Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Sağlık 25 Ekim 2020

İŞÇİYE, MADENCİYE YASAK SURİYELİ CİHATÇILARA SERBEST

‘Koronavirüs Salgınıyla Kırılan İstanbul da Akp’nin Suriyeli Cihatçıları Miting Yaptı’ Cihatçılardan İstanbul’un göbeğinde gövde gösterisi!Aksaray’da bir araya…

‘Koronavirüs Salgınıyla Kırılan İstanbul da Akp’nin Suriyeli Cihatçıları Miting Yaptı’

Cihatçılardan İstanbul’un göbeğinde gövde gösterisi!
Aksaray’da bir araya gelen yüzlerce cihatçı, tekbirler eşliğinde ellerinde Arapça yazılı bezlerle eylem yaptı. Koronavirüs önlemlerini hiçe sayan gruba polis hiçbir müdahalede bulunmadı.

İstanbul Aksaray’da bir araya gelen yüzlerce cihatçı tekbirler eşliğinde eylem yaptı.
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında getirilen yasaklar cihatçıları kapsamadı. Sokaktaki denetimlerde yurttaşa milyonlarca lira para cezaları kesilirken, sosyal mesafeye dikkat edilmesine rağmen komünistlere, madencilere yasak getirilen toplanmalara yürüyüşlere karşı; ÖSO taraftarı cihatçıların eylemine ise polis hiçbir müdahalede bulunmadı.

AKP karşıtı tüm etkinliklere hızlı bir şekilde müdahale edilirken, İstanbul’un orta yerinde yapılan eyleme müdahale edilmemesi dikkat çekti.

TÜRKLERE YASAK SURİYELİ CİHATÇILARA SERBEST
Sosyal medyada yayılan görüntülerde ise tekbirler eşliğinde Arapça yazılı bezler ve ÖSO bayrakları açıldığı görüldü.

Suriyeli grupların Türkiye’nin farklı yerlerinde İstanbul, Gaziantep, Konya, İzmir de tekbirler getirerek ‘Hilafet’ talep eden gösteriler düzenlemesi ve buna siyasi akp iktidarının müdahalede bulunmaması oldukça manidar olsa gerek. Türk halkına her türlü toplantı, gösteri, mitingi yasaklayan akp iktidarının ülkelerinden kaçan Suriyelilere bu sınırsızlığı tanıması oldukça ilginç olsa gerek.

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞID ÇAĞRISIYLA SURİYE DE FARANSA PROTESTOLARI
Suriye’de Ras-Al-Ain / Serekaniye , Deyrizor Gharanij , Efrîn ve Halep El-Bab kentlerinde Fransa protestoları düzenlendi.

Ermenekli Madencilerin hak arama mücadelesine koronavirüs bahaneleri ile engel olunuyor.

HAKLARI İÇİN ANKARA’YA YÜRÜYEN MADENCİLERE PLASTİK MERMİLERLE SALDIRILMIŞTI
8 yıllık alacakları için Ankara’ya yürüyen madencilere saldırı: Öldürseniz de dönmeyeceğiz!
Soma ve Ermenek’teki madencilerin yıllardır ödenmeyen ücret alacaklarını alabilmek ve seslerini duyurmak amacıyla Ankara’ya yürümelerine polis ve jandarma izin vermedi. Her iki kentten de madencilerin çıkışına izin verilmedi. Ermenek’te jandarma, Soma’da polis yürüyüşü engelledi. Ermenek’te madencilerin üzerine plastik mermi sıkıldı.
25 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

Vartolu çocuklar büyüledi

Vartolu çocuklar büyülediTema Tasarım |