Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Sağlık 2 Şubat 2020

KÜLTÜR MERKEZİNİ VE CEMEVİNİ SATAN BELEDİYE ŞİMDİDE TIP MERKEZİNİ SATIYOR

‘Belediye Borç Batağından Çıkış İçin Maltepe Halkının Varlıklarını Satmaya Başladılar’Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç 2015 yılında temelini…

‘Belediye Borç Batağından Çıkış İçin Maltepe Halkının Varlıklarını Satmaya Başladılar’
Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç 2015 yılında temelini atıp Maltepelilere vaatler de bulunduğu ancak yapımının tamamlamasının ardından 2019 yılında tüm Maltepe halkından GİZLİ Ankara Merkezli firmaya peşkeş çektiği Başıbüyük Yaşam Kültür merkezi ve 28 yıllık Alevi toplumunun ilçede ki tek Cemevini 2016 yılında yine tüm Maltepe halkından GİZLİ Süreyyapaşa vakfına satan Maltepe belediyesi şimdi de belediyenin Tıp Merkezini bir sağlık kuruluşuna satmak için gizli pazarlıklar sürdürdüğü iddia edildi.

Bir GİZLİ pazarlığında Ankara merkezli yandaş firmaya peşkeş çekilen Başıbüyük Kültür Merkezinin yanında ki Azerbaycan parkının bir kısmınında aynı yandaş şirkete verilmesinde dair görüşmeler yürütüldüğünü 19 Aralık 2019 tarihinde; Cemevi konusunda ki gelişmeleri de 16 Ocak 2020 tarihinde haberleştirmiştik.

Bir önceki belediye başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Zengin ve ekibinin Maltepe halkına kazandırdığı belediye bünyesinde ki Tıp Merkezi ilçede ki bir çok insana hizmet veriyor. Sayın Zengin döneminden itibaren Tıp Merkezinin bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan Dr.Şenol Karasu kısa bir süre önce belediye başkanı Ali Kılıç tarafından görevden alınmıştı.

Karasu’nun görevden alınmasının Tıp Merkezinin satılması ile yakın ilgisi olduğu ifade ediliyor. Tıp Merkezinin bu gün geldiği noktada büyük emeği olan ve ilçede sevilen bir isim olan Karasu’nun görevden el çektirilmesi garipsenmiş ve Maltepelilerin kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Bu noktada iddialara göre sürdürülen gizli satış konusunda Tıp Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Karasu’nun buna şiddetle karşı çıka bileceği ihtimaliyle belediye başkanı tarafından görevden alındığı iddia ediliyor.

Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç göreve geldiği 2014’den bu güne ilçede elle tutulur hiç bir yatırıma imza atmamışken belediyeyi milyonlarca lira borca batırması eleştirilmeye devam ediliyor. Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahalleler,inde ki imar ve tapu satış gelirlerine bel bağlayan; ancak 31 Ocak 2020 de Türkan Saylan Kültür Merkezinde belediye tarafından düzenlenen toplantıda belediye başkan yardımcısı Sayın Haydar Battal’ın binlerce hak sahinin söz konusu olduğu mahallelerde ”Şuana kadar 250 kişi tapusunu aldı” beyanlarından da anlaşıldığı üzere buradan bekledikleri nakit akışı umdukları gibi olmamış.
Borca batan belediyenin elinde bulunan değerli arazi, yapı, bina, park ne varsa satarak içinde bulunduğu bataktaki ömrünü uzatmaya yöneldiği ifade ediliyor. Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezini ve Cemevini peşkeş çeken belediye başkanına tepki göstermeyen Maltepelilerin Tıp merkezi konusunda nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Maltepe’nin gözü kulağı Özgür İfade Gazetesi olarak hem Azerbaycan parkı, hem de Tıp Merkezi iddialarının takipçisi olmaya devam edeceğiz; Maltepelilerin de kendilerine ait bu kuruluşun ve parkın takipçisi olmalarını ve kaderlerinin Başıbüyük Kültür Merkezi ile Cemevi gibi olmaması için konunun tarafı ve takipçisi olmalarını bekliyoruz.

  • Belediyenin tıp merkezinin bir sağlık kuruluşuna satılma pazarlıkları yaptığınızı doğru mu?
  • Bu sağlık kuruluşu kimdir?
  • Maltepe halkından gizli Maltepelilerin varlıklarını neden satıyorsunuz?
  • Başıbüyük Yaşam Merkezi binasını Ankara merkezli firmaya satmak için Maltepelilerin görüşüne neden başvurmadınız, bunu gizli yürüttünüz?
  • Süreyyapaşa vakfına Cemevini hangi şartlarla peşkeş çektiniz; bu satışı Alevi toplumundan ve tüm Maltepe halkından neden gizli yaptınız?
  • Bu iki satışa ilişkin sözleşme, protokol, anlaşma maddelerini ve şartlarını Maltepelilere neden açıklamıyorsunuz, örtbas ediyorsunuz?
    02 Şubat 2020 / ÖZGÜR İFADE

BAŞIBÜYÜK YAŞAM KÜLTÜR MERKEZİ HABERİMİZ:
http://ozgurifade.com.tr/maltepede-cin-isi/?fbclid=IwAR36HchgDC3nKFz_TdLzrNX6b6Ik1AybCR1-xWBcwuj7NaOHy9EnW7y_myY

CEMEVİ HABERİMİZ:
http://ozgurifade.com.tr/maltepe-belediyesinden-alevilere-odul/?fbclid=IwAR27tI-SySWyYJJtyqMNvVCJyFT2-Hsw1a-YLEhL1U8uHENbGS9kWYt8uysTema Tasarım |