Ana Sayfa Dünya, Gündem, Sağlık 12 Aralık 2020

KOLA’NIN KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI!

KOLA’NIN KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI!Avusturya Parlamentosu’nda sıradışı anlar: Kolaya korona testi yapıp “pozitif” çıktığını söyledi.Testleri “beş para…

KOLA’NIN KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI!
Avusturya Parlamentosu’nda sıradışı anlar: Kolaya korona testi yapıp “pozitif” çıktığını söyledi.
Testleri “beş para etmez” şeklinde nitelendiren Schnedlitz, tedbirler nedeniyle ülke zorluklar yaşarken vergi paralarının ilaç endüstrisine dağıtıldığını söyledi.

Avusturya’da aşırı sağcı parlamenter Michael Schnedlitz, hükümetin koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini eleştirdiği konuşmasında elindeki kolaya hızlı bir test uyguladı ve sonucun pozitif çıktığını savundu.

Russia Today’in (RT) haberine göre Ulusal Konsey üyesi ve sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Sekreteri Schnedlitz perşembe günü gerçekleşen oturum sırasında hükümetin tarama programını ve diğer koronavirüs önlemlerini sert dille eleştirdi.

Yanında getirdiği bir bardak kola üzerinde koronavirüs testi uygulayan Schnedlitz birkaç dakika sonra bu içecekte yapılan testin pozitif sonuç verdiğini diğer siyasetçilere gösterdi.

Testleri “beş para etmez” şeklinde nitelendiren Schnedlitz, devlet tarafından finanse edilen Kovid-19 testinin “vergi paralarının ilaç endüstrisi yönünde devasa boyutta yeniden dağıtımı” anlamına geldiğini söyledi.

Sağlık krizi sırasında Avusturyalıların sivil özgürlükler ve ifade özgürlüğü gibi temel haklardan mahrum bırakıldığını iddia eden parlamenter, hükümeti “yumuşak diktatörlükle” suçladı. Schnedlitz ayrıca, Kovid-19 kısıtlamalarının iflaslar ve kitlesel işsizliğin yanı sıra sosyal ve ekonomik krizlere yol açtığını, çocukların eğitim haklarını da “çaldığını” savundu.

Sağcı siyasetçinin bu çıkışı sosyal medyada geniş çapta destek görse de kimileri Schnedlitz’in kola üzerinde yaptığı teste itiraz etti.

Alman Die Welt gazetesi, Avustralyalı parlamenterin söz konusu testi yanlış yaptığını, virüs için aldığı örneği kontrol etmeden önce önemli bir adımı atladığını yazdı. (Independent Türkçe, Russia Today)
13 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |