Ana Sayfa Dünya, Gündem 21 Ağustos 2020

LİBYA’DA KARŞILIKLI ATEŞKES İLAN EDİLDİ

LİBYA’DA KARŞILIKLI ATEŞKES İLAN EDİLDİ‘Akp’nin Yeni Bir Kandırıldık Hikayesine Adım Adım’Rakip Libya hükümetleri ateşkes ilan etti, seçimler…

LİBYA’DA KARŞILIKLI ATEŞKES İLAN EDİLDİ
‘Akp’nin Yeni Bir Kandırıldık Hikayesine Adım Adım’
Rakip Libya hükümetleri ateşkes ilan etti, seçimler yakında.

Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi Başkanı Aqailah Saleh, Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Sarraj’ın benzer bir açıklamasından birkaç dakika sonra, Libya’daki tüm düşmanlıkların derhal ateşkesi ve sona erdiğini duyurdu.
Aqila Saleh: El-Sarraj’ın tüm Libya bölgelerinde ateşkes çağrısını memnuniyetle karşılıyorum.ulusal bir uzlaşmanın başlatılması ve genel seçimlerin düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Aqila Saleh: Ateşkes Libya’ya herhangi bir yabancı müdahalenin önünü kesiyor ve paralı askerlerin kaldırılması ve milislerin dağıtılmasıyla sona eriyor. ulusal egemenliğin yeniden sağlanması için milislerin dağıtılması gerekiyor.
LNA; Libya Parlamentosu Başkanı: Tüm tarafları acil ateşkes ve Libya topraklarındaki tüm muharebe operasyonları için çağırıyoruz

GNA, tüm Libya topraklarında ateşkes ilan etti ve tüm askeri operasyonları askıya aldı.
GNA: Petrol üretimi ve ihracatı yeniden başlatılmalı ve gelirleri petrol şirketi için özel bir hesaba yatırılmalıdır.

BM: ‘Tüm Yabancı Güçler ve Paralı Askerler Libya’yı Terk Etsin’
Libya’daki Birleşmiş Milletler Misyonu: Cumhurbaşkanlığı Konseyi ve Temsilciler Meclisi’nin ateşkes ve siyasi sürecin aktivasyonunu amaçlayan açıklamalarını memnuniyetle karşılıyoruz.
Birleşmiş Milletler misyonu: Tüm yabancı güçlerin ve paralı askerlerin Libya topraklarında sınır dışı edilmeleri başlamalı.

Mısır Cumhurbaşkanı, Libya’daki Başkanlık Konseyi ve Temsilciler Meclisi’nin ateşi kesmesi ve askeri operasyonları durdurması için yaptığı açıklamaları memnuniyetle karşıladı.Al-Sisi, Libya’daki ateşkese ilişkin açıklamaları siyasi bir çözüm için önemli bir adım olarak görüyor

Kanada, Libya’da ateşkes ilanını memnuniyetle karşıladı ve Libya partilerini siyasi süreci yeniden başlatmaya çağırdı.

ABD’nin Libya Büyükelçiliği karşılıklı ateşkes ilanını memnuniyetle karşıladı.
Libya’daki ABD Büyükelçiliği ateşkesle ilgili açıklamaları memnuniyetle karşıladı ve bunu “tüm Libyalılar için önemli bir adım” olarak görüyor.

Arap Birliği, Libya’da karşılıklı ateşkes ilanını memnuniyetle karşıladığını belirtti.
21 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |