Ana Sayfa Gündem, Magazin 16 Aralık 2020

İMAMOĞLU SUYA YÜZDE 40 ZAM İSTEDİ

‘Her Şey Çok Güzel Oluyor!’İstanbul’da suya yüzde 7 zam yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İSKİ tarafından suya yüzde…

‘Her Şey Çok Güzel Oluyor!’
İstanbul’da suya yüzde 7 zam yapıldı
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İSKİ tarafından suya yüzde 40 zam yapılması teklifi, AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oyları ile reddedildi. Bunun yerine enflasyon farkına göre 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 6.84 zam yapılmasına karar verildi.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Olağanüstü Genel Kurulu, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi. İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleşen oturumda, İSKİ Genel Müdürlüğünün 2021 Yılı Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli Tarifeleri teklifi gündeme geldi. İSKİ, 2021 yılı su satış tarifelerine yüzde 25 artı aylık TÜFE oranında zam talebinde bulundu.

YÜZDE 40 ZAM TEKLİFİ KABUL EDİLMEDİ
Tarife Komisyonu Başkanı AK Partili Seçkin Turan, İSKİ’nin teklifini kabul etmediklerini belirterek, “Temmuz ayında yapılan zammı da göz önünde bulundurarak tüm kademelerde yüzde 6,84’lük bir dengelemeyi öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı. CHP Sözcüsü Tarık Balyalı ise İSKİ’nin su maliyetlerinin artışı sebebiyle su fiyatlarına zam yapmak zorunda kalındığını savundu.

YENİ ZAM 1 OCAK’TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK
İSKİ’nin zam teklifi oy çokluğu ile reddedildi. Tarife Komisyonu Başkanı Turan’ın teklifi, oy birliğiyle kabul edilerek su fiyatlarına 1 Ocak 2021’den itibaren yüzde 6,84’lük zam gerçekleştirildi.

PARTİCİLİK BÖYLE BİR ŞEY!
AKP’liler su zamını eleştirirken , zamlardan şikayet eden CHP’lilerin su zamını savunması oldukça ilginç bir tezatlık oluşturdu.
16 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Altı Ay Önce Zam Yapmışlardı.
TEMMUZ 2020 DE % 35 ZAM İSTEMİŞTİ; İBB MECLİSİ %12,6’ya İNDİRMİŞTİ.

http://ozgurifade.com.tr/istanbulda-suya-zam-geldi/
İmamoğlu Suya Temmuz 2020 de %35 Zam İstemişti.
Google NewsTema Tasarım |