Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Sağlık 21 Mart 2020

KORONA TEDAVİSİ GÖREN HASTASINI GÖRMEYE İZİN VERİLMEDİ KAN DÖKTÜ

Corona virüsü şüphesiyle hastaneye yatırılan annesini görmek isteyen adam dehşet saçtı! İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunan Süreyyapaşa Göğüs…


Corona virüsü şüphesiyle hastaneye yatırılan annesini görmek isteyen adam dehşet saçtı!


İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunan Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde corona virüsü tedavisi gören annesini görmek isteyen Murat D. dehşet saçtı. Karantina uygulanan kata çıkılmasına engel olan 2 güvenlik görevlisini bıçaklayan saldırgan, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olay saat 16.00 sıralarında Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.

İddialara göre göre corona virüsü şüphesiyle hastane yatırılan annesini görmek isteyen Murat D. karantina servisine girmek istedi. Hastane güvenliği karantina katına girilemeyeceğini ve yasak olduğunu söyleyerek izin vermedi. Bunun üzerine Murat D. ile güvenlikçiler arasında tartışma yaşandı.

Tartışma diğer görevlilerin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Bir süre sonra tekrar hastaneye gelen saldırgan elindeki bıçakla kendini engelleyen güvenlik görevlilerine saldırdı. Olayda Minur Bağur ne Ferhat Kırmızı isimli iki görevli yaralandı.

BIÇAKLI SALDIRGAN YAKALANDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler saldırganı hastanede yakalayarak gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen zanlının soruşturması devam ediyor.

BİR GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN DURUMU AĞIR
Bıçaklı saldırıda yaralanan güvenlik görevlilerine ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Saldırıda ağır yaralanan güvenlik görevlilerinden biri Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. Saldırıda hafif yaralanan diğer görevlinin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. DHA
21 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |