Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Politika 30 Nisan 2020

KILIÇDAROĞLU DAHA NE KADAR GÖZ YUMACAKSIN?

KILIÇDAROĞLU’NUN KOL KANAT GERDİĞİ ALİ KILIÇ BELEDİYENİN MESAJ SİSTEMİYLE İLÇE HALKINI KİŞİSEL YOUTUBE HESABINA DAVET EDEREK ÇIKAR…

KILIÇDAROĞLU’NUN KOL KANAT GERDİĞİ ALİ KILIÇ BELEDİYENİN MESAJ SİSTEMİYLE İLÇE HALKINI KİŞİSEL YOUTUBE HESABINA DAVET EDEREK ÇIKAR VE MENFAAT SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR.

Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe de belediye başkanlığına getirdiği hemşerisi Ali Kılıç daha belediye başkanı olmadan önce 25 Şubat 2013 tarihin de Almanya’da sosyal medya kuruluşlarından Youtube kanalında açtığı kişisel hesabına Belediyenin kamu olanaklarını kullanarak Maltepelileri belediyenin resmi mesaj sistemi ile kişisel Youtube hesabına davet edip çıkar ve menfaat sağlamaya devam ediyor.

Koronavirüs salgınıyla birlikte salgını fırsata dönüştüren Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç belediyenin resmi mesaj sistemiyle belediyenin sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerini Youtube kanalında izlene bileceğini duyurdu.

BELEDİYE İMKANLARINI KİŞİSEL İŞLERİNDE KULLANIYOR

Belediye başkanı Kılıç; Maltepe halkına hemen hemen her gün gönderdiği mesajlarla Maltepelileri Youtube üzerinde 25 Nisan 2013 de Almanya’da iken kurduğu https://www.youtube.com/AliKilicCHP/ kişisel hesabına davet ederek kamu olanaklarıyla çıkar ve menfaat sağlamayı sürdürüyor.

Belediye başkanı olmadan önce 500’ü geçmeyen görüntülenme sayısı bu süreçte 617.175’e kadar çıkartan belediye başkanının Youtube üzerinden kazanç elde edip etmediği sorgulanıyor. Kamu olanaklarını kullanarak halkı kişisel hesabına dahil ederek elde ettiği bir kazanç var ise bunun ne kadar olduğu ve bu kazancın ne yapıldığı Maltepelilere verilmesi gereken bir cevap olsa gerek.

Toplum mesaj hizmetleri veren firmaların bu hizmet için abonelerinden aldığı ücretler incelendiğinde ve özellikle 1 Nisan 2020’de sonra her gün gönderdiği 100 binlerce mesajın Maltepe halkının ve Belediyenin kaç lirasının harcandığını kamuoyu adına yaptığımız başvuruda her zaman ki gibi sosyal, şeffaf ve hesap veren iddiasında ki ali kılıç belediyeciliğinden öğrenemedik.

Belediyenin Maltepelileri Ali Kılıç’ın kişisel hesabına yönlendirdiği mesajların tek sefer de 100 binden fazla olduğu belirtiliyor. Bu durumda ortaya çıkan ciddi bir savurganlık söz konusu, çünkü bu süreçte gönderilen mesaj sayısının 2 milyondan çok daha fazla olduğu ve bunun maddi karşılığının da 100 bin liradan fazla olduğu hesaplanıyor.

ALİ KILIÇ BELEDİYECİLİĞİ MALTEPE KAMUOYU ADINA SORDUĞUMUZ SORULARA CEVAP VERMEME GELENEĞİNİ BU KONUDA DA SÜRDÜRDÜ

Başvuru No : 1215371 – 17.04.2020

 Ülkemizde koronavirüs salgının yükselişe geçtiğinden bu güne kadar belediyemizin kültür sanat faaliyetleri yotube üzerinden yürütülüyor. Maltepe halkını kanala yönlendirmek için mesaj sistemiyle duyurular yapılmakta. Bu mesajları günlük olarak tek seferde kaç Maltepeliye atılmaktadır? ALİ KILIÇ BELEDİYECİLİĞİ BU BASİT SORUYA BİLE CEVAP VERME GEREĞİ DUYMADI; SORSANIZ HALKA HESAP VERİRLER, ŞAFFAFLAR.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI SORULARI!

Bu arada Chp genel başkanına da hemşehrisi Ali Kılıç’ın kamu olanaklarını kullanarak kişisel hesabına  halkı davet edip çıkar ve menfaat sağlaması hakkında ne düşündüğü de ilçede merak konusu konulardan biri oldu.

-Sayın Kılıçdaroğlu belediye başkanın Ali Kılıç’ın belediyenin resmi mesaj sistemi ile halkı kendi kişisel Youtube hesabına davet etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Bu durum bir nevi yolsuzluk değil mi?

-Bunu ahlaki ve hukuki buluyor musunuz, Bulmuyorsanız nasıl bir girişimde bulunmayı düşünüyorsunuz?

30 Nisan 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

***

TARİH TARİH BAŞVURULAR VE YASAYI İPLEMEYEN BELEDİYE

Tarih: 08.01.2020 Başvuru No : 1167987 ve Tarih: 14.01.2020 Başvuru No :1171064

Maltepe belediyesi olarak ihtiyaç sahibi kadınlara sadece Maltepe sınırları için de Maltepe esnafında geçerli olacağını söylediğiniz her ay 600 TL yüklediğinizi ifade ettiğiniz ‘Halk Kart’ dağıtımını yaptığınızı kendi genel başkanınızın huzurunda duyurmuş ve 3006 hak sahibinden bahsetmiştiniz.

-Bu güne kadar kaç adet Halk Kart dağıttınız?

-Bu Halk kartlar hangi mağaza, market, işletmelerde eçerli ve kullanılıyor?

İLK DİLEKÇEYE 14.01.2020 CEVAPLA ”Kamuoyunu İlgilendirmez” DİYEN MALTEPE BELEDİYESİNE TTEKRAR İTİRAZ EDİLİP YAPILAN İKİNCİ BAŞVURUYA CEVAP YOK…

Tarih:05.02.2020 Başvuru No : 1182694

Özgür İfade Gazetemizde Kamuoyu adına yapacağımız bir araştırma haber için aşağıda belirttiğimiz bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

1 – Maltepe Belediyemiz son 5 (Beş) yılda (2014-2019) Küçükyalı Arkeopar, Batık Ada Vordonisi, Mexpo Projesi faaliyetler için toplamlarında ne kadar harcama yaptı?

2 – Maltepe Belediyemiz 2020 yılı da Küçükyalı Arkeopar, Batık Ada Vordonisi, Mexpo Projesi faaliyetler kapsamında bütçe ayırdı mı? Her biri için ne kadar?

CEVAP YOK…

Tarih: 06.02.2020 Başvuru No : 1182697

Belediyemizin ‘Gazici Kütüphane’ yapmak için satın aldığı 4 adet otobüsün

1 – Bu 4 otobüs Kaç liraya satın alındı?

2 – Bu 4 otobüsü Kütüphane yapmak adına giydirme ve boya için ne kadar harcandı?

3 – Bu otobüsler bulundukları otoparkta Ekim 2019 da kaldırıldı; nereye götürüldü, hangi işlemler yapılmaktadır?

4 – Bu otobüsler satıldı mı?, satıldı ise kaç liraya satıldı?

CEVAP YOK…

Tarih: 01.03.2020 Başvuru No : 1195750

Belediye tarafından yapılan Başıbüyük Yaşam Merkezi kompleksinin Ankaralı bir firmaya verildiği 14 ekim 2019 da bunun gerçek olduğu ortaya çıkmıştı.

-Başıbüyük Yaşam Merkezinin yapımı için ne kadar para harcandı?

-Başıbüyük Yaşam Merkezi Ankara merkezli firmaya hangi şartlarla ve neden verildi?

CEVAP YOK…

Tarih:04.03.2020 Başvuru No : 1198177

Maltepe belediyesinin mülkiyetinde camiler olduğu ortaya çıkmıştı.

1 – Mülkiyeti Maltepe Belediyemize ait kaç adet Cami bulunmaktadır?

2 – Bu Camilerde ki hizmetler Belediyemiz tarafında mı yürütülüyor, yönetim kadroları Belediyemiz tarafından mı belirleniyor?

3 – Diyanet yada Cami Derneklerine devredilen mülkiyeti Maltepe belediyemize ait Cami Var mı, varsa kaç adet ve bunlar Hangileri?

CEVAP YOK…

Tarih:06.04.2020 Başvuru No : 1212161

06 Nisan 2020 Pazartesi günü bazı sağlık ocaklarına koronavirüs yardımmalzemesi verdiğinizi resmi sayfada yayınladınız

”Korona virüse yönelik önlemler çerçevesinde Altayçeşme, Aydınevler, Bağlarbaşı, Fındıklı, Başıbüyük, Zümrütevler, Esenkent, Gülsuyu, Gülensu ve Girne Aile Sağlığı Merkezleri ve Verem Savaş Dispanseri’ne 5 litrelik dezenfektan, kağıt havlu, eldiven ve maske verildi. Ekipmanlar bizzat Belediye Başkan Yardımcıları Yahya Han ve Salih Kara tarafından dağıtıldı.”

-Bu yardım kolilerinin her birinin belediyemize maliyeti bedeli ne kadardır?

CEVAP YOK…

Tarih:10.04.2020 Başvuru No : 1213178

8 Nisan 2020 tarihinde Maltepe belediyemiz tarafından; Maltepe Devlet Hastanesi ve Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, koronavirüse yönelik önlemle kapsamında 1 kamyon dispanser havlusu, maske, kağıt havlu ve peçete dağıtılmıştı.

-Bu malzemelerin belediyemize maliyeti ne kadardır, kaç lira harcandı?

CEVAP YOK…

HALKA HESAP VEREN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK VAAT EDİYORLAR

Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her platformda sürekli tekrar ede geldiği ”Sosyal belediyecilik yapacağız, halka hesap vereceğiz, şeffaf olacak ve hiç bir şeyi gizli kapaklı yapmayacağız vs. vs. gibi” vaatleri ile hale hazırda Maltepe de yaşanan örnek karşısında ne söyleyeceği merak ettiğimiz bir konu.

Sonuçta asl olan vaatler ve söylemler değil, uygulama ve icraatlardır; Maltepe kamuoyu da uygulama ve icraatları fazlasıyla yaşıyor ve yaşamaya da devam ediyor.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |