Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 14 Mayıs 2020

KOCA BİR İLÇEYİ APTAL YERİNE KOYAN BELEDİYE BAŞKANI

‘Her Beceriksiz ve İş Bilmez Yönetim Gibi Belediye Başkanı da Koronavirüs İpine Sarıldı’Malum yaşanan koronavirüs salgının bir…

‘Her Beceriksiz ve İş Bilmez Yönetim Gibi Belediye Başkanı da Koronavirüs İpine Sarıldı’
Malum yaşanan koronavirüs salgının bir çok alanda Türkiye de fırsatçılığa döndürüldüğü basın yoluyla kamuoyuna yansıyor. Bunların bir örneği de 6 yıldır İstanbul Maltepe ilçesinde belediye başkanlığı yapan ve ilçeyi borç batağına batıran Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruyuculuğunu yaptığı hemşehrisi Ali Kılıç oldu.

İlçede ki çöp dağlarını eleştiren yerel basının ve Maltepe halkıyla adeta dalga geçer gibi ‘çöpler koronavirüsten dolayı arttı” gibi akla ziyan evlere şenlik bir savunma yaptı.

Yayınladığı video da akıllara durdunluk veren belediye başkanı Ali Kılıç halka üstü kapalı hakaret etmeyi de ihmal etmedi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç;
“Bazı çöp konteynırları çok çabuk doluyor. Ben geçtiğimde taştığını görüyorum, muhtemeldir ki tepki gösteriyorsunuz; ama kızmayın neden kızmayın…Çünkü vatandaşlarımızın evde kalmasıyla birlikte çok daha fazla ÇÖP TÜKETİLİYOR. Geçtiğimiz aylarda 500 ton çöp topluyorduysak şimdi 650-700 ton topluyoruz yani nerdeyse iki katı dolayısıyla çöp koyteynerleri anında doluyor, Çöplerinizi çok çabuk doldurup doldurup atmayın!…Bastırarak, paketliyerek atarsanız bize yardımcı olacaksınız” komik açıklamasını yapa biliyor.

ÇÖP TÜKETMEK DE NE BAŞKAN EFENDİ!
Öncelikle bay Ali Kılıç konuşmalarına dikkat etmeye davet ediyoruz; Maltepe halkı çöp tüketmez, çöp üretir derseniz o anlaşılırdır; çeperinizde çöp tüketenler varsa onlarla Maltepe halkını birbirine karıştırmamanızı tavsiye ediyoruz.

MALTEPE HALKINA YAPTIĞINIZ ZULÜM YETTİ
Maltepe ilçemizde daha önce 56 araçla yapılan çöp toplama hizmetini iptal ederek açtığınız yeni ihale ile ihaleyi yandaşa vererek 29 araca indirdiğinizde yerel basın ve Maltepe halkı ilçeyi pisliğe batıracaksınız, 29 araçla Maltepenin çöp topluma işini çözemezsiniz” dendi siz ve bu olup bitenlere ilçe, il başkanların ve chp genel başkanın başta olmak üzere sesini çıkartmadı; haltan ve halkın çıkarlarından yana olmak yerine yandaşlık ülküsü ile sizin sırtınızı sıvazladılar.

NE OLMUŞTU?
Maltepe Belediye 36 aylık çöp toplama işi için açık ihale duyurusu yaptı; Çevlog AŞ 56 araç ile aylık 1.450 bin TL artı KDV ile yaptığı iş için ilçe genelinde çöp toplama işi için ihaleye çıktı. İhale tarihine 3 gün kala “yaklaşık maliyetin üzerinde teklif verildi” gerekçesiyle 16 Eylül’de iptal edildi. Ardından ihalenin pazarlık usulü yapılmasına karar verildi. CHP’li belediyelerden iş almaya başlayan Ankaralı 06 Antika isimli firmaya davetiye gönderildi.
Adrese teslim ihale 29 araçlık çöp toplama aylık 2.033.000 TL artı KDV ile 06 Antika Turizm Taşımacılık Hizmet Ve Temizlik İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi’ne ver ildi. Aynı işi 56 araçla ayda 1 milyon 630 bin liraya yapan firma ihale dışında tutuldu.

KORSAN ÇÖPLÜK KURDULAR NE BAKANLIKTAN NE İBB’DEN SES YOK
Aklın yolu birdir mukabilinde ilerleyen süreçte 29 araçla çöp toplayamayınca bu kez Kanuna aykırı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ve İBB’nin göz yummasıyla Zümrütevler de kaçak çöplük kurup başa çıkamadığın çöpleri aylardır bu alana yığıyorsunuz. Her gün ilçenin her mahallesinden çöp ve atık malzemeler; halk ve çevre sağlığı faktörleri adeta hiçe sayılarak bu alanda toplanmaya başlandı. Burada ki yığılma artınca geçtiğimiz günlerde sabaha karşı şaibeli bir şekilde çıkan-çıkartılan yangınla ilçe de çevre rezaletine imza attınız. Maltepe Belediyesi başarısız ve beceriksiz yönetiminin bedelini hem 2 katı ihale ile hemde halkın sağlığını aleni bir şekilde tehdit ederek Maltepe halkına ödetmeye devam ediyor.

MALTEPELİLERDEN TEPKİLER:
-TC Zuhal Koskan: Bu ne demek ya, ne demek doldurup doldurup atmayın rezillik bu çalışacaksınız başkanım işçiler çalışacak Maltepe belediye başkanısınız lakin Maltepe merkezden ibaret değil biz buralarda hiçbir belediye işçisini sokak yıkanması ilaçlanmadı görmüyoruz maalesef ayıptır ayıp.
-Necdet Eren: Sokaklarda sinekler cirit atıyor?
-Ünlü Tülin: Çöpleri mi saklayalım.? Siz ilave bidon mu koysanız acaba?
-Şaban Kırbaçoğlu: Yardımcı olalım demokraside careler tükenmez işe giderken kartal yönecidecekler kartal çöp bidonlarına kadıköy yönüne gideceklerde ordaki bidonlara atsınlar sizde her şey güzel olsun istiyorsunuz çok ayıp.
-Mustafa Taşdelen: Çöpleri evde saklıyalım başkan cok yoruluyo baksanıza. E 5 üstarafına ne yaptı acaba cevap versin otların coğunu E 5 üst tarafında aldınız sayın başkan.
-Zeynep Guney: Başkanım evden saklıyalımmı çöplerimizi size zahmet etirmeyelim isterseniz evde çöp arıtma tesisi kuralım.
-Rasim Oksal: Olmadı kendi çöpümüzü kamyonumuzla biz atarız sana ne gerek var mübarek.
-Metin Sari: Çöplerinizi bastırın sıkıştırın öyle atın mı diyor ? Yanlış duymuyorum değil mi?
-Rüzkar Ergün Erdem: Nezaman doğru iş yaptinizki bundan sonra iş bekliyosunuz.
-Mesut Yasar: Sokaklar sinek ilaçlama araçları satildimi.

CHP GENEL MERKEZİ SORUMLU
Maltepte belediye başkanının Maltepe de yaptıklarını adeta GÖRMEZDEN-DUYMAZDAN-BİLMEZDEN gelmeye Maltepe halkıyla inatlaşarak devam Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez MYK yönetimi tarafından korunup kollanmaya devam eden Ali Kılıç’ın Maltepeyi borç batağına batırmasına da sessizliğini koruması pastada pay mı gidiyor şüphesini doğurmuyor değil.

Bu arada; Aynı Chp genel merkez yönetiminin partililerini CNN boykotona davet ederken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın CNN haber yönetmeni Ahmet Hakan’la medyatik işbirliğine ses çıkartmaması da bu şüpheleri güçlü kılmıyor değil.

Ali Kılıç göreve geldiği 2014 yılından beri Maltepe halkının;
– Adalar belediyesine 3 milyon lirası benzin ve mazot olmak üzere yaklaşık 7 milyon lirasını.
– Tunceli ilçe belediyelerine (Pülümür,Hozat,Nazimiye) yaklaşık 5 milyon lirasını
– Mexpo hayali projesi için yaklaşık 3 milyon lirasını
– Halı ve Cam atölyesi macerası için yaklaşık 4 milyon lirasını
– Evde tıraş adı altında yaklaşık 2 milyon lirasını
– Batık ada Vordonosiyi buldum diye yaklaşık 2 milyon lirasını
– Gezici Kütüphane adı altında satın aldığı hurda otobüslerle yaklaşık 2 milyon lirasını
– Bir çok belediyeye yaklaşık değeri 2 milyon lirayı bulan 9 tane araba vererek Maltepe halkının sadece bu kalemlerde ortalama 27 milyon lirasını heba etti, çöp yaptı, yandaşlara peşkeş çekti.

İlçe de 3 yıldır kimsenin görmediği ortada olmayan sözde 3006 adet HALK KART tezgahında Maltepelilerin kaç lirasının iç edildiğini ise hala kimse bilmiyor.
14 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |