Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Sağlık 8 Ağustos 2020

İSTANBUL’DA 13 İLÇEDE KORONAVİRÜS ALARMI

İSTANBUL’DA 13 İLÇEDE KORONAVİRÜS ALARMI İstanbul Valiliği, pandemi merkezi ve filyasyon ekibinin çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs salgınına…

İSTANBUL’DA 13 İLÇEDE KORONAVİRÜS ALARMI


İstanbul Valiliği, pandemi merkezi ve filyasyon ekibinin çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs salgınına yönelik tüm olasılıklar masada. Mevcut vaka sayısına göre, İstanbul genelinde bir kısıtlama öngörülmüyor. Ancak vakaların yoğun yaşandığı sitelerde, caddelerde, semtlerde hatta ilçelerde kısıtlamaya gidilebilecek.

EN ÇOK VAKANIN GÖRÜLDÜĞÜ İLÇELER
Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Göngören, Küçükçekmece, Sultangazi, Ümraniye ve Zeytinburnu; İstanbul’un vaka yoğunluk haritasına göre, pozitif vaka yoğunluğunun en fazla olduğu ilçeler.

RİSK YOĞUNLUĞUNUN AZ OLDUĞU İLÇELER
Risk haritasına göre, Avrupa Yakası’nda vakaların sayısı daha fazla. Çatalca, Başakşehir, Büyükçekmece ve Avcılar gibi risk yoğunluğunun az olduğu ilçeler de var. Anadolu Yakası’na ise yüksek risk bölgelerinin sayısı daha az. Riskin yoğun olduğu yerler arasında Ümraniye öne çıkıyor. İstanbul Valiliğinde yol haritası için pazartesi günü toplantı yapılması bekleniyor.
09 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

İstanbul Vaka Yoğunluk Haritası

Arnavutköy
Bağcılar
Bahçelievler
Bayrampaşa
Esenler
Esenyurt
Fatih
Gaziosmanpaşa
Göngören
Küçükçekmece
Sultangazi
Ümraniye
Zeytinburnu
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |