Ana Sayfa Gündem, Magazin 28 Temmuz 2020

KILIÇDAROĞLU’NUN PRENSİNDEN HALKA KAZIK!

Türkiye siyasetinde son 10 yıldır her fırsatta haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, yolsuzluklardan dem vuran ve bu amaçla olduğu düşünülen…

Türkiye siyasetinde son 10 yıldır her fırsatta haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, yolsuzluklardan dem vuran ve bu amaçla olduğu düşünülen Ankara’dan-İstanbul’a adalet yürüyüşü yapan eski CHP yeni KÖP (Kılıçdaroğlu Örgütü Partisi) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’ye kişisel irdadesiyle Maltepe halkının karşı çıkmasına ve Ankara’ya yürüyüş yapmalarına, Chp ilçe başkanı istifa etmesine, ortaklık yaptıkları İyi parti ilçe başkanının istifa etmesine rağmen zorla Maltepe’ye belediye başkanı yaptığı medarı iftiharı ve toz kondurmadığı bay Ali Kılıç şahsını gurulandıracak çalımalara imza atmaya devam ediyor!!!

Maltepe belediye koltuğuna oturduğu 2014 de yaklaşık 40 milyon borçla devraldığı belediye başkanlığını geçen sürede ilçeyi 500 milyon civarında borca batırırken hiç bir Maltepeli ne alt yapıda nede üst yapıda ilçe de gözle görülür bir hizmet görmüş değil.

Sadece belediyeyi borca batırmakla kalmayan Kılıçdaroğlu’nun prensi bay Ali Kılıç belediye başkanı olur olmaz süratle kurdurduğu 4-5 tane belediye rant şirketiyle de Maltepe halkını borca batırmaya devam ediyor. Bu şirketlerden biri olan sıfır kuruluş Mataş’ın hala hazırda 200 milyonu aşan bir borç batağı içinde olduğu ifade ediliyor.

MALTEPE HALKININ ONLARCA ARSA VE TAŞINMAZINI SATTI
Kılıçdaroğlu’nun toz konduramdığı prensi 2015’ten başlayarak bu güne kadar Maltepe halkına ait onlaca arsa, arazi ve taşınmazı borç batağından kurtulmak için sattı. En son Temmuz 2020 meclis toplantısında CHP’li meclis üyelerinin oyları ile iki tane daha devasal arazi için satış yetkisi verildi. Bay Kılıç şimdi onları da uygun bir yandaşa satmanın hazırlıkları içinde, Tıpkı Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezini Ankara merkezli firmaya peşkeş çektiği gibi. Bu arada bu merkezin 29 yıllığına verilmesi tam bir gizlilik içinde gerçekleşmiş hala daha bir çok Maltepelinin bu kirli işbirliğinden habersiz olması da ilçesine sahip çıkmayan bir halk kitlesi noktasında ‘Böyle saça böyle tarak’ dedirtiyor.

BORÇ BATAĞINA BATIRILAN İLÇEYE CHP YÖNETİMİ GÖZLERİNİ KULAKLARINI KAPATTI
Cevaplanması gereken bu soruyu bu güne kadar CHP genel merkez yönetiminin görmezden duymazdan gelmesi, aynı sorumsuzluğun Maltepe Chp ilçesinde ve halkın temsilcisi oldukları sanılan belediye meclis üyeleri tarafından da görmezden duymazdan bilmezden gelinmesi; muhtemelen ileri de olası iktidarlarında da aynı anlayışla hareket edecekleri babında ciddi bir endişe olmayı sürdürüyor.

BU BORÇ NASIL OLUŞTU!
Bu nedenler birden çok olmakla birlikte sadece Gülsuyu eski mezbaha alanında yapılan bir Kreş ve bay Kılıç’ın kurdurduğu Mataş şirketinin hizmet yürüttüğü binayı karşılaştırmak kafi derece de aydınlatıcı olacaktır.

DERE YATAĞINA KREŞ BİNASI YAPTI 4 YILDIR ATIL ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
Çocuk kreşi olarak planlanıp yapılan binanın mezarlıkla yan yana olması tam bir komedi. Gülsuyu mezarlığı bitişiğine inşa ettikleri bu kreşte minicik çocukların ruh sağlığının, psikolojilerini göz önünde bulundurmayan bilimsellikle alakasız bir belediyecilik anlayışının ibretlik vesikası olarak dere yatağında çürüyor.
ÇÜNKÜ; Kılıçdaroğlu’un toz kondurmadığı medarı iftiharı Bay Ali Kılıç’ın yaptığı Kreş binası…Mevcut yapının içinde inşa edildiği alanın Kreş için uygun fiziki şartlara sahip olmadığı ve bu nedenle de İskan Raporunun ve Bayındırlık Müdürlüğünün tasdikli planı ve uygunluğunu gösterir raporunun olmadığından ve Kreş Yönetmeliği münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının iznine bağlı Kreş açma şartlarını barındırmadığından kaynaklı; Kreş açmakla ilgili yönetmelikte yer alan ‘Açılış İzni İçin Gerekli Belgeler’ başlıklı bölümden de anlaşılacağı üzere KREŞ olarak hizmete açılmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

MATAŞ İLE BU KREŞ BİNASININ ALAKASI
Bay Kılıç’ın kurduğu ve hala hazırda Maltepe halkının sırtına 200 milyon borç bindirdiği MATAŞ şirketi hala hazırda E5 yolu paralelinde aylık kirası yaklaşık 50 bin lira olan 7 katlı bir binada kirada hizmet yürütüyor. Mataş’ın hizmet yürüttüğü bina ile atıl durumda ve çürümeye terk edilen Kreş binası arasında ki mesafe 1 kilometre kadar.
Bu atıl ve kreş olamayacak binayı kullanmak yerine her ay Maltepe halkının cebinden 50 bin lirayı kiraya ödeyen Bay Kılıç işte Maltepe’yi böylesi plansız, programsız ve dediğim dedik çaldığım düdük zorbalıkları ile Maltepe belediyesini borç batağına batırdı.

PEKİ BU KREŞ BİNASINI KULLANMAK AKILLARINA GELMEDİ Mİ!
Bu düşünülemez… Mutlaka bir müdür, genel müdür, yada meclis üyesi bunu ifade etmiştir; eğer kimse söylememişse o daha da vahim. Çünkü dere yatağında ki kreş binasının görselliği yok, kuytuda bir alanda… Oysa Mataş’ın kiraladığı bina merkezde, E5 ile göz göze diz dize; Bay Kılıç o binaya giydirdiği boydan boya resmini Kreş binasına giydirse kim görecek, nasıl reklamını şovunu yapacak. TÜRKÇESİ; Maltepe halkının vergilerini reklamlarına şovlarına çar çur etmeye devam ediyor Kılıçdaroğlu beyefendinin toz kondurmadığı PRENSİ bay Ali Kılıç.

ERDOĞAN’A TEPKİ GÖSTERENLER KILIÇ BEYZADESİNE SES ÇIKARTMIYOR
AKP’li Cumhurbaşkanının koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli ülkelere gönderilen sağlık malzemeleri kolilerine Cumhurbaşkanlığı logosu yapıştırıldığı için kıyameti kopartan Kılıçdaroğlu ve taifesinin kendi belediye başkanlarının 7 katlı binaya resmini giydirmesine ses çıkartamaları tam bir çelişki ve iki yüzlü siyaset örneği kabilinde.

—ATIL DURUMDA ÇÜRÜMEYE TERK ETTİĞİNİZ KREŞ BİNASINI DERE YATAĞINA HANGİ AKILLA YAPTINIZ; MALTEPE HALKININ PARALARINI NİYE BOŞA HARCIYORSUNUZ?
—SİZ DÜNYANIN NERESİNE KÜÇÜCÜK ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN KREŞİN MEZARLIK YANINA YAPILDĞINI GÖRDÜNÜZ; İÇİNİZDE HİÇ Mİ EĞİTİMLİ, PSİKOLOJİDEN ANLAYAN, RUH SAĞLIĞI NEDİR BİLEN, ÇOCUK GELİŞİMİNDEN Bİ HABER BİRİ YOK?
—KREŞ OLAMASI MÜMKÜN OLMAYAN BU BİNA DA MATAŞ ŞİRKETİNİZ PEKALA HİZMET YÜRÜTE BİLECEK İKEN; NEDEN HER AY MALTEPE HALKININ 50 BİN LİRASINI ÇÖPE ATIYORSUNUZ?
—MATAŞ ŞİRKETİ İÇİN KİRALADIĞINIZ O BİNAYA GİYDİRDİĞİNİZ BOYDAN BOYA BAY ALİ KILIÇ RESMİ İÇİN MALTEPE HALKININ KAÇ LİRASINI HARCADINIZ; BELEDİYE HİZMET BİNALARI BAY ALİ KILIÇ’IN REKLAM VE ŞOV ALANLARI MI?
—MUHTEMEL BİR İKTİDARINIZDA KAMU BİNALARINI BU ŞEKİLDE KENDİ RESİMLERİNİZLE Mİ GİYDİRECEKSİNİZ?
28 Temmuz 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Diğer Haber Arşiv:

http://ozgurifade.com.tr/belediye-dere-yatagina-kres-yapti-3-yildir-curumeye-terk-etti/
Google NewsTema Tasarım |