Ana Sayfa Gündem 21 Aralık 2020

İKTİDARIN 18 YILLIK KARNESİ

İKTİDARIN 18 YILLIK KARNESİ2002 Yılından beri halkımızın teveccühü ile iktidarda bulunan ve son dönemde desteğini aldığı MHP…

İKTİDARIN 18 YILLIK KARNESİ
2002 Yılından beri halkımızın teveccühü ile iktidarda bulunan ve son dönemde desteğini aldığı MHP ile birlikte hareket eden AKP ile iktidarının, 18 yılda yaptığı çalışmaların bir kısmını milletimizle paylaşmak istiyorum. Aslında milletimiz tarafından bu çalışmaların yakinen izlendiğini de biliyorum. 18 yıllık çalışmalarının sonuçları ise;

• Ülkemizde çoğunluğu Mercedes olmak üzere toplam makam aracı sayısı 125 bin’e ulaşmıştır.
• Dış borç 2002 yılında 129.6 Milyar Dolar iken 2020 yılında 437,6 Milyar Dolar’a çıkmıştır.
• Vergi gelirleri toplamı 2002 yılında 59.6 Milyar TL. iken 2019 yılında 819.6 Milyar TL. olmuştur. Ancak bu gelirler üretime yönelik herhangi bir yatırım amaçlı kullanılmamıştır.
• Türkiye’de VIP makam uçağı sayısı 13, VIP makam Helikopter sayısı (Sikorsky S92) 3 adet olmak üzere toplam 16’ ya çıkarılmıştır.
• Toplam faiz ödemesi 2002 yılında 27.1 Milyar Dolar iken 2020 yılında 168 Milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir.
• Bütçe açığı 2002 yılında 40.184 Milyar TL. İken 2020 yılında 139.147 Milyar TL.’ye Yükselmiştir.
• Merkez Bankası döviz rezervi 2002 yılında 26.725 Milyar Dolar iken 2020 yılında – 47 Milyar Dolar’a düşmüştür. Cumhuriyet döneminde ilk kez merkez bankası rezervi eksiye düşmüştür.
• Türkiye’de toplam çiftçi sayısı %48, Köylerde Tarım alanları ise %15 azalmış ve köylü geçimini temin etmek için şehirlere göç etmiştir.
• Türkiye toplam 104.8 Milyar Dolar tarım ürünü ithal ederken, bunun yarısı kadar tarım ürününü ihraç etmiştir. Sonuçta; Kendi kendine yeten ilk 7 ülkeden biri olan ülkemiz, buğday açığını Rusya’dan temin eder duruma düşmüştür.
• Yandaşlar ve ortakları yabancı şirketlere çok büyük maliyetlerle verilen Yollar, Köprüler, Hava Alanları ve Enerji santrallerine tahhüt edilen garanti ödemeleri nedeniyle gelecek 25-30 yılımızın ipotek edilmesi sağlanmıştır.
• Özelleştirme sonucu 62.024 Milyar Dolar tutarındaki ve yılların çaba ve birikimine dayalı kamu kurumlarının satışları gerçekleştirilmiştir. İç ve dış borçlarımız , işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik, hukuksuzluk her geçen gün artış gösterdiğine göre milletimize hizmet amacı ile özelleştirmeden elde edilen bu paralar nerelere harcanmıştır?

Görüldüğü üzere AKP İktidarında aklınıza ne gelirse artıyor(Merkez bankası döviz rezervi hariç) ancak vatandaşlarımız vergi gelirlerindeki artışlardan istifade edemiyor. Bazıları zenginleşirken fakirlerin sayısına yeni fakirler ekleniyor. Askıda ekmeğe muhtaç olan insanlar olduğu iktidar ortağı MHP’nin uygulaması ile itiraf ediliyor.

Milyonlarca insanımız size;
Hak, hukuk ve adalet yerlerde sürünsün diyemi,
Yasaklarla özgürlükler kısıtlansın diyemi,
Halkımıza kaynak aktarılması yerine yandaşlara kaynak yaratılsın diye mi,
Mevcut tüm değerlerimiz satılsın diye mi ,
İstihdam yaratacak tesisler yapılmasın diye mi,
Çiftçiler icra daireleriyle karşı karşıya gelsin diye mi,
Yolsuzluk ve yoksulluk artsın diye mi,
Ülkemiz toprakları yabancı girişimcilere satılsın diye mi?

Kendi vatandaşından esirgediğini, yabancılar harcasın diye mi, Sizlere oy verdi.
Sizi yıllardır sırtında taşıyan vatandaşlarımıza bu yapılanları reva görmek en azından vefasızlık
değilmidir?

Çok değerli Gençlerimiz, bayanlarımız, emeklilerimiz dahil tüm vatandaşlarımız; sizlerin de rahatsız olduğunuzu bildiğim tüm bu yanlışlara dur diyebilirsiniz. Tüm icraatlarında milli ve manevi duygularınızın sömürüldüğünü, asıl hedeflerine ulaşmak için adım adım uyguladıkları ideolojik yaklaşımlar ve algı operasyonları ile iktidarlarının devamı için ne gerekiyorsa yapacaklarını bilmeniz ve artık uyanmamız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Bu icraatlar DOĞRU uygulamalar değildir. Unutmayın en büyük aptallık karşısındakileri aptal yerine koymaktır. Kimse sizden daha fazla milliyetçi, daha fazla dinine bağlı, daha fazla vatan sevgisine sahip olduğunu iddia edemez.

Milletimizin teveccühü ile iktidar olması halinde, DOĞRU PARTİ olarak ; Varlık Fonu (TVF)’ na alınan Tüm kurumlarımızın özelleştirme kapsamından çıkarılması , üretime dayalı tesislerin kurulması ile tüm kaynaklarımızın sizin refahınız doğrultusunda kullanılmasını sağlamak yüce milletimize sözümüzdür.

DOĞRU PARTİ, konularında uzman kişilerden oluşan kadrosu ile Ülkemizde DOĞRU işlerin yapılmasına öncülük edecektir.
Selam ve saygılarımla
DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı
Enerji Tabi Kaynaklar ve Madenlerden Sorumlu
21 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |