Ana Sayfa Gündem, Sağlık, Türkiye 25 Nisan 2020

KORONAVİRÜS FIRSATÇILIĞI ETİLER YAŞLILAR YURDUNA UZANDI

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer, Etiler’deki yaşlı yurdunu salgını fırsat bilen müteahhitlerin satın alındığını iddia etti. 400…


Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer, Etiler’deki yaşlı yurdunu salgını fırsat bilen müteahhitlerin satın alındığını iddia etti.

400 yaşlının ‘virüs var’ denilerek akşam 20.45’te tahliye edildiğini söyleyen Bayer, “Ayarlaya bildikleri hastane ve yurtlara tedavi amacıyla sokmuşlar. Kimin nereye götürüldüğü de belli değil. Hâlâ yaşlı yakınını arayan aileler var. Benzer bir girişimde geçen depremde olmuş, ancak tahliye girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.” şeklinde konuştu.

400 yaşlının ‘virüs var’ denilerek akşam 20.45’te tahliye edildiğini söyleyen Bayer, “Ayarlayabildikleri hastane ve yurtlara tedavi amacıyla sokmuşlar. Kimin nereye götürüldüğü de belli değil. Hâlâ yaşlı yakınını arayan aileler var. Benzer bir girişimde geçen depremde olmuş, ancak tahliye girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.” şeklinde konuştu.

Bayer’in yazının ilgili kısmı şu şekilde:
ETİLER EMEKLİ YURDU’NU BİR GECEDE BOŞALTTILAR
‘VİCDANSIZLAR’
ETİLER’de Emekli Sandığı’nın yarım asır önce yapılmış (Darülaceze gibi) yaşlılar yurdu vardır. ‘Önemli isimler’ evini barkını satıp maaşını buraya bağışlamış, barınma olanağı sağlamıştır. Ne yazık ki bazı müteahhitlerin uzun zamandır buraya göz koyduğu bilinmektedir. Bu satış konusunda bir sürü dedikodu vardır. Ama yaşlı insanlar ve yakınları ‘haklarını’ arayamamaktadır. Sonunda ne mi oldu? Salgını fırsat bilip 400 yaşlı insanı “Virüs var” diye akşam 20.45’te tahliye etmişler. ‘Ayarlayabildikleri’ hastane ve yurtlara ‘tedavi’ amacıyla sokmuşlar. Kimin nereye götürüldüğü de belli değil. Hâlâ yaşlı yakınını arayan aileler var. Benzer bir girişimde geçen depremde olmuş, ancak ‘tahliye’ girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Ancak emekliler bu kez ‘yenik’ düşmüşlerdir.

200’e yakın personel de perişan olmuştur. Peki hiç vicdan sahibi yok mudur? İstanbul Sağlık Müdürü ve yurdun Rizeli müdürü bu duruma ne demektedirler? Bu kadar insafsızlık olmaz! Arnavutköy’de Çarem Bakım Merkezi’nde de acı durumların yaşandığını bilen var mıdır?
Bu ramazanda günah değil midir?
25 Nisan 2020, Cumartesi 19:51 – besiktas.com.tr
25 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

İlginizi çekebilir

Damada kıyak atama

Damada kıyak atamaTema Tasarım |