Ana Sayfa Gündem, Maltepe 16 Nisan 2020

MAHALLE MUHTARINDAN ESNAFA BÖLÜCÜ VE MEZHEPÇİ FİŞLEME

‘Bu Cesareti Nerden Alıyor!’ İstanbul Maltepe de bulunan Zümrütevler mahallesi muhtarı Serkan Aslan sosyal medyadan mahalle esnafı …

‘Bu Cesareti Nerden Alıyor!’

İstanbul Maltepe de bulunan Zümrütevler mahallesi muhtarı Serkan Aslan sosyal medyadan mahalle esnafı  Z.P’ı hedef alarak fişleme yaptı. Bununla da yetinmeyen mahalle muhtarı S.A isimli esnafın il, ilçe ve köyünü de fişleyerek belli ki arkasında var olduğuna inandığı ve güvendiği güçlere hedef gösterdi.

Bu fişlemeyi ve teşhiri hangi amaçla yaptığı bilinmeyen muhtarın Z.P’yi hedef gösterirken il , ilçe ve köyüne varıncaya kadar ilan etmesi akıllara mezhepçi ve bölücü bir anlayışın dışa yansıması izlenimi veriyor. Muhtar bu hukuksuz eylemi gerçekleştirirken Malatya Hekimhan Kozdere köyü diye özellikle bahsetmesi ve bunu öne çıkarması adı geçen köyün bir alevi köyü olması nedeniyle akıllara mezhepçilik getiriyor.

Bu arada muhtarın başlattığı bu fişleme sonrası muhtara yakın bir takım kişilerce sosyal medya platformlarında esnafa yönelik linç ve iftiraya başlandığı gözlendi.

Bir mahalle muhtarının mahalle esnafını hedef alması, fişlemesi anlaşılır şey olmasa gerek; bu haliyle yürüttüğü görevi devam ettirmesinin doğru olup olmayacağını kamuyoyunun takdirine bırakıyorz.

Yaşananlar için telefonla ulaştığımız mahalle muhtarı Aslan yaptığının olağan bir şey olduğunu sanıyor olmalı ki bir açıklama da bulunmadı. Mağdur esnafa ulaşma çabalarımız henüz sonuç vermezken ulaştığımız yakın komşuları yaşananlara hala inanamadığını belirtiğini ifade ettiler.

Facebook üzerinde kurulu bulunan Zümrütevler Sakinleri sayfası mahalle muhtarı tarafından yapılan bu fişlemeye tepki göstererek ”Mahalle Muhtarimizin sosyal medyada böyle bir iletisi var benim kişisel fikrim çok yanliş bir ileti. Bu ileti daha sonra silindi adi geçen mahalle sakinimiz hakkında hiç bir sebep belirtilmeden ithamda bulunuldu! Mahalle sakinimizden özür dilenmelidir.” açıklama yayımladı. Bir çok mahalleleri yaptıkları yorumlarla muhtara tepki gösterdiler.

BU MUHTARIN İLK VE TEK VUKUATI DEĞİL!

Daha önce Hatay da ikamet eden Besim Ünsaldı isimli bir kişiyi belediye meclis üyesi olabilmesi için kanunsuz bir uygulamaya imza atarak yerel seçim döneminde Zümrütevler mahallesinde çakma adreste ikamet gösterdiği Maltepe kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı. Ünsaldı’nın Hatay’da CHP İl Başkan adaylığı döneminde Maltepe Belediyesine ait MATAŞ’dan banka matikçi olarak maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

Yine yakın zaman da yansıyan bir video da Muhtar  Aslan’nın evli bir kadınla cinsel içerikli yazışmaları sosyal medyada paylaşılmış, iddiaya göre mahkemelik olma aşamasında rüşvet vererek davalık olmaktan kurtulduğu Maltepe kamuoyuna yansımıştı. Söz konusu video gazetemiz takipçileri tarafından tarafımıza ulaştırılmış olmakla birlikte; ahlak sınırlarını zorlayan bir yapıda olmasından hareketle buradan paylaşmayı uygun bulmadık.

16 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

BAZI TEPKİLER:

TC Halit İkbal Muhtarlık yetkini kullanarak kimsenin ekmeğiyle uğraşamazsın ayıp.

Gülcan Boz Yasal yolllara basvurmali dukkan sahibi.

Uluturk Nurcan Kimse kimsenin ekmegiyle oynayamaz konu kişiselse muhtar unvanini kullanamaz …yakismadi

Hüseyin Çayan Dinc Tepkilerden sonra mahalle muhtarı paylaşımını kaldırdığına göre konu kişisel bir meseleye benziyor. Eğer öyle ise durum daha da vahim. Değil mahalle muhtarı, hiç kimse mahallesinde ki bir esnafı bu şekilde hedef gösteremez. Yapılan her haliyle suçtur.

Mahmut Aslan İyi akşamler arkadaşler muhtar bu paylaşımı kaldırsa bile bu yanlış bir insanın ekmeğile oynanmaz ben gördüğümden acaba bu esnafta korena vürüsümú var diye aklıma geldi çünkük psylaşım yapan mahlle muhtarı

TC Aydın Özdemir Olay kişiseldir. Zeynel abi sevilen esnafımızdır.
Muhtarın yaptığı görevi kötüye kullanmaktır. Özelliklede ucu acık bir paylaşım yaparak sanki halk sağlığını ilgilendiren bir durum varmış gibi algı yaratmaya çalışmıştır. Yanlış hesap Bağdattan dönmüş muhtar paylaşımını kaldırmıştır. Ancak bunun izahını yapmak ve davranışından dolayı özür mesajı yayınlamak zorundadır. Kişisel meselelerini aralarında konuşarak çözmeliler.

Erol Uçarman Serkan muhtarın son zamanlarda yapmış olduğu tavırları zaten desteklemiyoruz…. bir iş yerini gösterip kesinlikle bundan alışveriş yapılmasını demek hiç ahlaki değildir Bu Tavır hareket de yanlıştır Siz Mahallenin Muhtarı sınız almış olduğunuz kararı gözden geçirin….

Turan Doğan Zümrütevler Mahallesi muhtarın böyle bilgi paylaşımı daha sonrada sayfasından kaldırması hiç hoş değil Zeynel abiyi herkes tanır ve sever ben bunun altında kişisel bir cıkar vardır diye düşünüyorum yada cıkar bir acıklama yapar belkide ileri de kendisine muhtar adayı rakip gördüğü içinde yapmış tır bu da benim düşüncem

Garip Gökhan Öztürk Muhtar böyle kritik bir dönemde ve adı en çok vaka ile anılan bir mahallenin muhtarıyken insanların ekmek kapısını sosyal medyasından paylaşarak görevini kötüye kullanmış insanların ekmeğine göz dikmiştir. Mahalle sakinleri bu görevi iki dönemdir kime verdiğine baksın

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |