Ana Sayfa Gündem, Maltepe 8 Temmuz 2020

KARAYOLLARI ARAZİSİNE MAHKEME DUR DEDİ MALTEPE BELEDİYESİ İMDADA YETİŞTİ

KARAYOLLARI ARAZİSİNE MAHKEME DUR DEDİ MALTEPE BELEDİYESİ İMDADA YETİŞTİMahkemenin yeterli donatı alanı olmadığı için ruhsatını iptal ettiği…

KARAYOLLARI ARAZİSİNE MAHKEME DUR DEDİ MALTEPE BELEDİYESİ İMDADA YETİŞTİ
Mahkemenin yeterli donatı alanı olmadığı için ruhsatını iptal ettiği Karayolları arazisi üzerinde ki Tahincioğlu firmasının imdadına Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç yetişti.

İstanbul Maltepe de bulunan eski Karayolları arasizi ihaleye çıkartılarak satılmış ihaleyi Tahincioğlu firması kazanmıştı.
Firmanın Maltepe belediyesi ile anlaşarak başlattığı inşaat çalışması başta ALTINTEPE DÜŞÜNCEDEN EYLEME PLATFORMU ile sayın Esin KÖYMEN ve şahsında Mimarlar Odasına Maltepe halkının çıkarlarını korumak için dava açmış ve açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlanarak firmanın burada yaptığı faaliyetin Yapı Ruhsatını İptal edilmişti.

GEREKÇE YETERLİ DONATI YANİ YEŞİL ALAN OLMAMASI
Yeterli donatı alanı yeşil alan olmaması alınan kararda etkili olduğu 08 temmuz tarihli belediye meclis toplantısında kamuoyuna açıklandı.
Temmuz belediye meclis toplantısında Ali Kılıç aynı arazi içinde yer alan Maltepe halkına ait araziyi satmak için meclisten yetki talebinde bulundu.

YARGI KARARINI BAY PAS
Belediyenin Temmuz toplantısında arazinin Tahincioğlu kurtarmak için satılmak istendiği, mahkemenin kararının gerekçesini ortadan kaldırma amaçlı olduğu ifade edildi. Kılıçdaroğlunun prenslerinden Ali Kılıç’ın arazileri satmaya çalışmasının Tahincioğlunun yapı ruhsatının iptal edilmesinde sonra gündeme gelmesi Tahincioğlunu kurtarma tezgahı olarak yorumlandı.

AKP MECLİS ÜYELERİNİN İTİRAZINA KÖP’LÜ MECLİS ÜYELERİNDEN TRAJİK CEVAP

Belediye meclisinde muhalefet gurubunu oluşturan Akp meclis üyelerinin satışa karşı çıkmalarına KÖP’lü meclis üyelerinin ”SİZİN BELEDİYELERİNİZ DE SATIYOR” savunması yapması aslında yaşananları kim nedir, ne değildir, halk kim, meclis ne, belediye ne iş yapar, meclis üyeleri ne işe yarar sorularına çok güzel bir cevap oluyor gibi.

KÖP’LÜLERİN MALTEPE HALKINA İHANETİ DEVAM EDİYOR
Meclis toplantısında yapılan oylamada KÖP-Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi (eski CHP) meclis üyelerinin oylarıyla Yalı mahallesinde ve Karayolları arazisi içinde Maltepe halkının iki arazisinin satılması için belediye başkanı Ali Kılıç’a yetki verildi.

KÖP’LÜLERİN MALTEPE HALKINA İHANETİ DEVAM EDİYOR
Meclis toplantısında yapılan oylamada KÖP-Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi (eski CHP) meclis üyelerinin oylarıyla Yalı mahallesinde ve Karayolları arazisi içinde Maltepe halkının iki arazisinin satılması için belediye başkanı Ali Kılıç’a yetki verdi. KÖP’lü meclis üyeleri daha önce de Gülsuyu mezarlığı yanında bulunan arazisinin satışı için Kılıç’a yetki vermiş arazi Altaş firmasına satılmıştı. KÖP’lülerin çoğunlukta olduğu Maltepe belediyesinde daha önce de Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezi Ankaralı merkezli bir firmaya verilmişti.

Bu arada Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerinde tapusunu alacak olan vatandalar için belirlenen rayiç bedelin iki katı uygulamasına Akp meclis üyelerinin rayiç bedele indirilmesi önerisi KÖP’lü meclis üyeleri tarafından kabul edilmedi.
08 Temmuz 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

 Tema Tasarım |