilecek kart, sadece Maltepe sınırları içerisinde geçerli olacak ve Maltepe esnafına da destek sağlanacak” demişti.

Bu tarihten bu güne Maltepe de ne Ali Kılıç’ın sözünü ettiği Halk kartları gören, bilen, kullanan var; nede  Maltepeli bir tek esnafın bu kart bizde kullanılıyor dediğine tanık olan var.

HALK KARTLARIN NEREDE KULLANILDIĞINI SORDUK CEVAP YOK, MALTEPE DE MAHALLE MAHALLE KARTI ARADIK HİÇ BİR ESNAFTA İZİ YOK

ADI VAR KENDİ YOK KARTIN PEŞİNE DÜŞTÜK

2020 yılına girdiğimiz şu günlerde Maltepe’nin tek özgür ve bağımsız yayın yapan, Maltepe’nin gözü-kulağı yerel gazetesi Özgür İfade olarak Ali Kılıç tarafından 6 yıl önce Kadınlara vaat edilen bu kartın izini sürdük.

—Birinci aşamada ilk önce; 25 Aralık 2019 – 3 Ocak 2020 tarihleri arasında Maltepe de bulunan büyük marka market zincirlerinin (Şok, Bim, Carrefour, Hakmar, Rammar, Özkuruşlar, A101, Ton, Mopaş, Tatbak, Tedi, Happy Center) yetkilileri ile görüştük ve Maltepe belediyesinin ‘Halk Kartını’ sorduk.

Tüm marketlerden aldığımız ortak cevap ‘Böyle bir kart hakkında bilgimiz yok, öyle bir kartla kimseye bu güne kadar hizmet vermedik, görmedik, duymadık’

—İkinci aşamada 10 Ocak 2020 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında bu kez Maltepe ilçesinde 30-40 yıllık geçmişi olan yaklaşık 600 küçük esnafta, yerel marketlerde, mağazalar ve işletmelerde Ali Kılıç’ın ‘Halk Kartının’ izini sürdük. Yerel işletmelerde de benzer cevaplar almak açıkçası bizi hiç şaşırtmadı.

—Üçüncü aşamada ise ilçemizde ki kuruluşlardan biri olan ‘Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odasına yaptığımız başvuruda aldığımız cevap ‘Oda olarak bu konu hakkında hiç bir bilgimiz olmadığı gibi, 2700’den fazla üyemiz içinde böyle bir kartla satış yapan işletmemiz yok, olsa bizim haberimiz olurdu” cevabını aldık.

— Bay Ali KILIÇ’a halk kartın akıbetini de öğrenmek üzere 08 Ocak 2020 tarihinde bilgi edinme yasasına istinaden gazetemiz adına bölge muhabirimiz olarak yaptığımız başvuruya verilen cevaba bakar mısınız!  “KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” diye biliyor Maltepe Chp belediye başkanı Ali Kılıç bey.

BELEDİYELER PARTİLERİN ÇİFTLİĞİ!

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 20.08.2019 da düzenlediği basın toplantısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin harcamaları ile ilgili sorular yöneltmiş:

“Biz 254 kişiye ne yedirdiniz ne içirdiniz de bu kadar parayı harcayabildiniz diye sorduk. Ama bundan sonra daha vahim açıklamalar geldi. AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır “Belediyenin borçları vatandaşı ilgilendirmez” diye açıklama yaptı. Malatya Belediyesini babanızın şirketi gibi görüyorsunuz, onun içinde halkı ilgilendirmez diyorsunuz. Belediyeyi çiftliğiniz gibi görüyorsunuz ve halkada sizi ilgilendirmez diyorsunuz. Bal gibi ilgilendirir, Malatya Belediyesinde hepimizin, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Orası tüm Malatyalıların.” demişti.

BU DURUMDA AKP ELE GEÇİRDİĞİ BELEDİYELERİ BABALARININ ŞİRKETİ GÖRÜRKEN CHP MALTEPE BELEDİYESİ DE AYNI ŞEKİLDE BABALARININ ÇİFTLİĞİ GÖRÜYOR OLMUYOR MU DİYE SORMAK GEREK.

KAMU OLANAKLARI İLE KİŞİSEL ÇIKAR

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç’ın en son icraatı belediye başkanı olmadan önce 25 Şubat 2013 tarihin de Almanya’da sosyal medya kuruluşlarından Youtube kanalında açtığı kişisel hesabına Belediyenin kamu olanaklarını kullanarak Maltepelileri belediyenin resmi mesaj sistemi ile kişisel Youtube hesabına davet edip çıkar ve menfaat sağladığı 30 Nisan 2020 de ortaya çıkmıştı.

MALTEPEYİ GÖRMEZDEN GELEN KILIÇDAROĞLU

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından koruma altına alınan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’a bu soruları sormaktan vaz geçmeyeceğiz; Maltepe halkının tüy bitmemiş yetimin hakkını size yedirtmeyeceğiz.

    —53 küsur bin aileyi tarayıp Tespit ettiğinizi söylediğiniz 3006 ihtiyaç sahibi, mağdur aileye bu kartları verdiniz mi vermediniz mi?

    —Kaç adet halk kart dağıttınız?

    —Bu kartların Maltepe sınırları içinde kullanılacağını söyleyen sizdiniz; hangi Maltepe esnafında kullanılıyor?

    —Kiminle hangi kurum, kurulu, firma, şirket vs ile protokol yaptınız?

    Söz konusu bilgileri öncelikle vatandaş, sonrada gazeteci olarak ısrarla talep ediyoruz; Maltepe belediyesi halkın parası ile yaptığı işleri halktan gizleme çabası değerlendirmesini Maltepe halkının ve Türkiye Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

09 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |