Ana Sayfa Gündem, Politika 14 Ağustos 2020

İYİ Kİ SAHNE ALDIN SAYIN İNCE!

Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşananlarla yaşanmayanlar tartışmaları o günden bu güne gizliden gizliye sürüp gidiyordu aslında.En azından Chp içinde…

Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşananlarla yaşanmayanlar tartışmaları o günden bu güne gizliden gizliye sürüp gidiyordu aslında.
En azından Chp içinde tavandan tabana devam ede geliyordu.
Elbette ki tartışmak , ne oldu ne bittiyi anlamak ve öğrenmek doğal bir talep ve istek bu vaka-ı hayriye mevzusunda.

CHP yönetimi tarafından ülkenin dört bir yanı koronavirüs salgınıyla cebelleşirken, köye derneklerine bile seçim yasağı gelirken bu CHP kongresine niye izin verdikleri ise hökömet kanadında sorulması ve aranması gereken bir cevap konumunda.

BASKIN SEÇİM AJİTASTYONU ÇEKİYORLARDI, KENDİ KENDİLERİNİ BASTILAR
Ülke sorunları halkın başında ki bela ile kafa yormayan Chp politbürosu yıllardır seçmene iktidarı işaret ederek ”BASKIN SEÇİM YAPACAKLAR” ajitasyonunu yaparken kendi kendine, seçmenine, partilisine, partisine BASKIN SEÇİM yapması beyin uç noktalarını zıplatan, kan damarlarını zonklatan bir hareket olarak yüksek ateş ve tansiyon ile birlikte gündemi yoğun bakıma soktu.

Sonuçta kurulan tezgah hazırlanan kumpas semeresini verip 37. kurultayda dünya alemin kıskanmakla kalmayıp hasedinden çatır çatır çatlayacağı muhteşem bir DEMOKRASİ!!! örneği ile evvelden tertiplenen muhteremler rütbe-i şahanelerini aldılar.

Yaşanan anti demokratik üslup, medeni olmaktan uzak yaklaşım seçim sonrasında tansiyonu zıplatmış; bir çok Chp ‘li isim tepkilerini, etkilerini, isyan ateşlerini küçük kıvılcımlarla kamuoyuna aksettirmeye, tartışmaya ve tartıştırmaya başladılar… Bu noktada sorgulanması gereken şudur ‘CHP İDEOLOJİSİ VE SİYASETİ NEDİR?’ kendi çapaklarını görmezden gelmek, hukuksuzluklarını, adaletsizliklerini örtbas etmek mi!!!

EYVAH Kİ EYVAH!
Vay sen misin tartışan, trolden girdiler arka diyardan çıktı Chp hazır kıtaları. Kimi hemşehricilik ülküsü, kimi mezhepçilik döngüsü, kimi rant çeperinden kimi makam taziğinden hakaretler gırna, küfürler angorra, iftiralar gezegenler arası uzay mekiği modunda.

Bir parti söylemi dolaştı ardından ulan yıkılasın dünya, yer misin yemez misin ; kırk katır mı kırk satır mı merhalesinden. Sanki halk denilen canlı türü muhteremlerin kölesi ‘SEN NASIL PARTİ KURARSIN, OYLARIMIZI BÖLEMEZSİN” haydaa tamam kardeş parti senin de benim oyum nerden senin oluyor yahu. Dur hele bir yol, ağırdan gel biraz biraz, ufaktan ufaktan hani; ne size oy veren neden oy vermeyen ne sizin nede bir başka çarpıklığın kölesi, uşağı, marabası değil bir kere. Bu gün size oy vermiş olmamızdan hareket; yarın da size oy vereceğimizin hüsnü hayaline nereden kapıldınız öyle.

Doğru olursan, kişilikli kalırsan, ilkeli yaşarsan ve daha da önemlisi HALKA gerçekten değer verirsen, onları küçümsemezsen, koyun diye aşağılamazsan, kendinden ve partinden evvela ülke ve halk dersen korkma iki gözüm aklı başındadır bu halkın, gözü de görür nihayetinde.

‘Bak gördüğün üzre görüyoruz nitekim de’
-İnançlara eşitlik diyeceksiniz belediyelerinizle Alevilerin Cemevlerine (Maltepe) çökeceksiniz
-İstanbul sözleşmesi diyeceksiniz Nevşehir belediyeniz de kadın gazeteciyi darp edecek yerlerde sürükleyeceksiniz.
-Yeşil alan, Rant-talan diyeceksiniz Menemen belediyeniz de yeşil alanı ranta rantiyeye seferber edeceksiniz.
-Eş,dost kayırmayın diyeceksiniz Şişli belediyenizden Beylikdüzü belediye başkanının şirketine ihale servis edeceksiniz.
-Demokrasi diyeceksiniz genel kurulda adaylara destek vermemesi için belediye başkanlarınızla delege avına çıkacaksınız.
-Adaletten bahsedeceksiniz Kadın kurultayında adayların demokrasi şölenine başta Canan hanımefendi olmak üzere il başkanlarınızla müdahale edeceksiniz.

GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMA HUYU
Belli bir klişe siyaset, bir kısım mezhep odaklı ve bir kısım da kripto CHP’linin gerek sokakta, gerek televizyonlarda ve gerekse de sosyal medyada adeta kusmaya, içlerinde ki gerçek kimliklerini sergilemeye, baskıcı, antidemokat yapılarını ifşa etmeye, faşist zihniyetlerini ortaya sermeye başladılar.
İyi ki siyasette sahne aldın sayın İnce; sayende örtülmüş gerçekleri, maskelenmiş yüzleri görme şansına nail olduk.

ÖYLE Kİ…
50’lisinden sonra chp’li olan genel başkanlarına el pençe divan duran bu basitlik; 15 yaşından beri partisinde nefer olan kendi öz evlatları diye bileceğimiz birine bile aymazca, fütursuzca, küstahça iftira, hakaret, yafta yapıştırıp çamur atma cür’etini gösterdiler.
Kendi partiliniz İnce’ye bu kadar yafta atıp çamur atacağınıza partinizin girdiği yolu, edindiği dostlarını, genel başkanınızın FETÖ’cü çıkan ve yargılanan 5 DANIŞMANINA bakmayı deneyin.
Halkın iradesini fetö bağlantılı belediye başkan adayları gösterip kazanılan belediyeleri masada kaybettiren chp politbüronuza bakınız.

Kılıçdaroğlu da onların, İnce de onların, Partide onların; kendi kendilerini ne yaparlar ne ederler çok da meraklanacağımız bir durum değil. Sadece buradan kendi namımıza, halk ve Türkiye adına çok ama çok çok endişeye kapıldığımızı belirtmek isterim. Bu gün 15 yaşından beri partisinin tozunu yutmuş çamurunu çekmiş kendi partilisine bu denli fütursuzca iftira ata bilen, yafta yapıştıra bilen, çamur atabilen bir zihniyetin yarın bir gün hasbel keder ülke yönetiminde ola bilme ihtimalini düşündüm…
‘Kendi evladına bunları yapan ve söyleyen; kendi dışındakilere kim bilir ne yapar ve ne söyler’
İRKİLDİM…
14 Ağustos 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |