Ana Sayfa Gündem, Türkiye 8 Nisan 2020

KIBRIS BARIŞ HAREKETİNİN EFSANE TANKÇICININ EŞİ VE OĞLU KORONAVİRÜSTEN TADAVİ ALTINA ALINDI

‘Kıbrıs Gazisi Efsane Tankçı Emekli Albay Abdülkadir Kurt’un Eşi ve Oğlu Tedavi Altına Alındı’Kıbrıs gazisi Kurt’un koronavirüs…

‘Kıbrıs Gazisi Efsane Tankçı Emekli Albay Abdülkadir Kurt’un Eşi ve Oğlu Tedavi Altına Alındı’
Kıbrıs gazisi Kurt’un koronavirüs testleri pozitif çıkan eşi Miyaser ve oğlu Naif Kurt Van Devlet Hastanesinde tedavi alındı.


Salih Baş tarafından sosyal madyaden duyuruldu.
Kıbrıs Barış Harekatı sırasında kullandığı Tankı Beşparmak Dağlarının zirvesine kadar çıkararak destan yazan, “EFSANE TANKÇI” Abdülkadir Kurt’un saygıdeğer eşi Miyeser Kurt ve oğlu Naif Kurt, Koronavirüs(COVID-19) hastalığı sebebi ile Van Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Kahraman Gazimiz Abdülkadir Kurt ve ailenin diğer fertleri bu gün itibarı ile karantina altındadırlar.
Değerli Gazi abimize ve tüm ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum. Yıllar önce onu tankıyla buluşturduğumuz da eşim de bu tankı görmeyi çok istiyor demişti.
Kahraman Gazim, yeter ki Miyeser annemiz ve Naif kardeşimiz bu hastalığı yensin ve iyileşsin. Bir an evvel Milletçe şu Virüs belasından Kurtulalım buradan Sana söz veriyorum sizleri ailece O Tanka mutlaka götüreceğiz Dualarımız sizinle.” paylaşımı yaptı.

74 KIBRIS BARIŞ HAREKATI GAZİSİ
2 Ağustos 1974’te Beşparmak Dağları’nda yapılan Lapta muharebelerinde tankı dağın zirvesine çıkaran Kurt 43 yıl sonra 06 Kasım 2017 de şimdi ki İBB belediye başkanı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediye başkanı iken düzenlediği gezide 43 yıl sonra gazileri efsane tankı buluşturmuştu.
Tankın nişancısı onbaşı Gürler Erdağ burada yaptığı açıklamada; ”Barış Harekatı sırasında 61. piyade alayında görevi aldıklarını belirterek tankın bulunduğu bölgede patika bir yol olduğunu söyledi. O gün sabah saatlerinde taarruza girdiklerini belirten Erdağ, “Kahraman şoförümüz Abdülkadir Kurt, alt nişancımız Recep Doğanyiğit, komutanımız Mahmut Şanlıtürk ile bu görevi aldık.” demişti.
08 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |