Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Politika, Türkiye 29 Haziran 2020

KAÇ ADET ‘HALK KART’ DAĞITTINIZ SAYIN KILIÇDAROĞLU !

KAÇ ADET ‘HALK KART’ DAĞITTINIZ SAYIN KILIÇDAROĞLU ! Halk Kart sualine başlamadan evvela Maltepe’mizin 2014’den bu güne…

KAÇ ADET ‘HALK KART’ DAĞITTINIZ SAYIN KILIÇDAROĞLU !

Halk Kart sualine başlamadan evvela Maltepe’mizin 2014’den bu güne dair tarihsel bir girişi buraya not düşelim.

Maltepe de İstanbul’da ki en üretken belediye başkanınız sayın Prof.Dr. Mustafa Zengin’i 2014 yerel seçimlerinde bir oldu bittiyle değiştirdiniz, yerine bir gece yarısı operasyonuyla kişisel yetkinizi dayatarak hemşehriniz bay Ali Kılıç’ı atadınız. İlk dönemin kazası ve dayatması sürecini tamamlayınca doğruya evrişileceğini sananlar hayal kırıklığına uğradı tüm tepkilere rağmen yine bay Ali Kılıç’ı Maltepe’ye kişisel yetkinizi kullanarak tekrar dayattınız.

Chp Maltepe ilçe başkanı sayın Engin Özkan bizzat Ankara’ya gelip en yetkili yöneticiniz olarak durumun vahamiyetini size aktardı, dinlemediniz, umursamadınız. Özkan daha İstanbul dönüş yolunun yarısında iken siz bay hemşehrinizi tekrar aday gösterdiğinizi açıkladınız, kimin ne söylediğine kulaklarınızı tıkadınız.

Birlikte yol yürüdüğünüz İYİ Parti ilçe başkanı sayın Mehmet Vedat Çakıroğlu ‘Maltepe’de yaşananlar ortada. Biz adı bu kadar kirli işlere karışan bu adayı destekleyerek seçime girmeyi çocuklarıma açıklayamam’ demesi bile sizi durduramamıştı.

Maltepe de Chp üyeleri Ankara’ya yürüdü günlerce bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini anlattılar, takmadınız. İlçe yönetiminizin istifası, üyelerinizin tepkisi sonuç vermemiş, nasıl bir ilişki yumağı içinde olduğunuzu bilmediğimiz Bay Ali Kılıç’ı Maltepe’ye dayatarak zorbalıkla tekrar aday yapıp seçtirdiniz.

ŞİMDİ GELELİM 2014’DEN BERİ MALTEPE HALKIYLA ALAY ETTİĞİNİZ HALK KART MESELESİNE

Maltepe de 2014’den beri dağıta dağıta bitiremediğiniz, dağıttığınızı da hiç bir Maltepelinin görmediği ‘Halk Kart’ konusunda belediyenizin bırakın halka hesap vermeyi, şeffaf olmayı; icra etmekte olduğu işin kişisel mülkiyeti edasıyla ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” demekte.

Sayın Kılıçdaroğlu aşağıda ki sözleri muhterem Belediye bakanlarınıza, Türkiye halkına ve kamuoyuna siz söylediniz!

Tarih: 4 KASIM 2016  Yer: İZMİR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısının açılışında yaptığı konuşma:

“Halkına hesap vermeyen bir belediye başkanı olmaz. Halkına hesap vermeyen bir politikacı da olmamalı. Siyasetin öznesi halka hesap vermek olmalıdır. Halk Kart uygulamasıyla 13 belediyemiz 52 bin 372 vatandaşımıza aile sigortası hizmeti veriyor. Halkına hesap vermeyen, hesap vermekten kaçınan birisinin Türkiye’yi yönetme şansı sağlıklı yönetme şansı yoktur ve olamaz da.”

Tarih: 26 TEMMUZ 2019   Yer: AFYONKARAHİSAR

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerden sonra Afyon da düzenlediği ‘Belediyeler Toplantısında’ Belediye başkanlarına 7 ilke duyurmuştu, o yedi ilkeden üç tanesi şöyleydi:

– Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız…

 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.

 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir…

Tarih: 02 AĞUSTOS 2019 Yer: ARTVİN-FINDIKLI (halka hitap ederken):

“Kibirden uzak bir siyaset, siyasetçinin vatandaşın arasında olması. Siyasetçi kibriyle topluma faydalı olmaz. Biz her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Saydam, güzel bir yönetim istiyoruz. Belediye başkanımızın harcadığı ve aldığı her para millet tarafından ödenmiştir. Saray için de öyle. Bakanlar, milletvekilleri için de öyle. Biz aylık alıyoruz, aldığımız aylığı kim ödüyor? Siz ödüyorsunuz. Demokrasinin gerçek anlamda varlığı hesap vermekten geçer. Hesap veriyorsa bir siyaset anlayışı orada kibir yoktur, halka saygı vardır.”

EVET…

Bu sözler ayan beyan size ait; hala bu sözlerinizin arkasında duruyor musunuz!

DURMUYORSANIZ dün dündür bu gün bu gün, siyaseten söylendi onlar diyorsanız GEÇELİM…

YOOK… hani diyorsunuz ya sürekli ”SÖZ NAMUSTUR” diye; şayet sözlerinizim hala arkasındaysanız.

O VAKİT… muhterem belediye başkanınızın Maltepe halkına ve kamuoyuna 3 yıldır vermediği cevabı lütfen sizden alalım…

NEDEN SİZ DERSENİZ!

Çünkü güzel ilçemize bu muhterem belediye başkanını siz kişisel iradenizi ve yetkinizi kullanarak Maltepe halkının, CHP ilçe başkanlığının ve beraber yol yürüdüğünüz İYİ parti ilçe başkanlığının tüm karşı çıkışlarına rağmen ilçemize dayattınız ve seçtirdiniz.

Dolayısı ile Maltepe belediye başkanı bay Ali Kılıç vakası sizin sorumluluğunuz dahilindedir. Kaldı ki partinizin bir belediye başkanı olması hasediyle sorumluluğunuz da bakidir.

GELELİM MERAMIMIZA:

Bizzat şahsınızın da iştirak edip bay Ali Kılıç’ı onurlandırdığınız ve yaptığınız konuşmada kendisini öve öve bitiremediğiniz 12 Mayıs 2018 de Türkan Saylan Kültür Merkezinde ”Halk Kart Tanıtım ve Dağıtım Töreninde” bulunmuştunuz.

Muhterem Belediye Başkanınız Bay Ali Kılıç 6 Yıldır Anlata Anlata Bitiremedi; Sorun Şudur ki Bu Meşhur Halk Kartınız Ortada Yok!

—14 MART 2014 DE ALİ KILIÇ’IN SÖYLEDİKLERİ:

Kılıç: ”Halen devam eden Altın Kart projesini genişletip zenginleştireceğiz. Altın Kart’a aylık 600 TL kredi yükleyip bunu yoksul ve dar gelirli ailelere dağıtacağız. Beş bin aileye ulaştırılacak. Kadınlar, Maltepe sınırları içinde her yerde bu parayı özgürce kullanabilecek; Bundan esnafın yararlanmasını da istediğimiz için bu paranın ilçe sınırları içinde harcanmasını sağlayacağız”

—02 OCAK 2017 DE ALİ KILIÇ’IN SÖYLEDİKLERİ:

Kılıç; “Muhtaç ailelere 600 TL’lik bir seçim vaadimiz vardı. Evine maaş girmeyen, yoksulluk sınırı altında olan hanelerdeki annelerimize, kadınlara 600 TL yardım yapacağız. Bu kararla ilk olarak, sadece Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde alışveriş yapabilecekler. Böyle yapıyoruz, çünkü istiyorum ki benim esnafım kazansın. İkinci olarak tütün ve alkol alınamayacak. Üçüncü olarak bu kart, Maltepe sınırlarında çalışacak.

—18 MAYIS 2018 DE ALİ KILIÇ’IN SÖYLEDİKLERİ:

Ali Kılıç tarafından Türkan Saylan Kültür merkezinde düzenlenen törenle “Aile Sigortası” Halkkart, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hak sahibi kadınlara teslim edildi.

Kılıç: ”İlçe sınırları içerisinde 53 bin hanenin kapısını tek tek çalan ekipler, puanlama sistemi ile ihtiyaç sahibi 3 bin 6 haneyi tespit etti. Proje kapsamında tespit edilen ailelere, her ay ortalama 600 TL hanedeki kadınların adına çıkartılan kartlara yüklenecek. Alkol ve tütün dışında alışveriş için kullanılabilecek kart, sadece Maltepe sınırları içerisinde geçerli olacak ve Maltepe esnafına da destek sağlanacak”

—11 HAZİRAN 2018 RAMAZAN BAYRAMINDAN ÖNCE SÖYLEDİKLERİ:

Belediye Başkanı Ali Kılıç ”Maltepe’ye “Aile Sigortası”yla bayram geldi” mesajıyla:”Ramazan Bayramı öncesinde Maltepelilere adeta bayram yaşatan proje ile hak sahibi kadınlara her ay 600 TL yaşam desteği sunulacak. Başkan Kılıç, “ Maltepe Belediyesi bünyesinde ekip kuruldu. İlçe sınırları içerisinde 53 bin hanenin kapısını tek tek çalan ekipler, puanlama sistemi ile ihtiyaç sahibi 3 bin 6 haneyi tespit etti. Böylece hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Aile Sigortası ile herkesin aşı kaynayacak, Maltepeliler her gün bayram yapacak. Aile Sigortası ile hak sahibi kadınlara her ay 600 TL’lik yaşam desteği sunulacak. Hak sahibi kadınların tütün ve alkol mamulleri dışında sadece Maltepe’de yapacakları dedi. alışverişte kullanacakları Halk Kart ile ilçe esnafının da yüzü gülecek” dedi.

—20 MART 2019 DA ALİ KILIÇ’IN SÖYLEDİKLERİ:

Kılıç: ”Aile Sigortası’nı, Maltepe’de uygulamaya başladık. Hak sahibi kadınların adına birer Halkkart çıkardık. Her ay 600 TL yüklüyoruz. Kadınlar bu kartı sadece Maltepe sınırları içerisinde alışverişte kullanabiliyor. Böylece hem mutfak masraflarına destek oluyoruz, hem de Maltepe halkının parası Maltepeli esnafa gelerek, ekonomimize de katkı sağlıyoruz”

Bu yılan hikayesi Halk Kart masalını Özgür İfade Gazetesi olarak Maltepe de;

MALTEPE’DE Kİ MARKA MARKETLERE SORDUK: 25 Aralık 2019 – 3 Ocak 2020 tarihleri arasında Maltepe ilçemiz sınırları içinde ki tüm marka marketler (Şok, Bim, Carrefour, Hakmar, Rammar, Özkuruşlar, A101, Ton, Mopaş, Tatbak, Tedi, Happy Center vs.) tarandı ‘Maltepe Belediyesi Halk Kart’ kullanımı olup olmadığını sorduk. Tüm marketlerden aldığımız cevap tek oldu ”Böyle bir kartı duymadık, görmedik, müessesemizde böyle bir karta ilişkin hiç bir işlem yapılmadı’

2800 ÜYELİ MALTEPE ESNAF ODASINA SORDUK: 04 Ocak 2020 de Maltepe ilçesinde 2800’den fazla üyesi olan Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odasına aynı soruları yönelttik. ”Belediyenin böyle bir kart çalışması olduğunu duymuştuk, bu konuda bizimle kimse irtibat kurmadı, düşüncelerimizi sormadı. Hiç bir üyemiz böyle bir kartı görmedi, hiç bir işlem yapmadı”

MALTEPE’NİN 600 YEREL ESNAFINA SORDUK: 10 Ocak 2020 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Maltepe ilçemizde Mahallelerimizde ki küçük esnaf olarak tabir edilen bakkal, manav, şarküteri, nalbur, zücaciye, eczane vs. gibi işletmelerde ‘Halk Kartınızı’ aradık. Esnaf hemşehrilerimiz adeta tek ses olarak ”Belediyenin Halk Kartını duymuştuk, ama ne gördük, nede böyle bir kartla bir müşterimize rastladık”

SİZİN HALKA HESAP VEREN, ŞEFFAF, SOSYAL BELEDİYENİZE SORDUK:

-ALİ KILIÇ SOSYAL BELEDİYECİLİĞİNE SORDUK: 8 Ocak 2020 tarihinde Bilgi edinme kanunu çerçevesinde yaptığımız ”KAÇ TANE HALK KART DAĞITILDI, NERELERDE KULLANILIYOR, HANGİ KURUM-KURULUŞLARLA PROTOKOL YAPILDI” sorularına ”kamuoyunu ilgilendirmiyor” cevabını verdi.

-BELEDİYENİN CEVABINI KABUL ETMEDİK ISRARLA BİR KEZ DAHA SORDUK: 14 Ocak 2020 de ”Kamuoyunu İlgilendirmez” cevabı veren belediyenin yanıtına karşılık ikinci kez başvurarak ısrarla 2 yıldır kaç adet halk kart dağıtıldığını tekrar yönelttik. Ali Kılıç sosyal belediyeciliği 03 Şubat 2020 de verdiği cevapta talep ettiğimiz dağıtılan ‘Halk Kart sayısı ve nerelerde kullanıldığı’ konusunda yine cevap vermedi.

-BELEDİYE MECLİSİNDE BİR KEZ DAHA SORULDU: 3 Şubat 2020 tarihinde yapılan Maltepe Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında muhalefet meclis üyeleri ”Kaç kart dağıtıldı, hangi işletmelerde kullanılıyor” sorusunu Ali Kılıç’a bir kez daha yönelttiler. Meclis üyeleri de cevap alamadı.

– 2 YIL ÖNCE MECLİSTE SORULMUŞ ANCAK CEVAP ALINAMAMIŞTI: 5 Ekim 2018 Belediye başkanı Ali Kılıç; Maltepe Belediyesinin Ekim ayı meclis toplantısında Meclis üyelerinin ”KAÇ TANE HALK KART DAĞITILDI” soru önergesine cevap vermemişti.

Pek muhterem belediye başkanınıza 3 yıldır yönelttiğimiz ”KAÇ HALK KART” dağıttınız sorularına cevap alamadığımız gibi icra ettiği işin ne olduğunu unutmuşçasına ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” cevabı verdi bu süreçte.

Partinizin bir belediyesi olması ve sizinde o partinin genel başkanı olmanız münasebetiyle ve yukarda aktardığımız kendi sözlerinizin gereği olarak:

Soru gayet basit ve cevaplaması da kolay: ‘KAÇ ADET HALK KART DAĞITTINIZ VE BU GİDERLER HANGİ KALEMDE GÖSTERİLDİ?’

3 YILDIR İDDİA ETTİĞİNİZ BU 3006 ADET HALK KARTIN:

Maltepe Chp belediyenizde ki bu kart masalının aylık hesabı şöyle oluşuyor:

600 x 3006 = 1 Milyon 803 Bin 600 TL yapıyor.

Bu masal yıllık olarak hesaplandığında şöyle oluşuyor:

1803600 x 12 = 21 Milyon 643 Bin 200 TL hesabı ortaya çıkıyor.

Bu kart masalının üç (3) yıldır devam ettirildiği hesabıyla ise;

21643200 x 3 = 64 Milyon 929 Bin 600 TL gibi uçuk bir rakam ortaya çıkıyor.

Rakamları eski kafalara göre bir kez daha ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatalım.

Chp Maltepe belediyesinin ‘Kadınlara Halk Kart’ masalıyla her ay 1 TRİLYON 803 MİLYAR 600 MİLYON lirayı kasasından çıkardığı ve halk kartlara yüklediği anlaşılıyor.

Bu hesapla;

2019 yılında 21 TRİLYON 643 MİLYAR 200 MİLYON lirayı

2018 yılında 21 TRİLYON 643 MİLYAR 200 MİLYON lirayı

2017 yılında 21 TRİLYON 643 MİLYAR 200 MİLYON lirayı Maltepeli kadınların halk kartlarına yükleyivermiş.

Bu 3 yıllık hesap yine eski kafaya göre şöyle oluşmuş oluyor.

64 TRİLYON 929 MİLYAR 600 MİLYON LİRA…

Maltepe Belediyenizin bu Kartlarını ilçede gören yok, bilen yok; biz yinede soralım!

– Bu gider Belediye bütçesinin hangi kaleminde yer alıyor; biz bunu araştırdık, bulamadık. Dağıttığını iddia ettiğiniz ve her ay 600 TL yüklediğinizi ve her fırsatta söylemeye devam ettiğiniz 3006 adet Halk Karta ilişkin harcamayı hangi kalemden gerçekleştirdiniz!

– Kaç adet halk kart dağıttığınızı Maltepe halkından neden saklıyorsunuz?

– Her ay yaptığınız 2 Milyon liraya yakın giderin resmi kaydını Maltepe halkına ibraz edecek misiniz?

– Aynı harcamanın yıllık total kayıtlarını da Maltepe halkına ve kamuoyuna açacak mısınız?

Ne Türkiye halkı, nede Maltepe halkı sizden ”Halka hesap vermeye ve Şeffaf olmaya’ dair söz istemedi; bu sözü kendiniz verdiniz. Şimdi sözünüzde duracak mısınız, durmayacak mısınız!

YOKSA SİZİN HESAP VERMEKTEN KASTINIZ SADECE BAŞKALARI VE SİYASİ RAKİPLERİNİZ Mİ!!!

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 20.08.2019 da düzenlediği basın toplantısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesinin harcamaları ile ilgili sorular yöneltmiş:

“Biz 254 kişiye ne yedirdiniz ne içirdiniz de bu kadar parayı harcayabildiniz diye sorduk. Ama bundan sonra daha vahim açıklamalar geldi. AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır “Belediyenin borçları vatandaşı ilgilendirmez” diye açıklama yaptı. Malatya Belediyesini babanızın şirketi gibi görüyorsunuz, onun içinde halkı ilgilendirmez diyorsunuz. Belediyeyi çiftliğiniz gibi görüyorsunuz ve halkada sizi ilgilendirmez diyorsunuz. Bal gibi ilgilendirir, Malatya Belediyesinde hepimizin, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Orası tüm Malatyalıların.” demişti.

MALTEPE DE BELEDİYENİN HARCAMALARI DA MALTEPE HALKINI ‘BAL’ GİBİ İLGİLENDİRİR SAYIN KILIÇDAROĞLU.

Cevaplarınızı daha önce sorduğumuz 22 adet Banka Hesabı da dahil olmak üzere belgeleriyle bekliyor, gözlerinden öpüyorum.

SORULAR…SORULAR…SORULAR; BAKALIM HAFTAYA NE ÇIKACAK BAHTINIZA!

29 Haziran 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

22 ADET BANKA HESABINI DA MALTEPE HALKINA İZAH EDİP İÇERİKLERİNİ BELGELERİYLE ORTAYA KOYMANIZI BEKLİYORUZ

http://ozgurifade.com.tr/sayin-kilicdaroglu-nedir-bu-22-adet-banka-hesabi/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |