Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2020

KADININ ADI VAR KENDİ YOK

KADININ ADI VAR KENDİ YOK 06 Ağustos 2020 TÜRKİYEKadına Şiddeti Engellemek İçin İmzalanan İstanbul Sözleşmesi TartışmalarıDört tartışma…

KADININ ADI VAR KENDİ YOK


06 Ağustos 2020 TÜRKİYE
Kadına Şiddeti Engellemek İçin İmzalanan İstanbul Sözleşmesi Tartışmaları
Dört tartışma programında da erkekler, İstanbul Sözleşmesi’ni konuştu! Habertürk, NTV, Akit TV ve Haber Global’deki tartışma programlarında erkek konuklar, çekilme tartışmalarıyla gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi’ni tartıştı.

Gazeteci Metin Cihan, kadınların olmadığı ama İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı söz konusu programları “Bu işte terslik var” notuyla paylaştı.

Cihan’ın paylaşımına sosyal medya kullanıcılarından da yüzlerce yorum geldi. Bir kullanıcı durumu, “İstanbul Sözleşmesi’nin ne kadar gerekli olduğunun çok net fotoğrafı” diyerek yorumlarken, başka bir kullanıcı, “Terslik bence ısrarla bu tür kanalları izlemekte. Kim oldukları belli değil ama neden orada oldukları belli. Merak etmiyorum bile ne dediklerini” yorumunu yaptı. (gelecekgundem)

14 Mart 2017 SUUDİ ARABİSTAN
Suudi Arabistan’ın Kassım vilayetinde Kurulan Kadınlar Konseyi Toplantısı
Kadınlara kamusal hayatta yer verilmeyen Suudi Arabistan’ın Kassım vilayetinde bir Kadınlar Konseyi kuruldu. Ama konseyin kuruluşunun duyurulduğu toplantının fotoğraflarında önemli bir eksik var: Kadınlar.
Bir süredir kadınların kamusal yaşama katılımı konusunda bazı açılımların işaretini veren Kraliyet yönetimi kadın sorunlarının tartışılacağı bir konsey oluşturdu ama Kassım Kadınlar Konseyi kuruluş toplantısı fotoğraflarında sadece 13 erkek görülüyor.
06 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |