Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Politika 4 Şubat 2020

İLÇE SEÇİMİNDE ÇİZİK YİYİP DELEGE OLAMAYAN ALİ KILIÇ’A BİR ÇİZİKTE İL SEÇİMLERİNDE

‘İki Belediye Desteğini Çekti; Ali Kılıç Yalnız Kaldı, Canpolat Adaylıktan Vazgeçti’ Chp İstanbul il başkanlığı için iki …

‘İki Belediye Desteğini Çekti; Ali Kılıç Yalnız Kaldı, Canpolat Adaylıktan Vazgeçti’

Chp İstanbul il başkanlığı için iki  adayın ismi gündemdeydi. Ancak, geçtiğimiz günlerde  25 Ocak 2020 günü Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu devreye girerek 39 ilçe başkanıyla yaptığı toplantıda yola Kaftancıoğlu ile devam etmek istediğini belirtmiş ve parti içi birlik ve bütünlüğünün zedelenmemesi için diğer aday  Cemal Canpolat’ın adaylığını önleme girişimi kamuoyuna yansımıştı.

Ancak  Kılıçdaroğlu’nun konuşmasana rağmen, bazı partililer ile belediye başkanlarının talebi üzerine tekrar adaylığını gündeme alan Canpolat adaylık için nabız tutmaya devam etti.

Geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde yeniden aday olmalarına Canan Kaftancioglu’nun karşı çıktığı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun desteklediği Canpolat “Şahsıma toplanan 270 imza var, 60 imza da bugün geldi. Kongrede aday değilim. Hiçbir zaman da aday olmadım. Bu şartlar altında ve mevcut imzalarla birlikte aday olursam kongreyi kazanacağım” açıklamasını yaparak adeta gözdağı verdi.

KILIÇDAROĞLU TELEFON AÇTI BELEDİYE BAŞKANLARI GERİ ADIM ATTI

Chp kulislerinden aktarılan bilgilere göre; Kılıçdaroğlu’nun her üç belediye başkanını arayarak birlik ve beraberlik görüntüsü verilmek üzere partimizin tek adayın Kaftancıoğlu olduğunu söyleyerek başka adayın çıkmaması için talepte bulunduğu İddia edilmektedir. Ancak bu talebe olumlu yanıt sadece İlgezdi ve Kerimoğlu’ndan geldiğini Ali Kılıç’ın ise bu talebe olumlu cevap vermediği iddia edilmektedir.

ALİ KILIÇ’ın CANPOLAT ISRARI

Sadece Ali Kılıç’ın aday olması halinde Canpolat’ı desteklemek konusunda ısrarlı olduğu söylentiler arasındadır. Bütün bu gelişmelerin ardından kendisini destekleyen iki belediye başkanının geri çekilmesi üzerine Canpolat aday olmaktan vazgeçmek zorunda kaldığı ileri sürülmektedir. Böylece belediye başkanı olduğu Maltepe ilçesi delegelerinden çizik yiyerek yalnızlaşan Ali Kılıç bu kez de İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde yalnız kalmış görünüyor.

KAFTANCIOĞLU TEK ADAY KALDI

Bütün bu yaşananlardan dolayı Çalışma arkadaşlarına bir teşekkür konuşması yapan Canpolat “Hepinize tek tek teşekkür ederim, aday olmam için elinizden gelen desteği gösterdiniz. Genel Başkanı yanlış bilgilendirdiler. Bu yanlış algının devam etmesini istemiyorum. Başkanlık referandumda İstanbul’da ‘Hayır’ çıkmasının mimarı bizdik, Kılıçdaroğlu’nu kurşunlara karşı savunan bizdik, Adalet Mitingini düzenleyen CHP tarihinin en coşkulu mitingini düzenleyen bizdik. Buna rağmen bizi başka odaklarla beraber göstermeye çalıştılar. Sağlık olsun.  ifadelerini kullanarak aday olmayacağını duyurarak Canan hanıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

04 Şubat 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |