Ana Sayfa Gündem 25 Haziran 2020

KOMEDİYE BAK!, 8 AYDIR GİTMEDİĞİ İLÇEDE TRAFİK CEZASI KESTİLER

KOMEDİYE BAK!, 8 AYDIR GİTMEDİĞİ İLÇEDE TRAFİK CEZASI KESTİLERÇorlu da yaşayan Hüseyin Deniz isimli vatandaş evine gelen…

KOMEDİYE BAK!, 8 AYDIR GİTMEDİĞİ İLÇEDE TRAFİK CEZASI KESTİLER
Çorlu da yaşayan Hüseyin Deniz isimli vatandaş evine gelen trafik cezasıyla şok oldu.


Deniz’in iddiasına göre 8 aydır gitmediği Keşan da polisler ‘Araba da yüksek sesle müzik’ suçundan tutanak düzenleyip ceza yazmış.

Deniz sosyal medya hesabından yaşananları şöyle anlattı:
”Korana virüsten dolayı arabamla Keşan’a hiç gitmeme rağmen ve arabamı benden başka kimse kullanmamasına rağmen . Keşan trafikten bana ceza geldi. Ben şimdi bu ülkede nasıl adalet var diyebilirim.

Güvenlik görevli olan biri benim Keşan hastane caddesinde yüksek seste müzik dinlediğimi anons edip plakamı vermiş ve ceza kesilmesini istemiş memur M.K.t isimli polis memuru da plakama ceza kesmiş.

Ama ben arabamla korana virüsten dolayı tam 8 aydan beri Keşan’a gitmedim. Keşan giriş çıkışında kamera var ben veya araba Keşan’a girip çıktıysa cezamı 5 kat ödemeye razıyım.
Ben arabamın fenni muayenesini yaptıramadım.
Bu ülkede adalet var olduğuna siz inanıyor musunuz?
Şahsen ben inanmıyorum.

Bana cezayı yazan memurla görüştüm ve görüşmemi kayıt altına aldım. Bana ”amirim anons edilen plakayı görmeden ceza yaz dedi bende yazdım, benim suçum yok” dedi. Bende M.K. isimli memura görevini yaptığı için özür diledim senin suçun değil demek zorunda kaldım.

Ama arabamın fenni muayene günü geldiği için cezayı ödemek zorundayım. Sizce adalet mi. Korana virüsten dolayı hiç gitmediğim 8 aydan beri KEŞAN İLÇESİNDEN gelen ceza tutanağı sizce adalet mi.

04/06/2020 tarihinde yazılan ceza
Yollarda kamera sistemi var incelensin
O tarihte 04/06/2020 benim arabam ve ben çorluda olduğumu ben kanıtlarım çünkü evimin önünde kamera var zaten sokağa çıkma yasağı var diye arabam ve ben devamlı hapis gibi evden ayrılmadık.sokağa çıkmayın çağrısı yapıldı .

Bende cumhurbaşkanın çağrısına uydum.
Ama 8 aydan beri gitmediğim Keşan ilçesinde bu ceza tutanağı geldi yazıklar olsun bu ülkede adalet yok diyorum.
Vergimi veriyorum.
Sokağa çıkma diyorlar çıkmıyorum
Evde kal sağlıklı kal diyorlar kalıyorum.
Ama hiç gitmediğim ilceden ceza yazıp gönderiyorlar.
Yazıklar olsun adalet bumu.” dedi.

Kişisel sosyal medya hesabından başına gelenleri aktaran Deniz’in kamuoyuna sesini duyurmayı bir gazetecilik görevi addederek aktardık. Umarız adı geçen vatandaşın şikayeti ilgili mercilere ulaşır ve gerekli soruşturma ve inceleme yapılarak hak ve hakkaniyet sağlanır.
26 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |