Ana Sayfa Dünya, Gündem, İstanbul, Sağlık, Türkiye 23 Mart 2020

KORKUNÇ İDDİA: ”ETİYOPYA’DAN İSTANBUL’A GELDİK TARAMA MARAMA YOK”

‘Zambiya’dan Etiyopya’ya, Etiyopya’dan Türkiye İstanbul Yenihavaalanına İnen Yolcular Sağlık taramasından Geçirilmemiş’ Metin Işıklarlı isimli yolcunun sosyal medya…


‘Zambiya’dan Etiyopya’ya, Etiyopya’dan Türkiye İstanbul Yenihavaalanına İnen Yolcular Sağlık taramasından Geçirilmemiş’
Metin Işıklarlı isimli yolcunun sosyal medya hesabında yaşananları yazmasıyla ortaya çıkan durum alınan Koronavirüs önlemlerinde soru işaretleri oluşturdu.

23 Mart Pazartesi sabaha karşı İstanbul Havaalnına inip hiç bir sağlık taramasından geçmediklerini iddia eden Işıklarlı’nın kendi ifadeleriyle anlattıkları, adeta herkes neler oluyor, kim neler karıştırıyor dedirten cinsinden.
”Şu an hava alanından çıktım sorgu sual yok karantina yok bir uçak dolusu indik ve memlekete geldik içimizde yabancılar Türkler, Çinliler, Afrikalılar hep geçtik nerede karantina?
Bu sabah saat 04:39 da İstanbul yeni hava alanına indim… Zambiyadan etyopyaya kadar 6 saat en az 150 Çinli ile uçtuk… Etiyopyadan çıktık Türkiye’ye sabah indik .. Girişte isim soy isim geldiğimiz ülkeyi yazdık görevliler okumadan kağıtları topladılar… Sonra pasaport polisine gittim. girişimi yaptım… Elimi kolumu sallaya sallaya girişimi yaptım… Görevli bir saglıkçıya uçakta çok Çinli olduğunu herkesin giriş yaptığını söyledim…
Cevap: istersen karantinaya alalım yoksada Corona olursun zaten dedi…
Bende çıkışa yöneldim çıktım… Durum aynen böyle olmuştur …”

SOSYAL MEDYADA BUNLARI YAZINCA TEHDİT ALMIŞ
Sosyal medya hesabından bu yaşananları yazdıktan sonra tehditler aldığını söyleyen Işıklarlı:
”Bugün yaptığım payla ilgili cimer’e terörle mücadeleye şikayet edeceklerini söyleyerek beni tehdit eden arkadaşlar…
Ben olanı paylaştım gerekirse ifadede vermeye hazırım…
Ben bu paylaşımı gerekli önlemlerin İstanbul havalananından yapılmadığını söylüyorum. ispati da pasaportumdaki mühürleri de paylaşarak yaptım şu an İstanbul’da dışarıdayım.
Gerekli görüldüğü taktirde de ifade veririm… Ben insanları bu illet ile yeterli mücadelenin yapılmadığını uyarmak istedim… Olay aynen böyle olmuştur,yerli yabancı en az 250 yolcu hepimiz İstanbul’a dağıldık bu sabah… Hepinizi Allah korusun… Sağlıcakla…” ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs salgınıyla başından beri büyük bir mücadele örneği veren Sağlık Bakanı bu duruma ne der bilinmez fakat; bu yaşananlar Türkiye’nin salgınla mücadelesine sabotaj mı yapılıyor şüphesi doğurmuyor değil.
23 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |