Ana Sayfa Gündem, Türkiye 15 Kasım 2020

KILIÇDAROĞLU’NUN YALANI ORTAYA ÇIKTI!

İnce ‘Atatürk’ün Koltuğunda Yalan Söylenmemeli’’ DemiştiSayın KILIÇDAROĞLU, HANGİ SÖZÜN DOĞRU, iki yıl önceki mi, bugün söylediğin mi?…

İnce ‘Atatürk’ün Koltuğunda Yalan Söylenmemeli’’ Demişti
Sayın KILIÇDAROĞLU, HANGİ SÖZÜN DOĞRU, iki yıl önceki mi, bugün söylediğin mi?


Kılıçdaroğlu : “DÖRT PARTİ ANAYASA TASLAĞI hazırlamadı. ÖZDAĞ’IN bahsettiği çalışma TÜSES’in ÇALIŞMASI”
Kılıçdaroğlu bugün Halk Tv’de izlediğim açıklamasında:
“TÜSES bir sivil toplum örgütü. Türkiye’nin ekonomik, politik konularını masaya yatırıyor. Yine TÜSES anayasa konusunda da bir toplantı yaptı. O toplantıya işin uzmanları, akademisyenler katıldılar, görüşlerini beyan ettiler. Öyle ortada ‘Bir anayasa yazıldı. DÖRT PARTİbir araya geldi, ANAYASA TASLAĞI hazırladı’ BÖYLE BİR ŞEY YOK” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun bugün yaptığı bu açıklamayı, iki yıl önce, 2 HAZİRAN 2018’de SÖZCÜ Gazetesinde yayınlanan, -kendisinin ve CHP’nin yalanlamadığı- açıklaması arasında büyük bir tezat var. Bay Kılıçdaroğlu’nun ya Haziran 2018 de söyledikleri yalan; yada bu gün söyledikleri.

SÖZCÜ’nün 2 Haziran 2018 tarihli haberini okuyalım:

Sözcü Gazetesi – Başak KAYA – 02/06/2018
‘Millet İttifakı’nın anayasası hazır
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ’ye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı olarak çalışma yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Mutabakat metni elimizde” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum ve Amasya gezisinden dönerken SÖZCÜ’nün sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak yeni anayasa çalışması yaptıklarını açıkladı ve “Şu anada elimizde mutabakat metni var” dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için de, “Söyleyecek sözü yok. 16 yılda Türkiye’yi getirdiği nokta bu. Acı, kan, gözyaşı, intihar. Türkiye’nin bu tablonun dışına çıkması lazım. Onun için de Erdoğan’ın siyasetten emekli olması lazım” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu şu çarpıcı mesajları verdi:

CHP lideri, Çorum’dan dönerken Başak Kaya’nın sorularını yanıtladı. 02/06/2018

DÖNÜŞÜ MÜMKÜN DEĞİL: ‘Erdoğan seçilene kadar seçim olacak’ söylentileri var. Tekrar bir erken seçimi Türkiye kaldıramaz. Ekonomi de kaldırmaz. Bu saatten sonra da seçimden geri dönüş de mümkün değil. Seçim olur Erdoğan kaybeder, köşesine çekilir. Muharrem Bey cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturur. Millet İttifakı parlamentoda çoğunluğu sağlar ve ülke rahat nefes alır. Erdoğan’ın erken seçim kararı almasını sağlayacak bir makam kalmayacak. Muharrem Bey’den de çok iyi demokrat bir cumhurbaşkanı olur.

DAHA FAZLA YARDIM: AKP kara propaganda yapıyor. Sosyal yardım verdikleri kişilere ‘CHP iktidara gelirse sosyal yardımlarınızı keser’ diyor. Bu tamamen bir kara propaganda. Biz onlardan daha fazla yardım yapacağız. 4 milyon 210 bin kişiye ek istidam yaratacağız. 5 yıl içinde kişi başına gelir 9 bin dolardan 15 bin dolara çıkacak. Çiftçinin borç faizlerini tamamen sıfırlayacağız. Asgari ücret net 2 bin 200 olacak. Esnafı kira stopajından kurtaracağız.

PARLAMENTER SİSTEM: İnce cumhurbaşkanı olduktan sonra siyasi partilere bir çağrı yapılması lazım. Demokratik parlamenter sistemin oluşturulması konusunda. Uzlaşma sağlandıktan sonra bunun parlamentodan geçmesi gerekecek. Demokratik parlamenter sistemin güçler ayrılığı ilkesi ile oluşturulması yeni bir anayasayı gerektiriyor.

KABOĞLU İLE HAZIRLADIK: Biz Millet ittifak’ını oluşturan partiler olarak anayasa değişikliği çalışması yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Bizim hazırlığımız Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra başlamayacak. Daha önce başladı zaten. Üç aşağı beş yukarı bir mutabakat metni şu anda elimizde var.

AYM’NİN RET KARARI: Özellikle sandıkların taşınması doğru değil. Bu bir ülkenin kendi topraklarının bir bölümünde seçim yapamayacak süreci yaşadığını itiraf etmek, ‘Vatandaşların ve sandığın güvenliğini sağlayamıyorum’ demektir. AYM’nin bunu güçlendirecek bir karar vermesini doğru bulmuyorum.

GÜLEN’İN İADESİ: İade ile ilgili dosya sadece CHP’ye değil barolara da açılmalı. Eksiklik varsa o eksikliğin de süratle giderilmesi lazım. 85 klasör gönderildiği söyleniyor. 15 Temmuz’da yaşanan olayın ayrıntıları gönderilse, Gülen’in iadesi çok daha rahat sağlanabilirdi. 15 Temmuz tablosunun asıl failinin Gülen olduğu gerçek. Türkiye’ye iadesi yargılanması gerekiyor.

Hangi söylediğiniz DOĞRU hangisi YALAN sayın Kılıçdaroğlu; Haziran 2018 de söyledikleriniz doğru ise bu gün söyledikleriniz YALAN; Bu gün söyledikleriniz DOĞRU ise, 2018 de söyledikleriniz YALAN. Her halükarda bir YALAN var ortada, peki ama HANGİSİ!!!
Takdir kamuoyunun…

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/millet-ittifakinin-anayasasi-hazir-2444284/
15 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |