Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe 14 Aralık 2020

MALTEPE ALİ KILIÇ BELEDİYESİ İMAMOĞLU’NA DA ‘YALAN’ SÖYLEMİŞ!

Maltepe Ali Kılıç Belediyesinin 2014’ten beri çökme girişiminde bulunduğu ve belediye yönetecek dayatması ile adate Alevilere kan…

Maltepe Ali Kılıç Belediyesinin 2014’ten beri çökme girişiminde bulunduğu ve belediye yönetecek dayatması ile adate Alevilere kan kusturduğu husumet içinde olduğu, kin ve kindarlık beslediği ilçede ki tek Cemevine giden bir Belediye işçisinin ifadesini aldığını ve bir daha giderse işten atmakla tehdit ettiğini kamuoyuna aktarmıştık.

Maltepe Chp ilçe Belediyesinde yaşanan bu ahlak dışı kanunsuz ve ayrımcı olayı;
BELEDİYEDEN ALEVİ İŞÇİYE ‘CEMEVİNE NİYE GİTTİN’ SORUŞTURMA VE TEHDİTİ
Belediye iş mesaisi bittikten sonra Cemevine giden belediye işçisinden savunma istedi.
başlığıyla haberleştirmiştik. İşte o Haber:

http://ozgurifade.com.tr/belediyeden-alevi-isciye-cemevine-niye-gittin-sorusturma-ve-tehditi/

Konuyu başta CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanı Ekrem İmamoğlu’na da aktarmış ve yaşanan ahlak dışı ayrımcılık ve kanunsuzluk hakkında görüş ve bilgi talep etmiştik.

İşte 28 Kasım 2020 Tarihli O Başvurunun Tam Metni:
”1) Yönetimi partinizde olan İstanbul Anadolu yakası Maltepe Belediyenizde 12 Kasım 2020 tarihinde gece 23 sularında ilçede ki Maltepe (Gülsuyu) Cemevinde bulunduğundan hareketle bir Alevi belediye işçisinin Maltepe Belediye başkanınız sayın Ali Kılıç ve ekibi tarafından İFADESİ alındığını ve bu Alevi işçiye Cemevine gitmek SUÇTUR muamelesi yapıldığı ve Cemevine bir daha giderse işten atılmakla TEHDİT edildiği bilgisine ulaştık.
-Alevi yurttaşların Cemevine gitme engellemesi, zorbalığı ve tehdidini hangi gerekçe ile gerçekleştirmektesiniz?
-İlçede ki 130’a yakın cami ve bir Kiliseye giden yurttaşlara yönelik de böyle bir engelleme, zorbalık ve tehdit yapıyor musunuz?
-Maltepe ilçe belediye başkanınız sayın Ali Kılıç’ın Alevilere yönelik kurduğu ve kurmaya çalıştığı baskı, sindirme, zorbalık ve tehditlerin amacı nedir?
-Belediye başkanınız sayın Ali Kılıç’ın Alevilere ve Cemevine yönelik saldırganlığı, düşmanlığı, kin ve kindarlığı hangi nedene ve amaca dayanmaktadır?
-Bu amaç ilçede belediye başkanınız sayın Ali Kılıç’tan önce yapılmış ilçenin tek Cemevine çökme çabasıyla mı alakalıdır?

2) Belediye başkanınız sayın Ali Kılıç’ın geçmişte Fetö, Akp ve Mhp tarafından da kurulan çakma Alevi kurumlarından esinlenerek çakma bir alevi vakfı kurduğu bilgileri gelmektedir.
-Parti olarak belediye başkanlarınıza Alevi kurumları kurma görevi mi verdiniz?
-CHP olarak bugüne kadar benzer şekilde toplam kaç tane alevi kurumu kurdunuz, bunlar nerelerde kuruldu?
-Sünni yurttaşların camilerine de el atacak ve buralarda kendi belediyeleriniz üzerinden Sünni toplumu yönetmek ve dizayn etmek için Sünni kurumlar da kurduracak mısınız?
-Partiniz Alevi misyonu görevine mi soyundu?
-Belediyeleriniz üzerinden kurdurmakta olduğunuz bu çakma alevi kurumlarıyla ne yapmayı planlıyorsunuz ne amaçlıyorsunuz?
(Yaşanan vahim durumun Maltepe kamuoyu ile paylaşmak için en kısa sürede bilgilendirme dönüşü yapılmasını rica ederiz)
Maltepe Özgür İfade Gazetesi”

CHP MALTEPE BELEDİYESİ İŞTEN ATMAKLA TEHDİT ETTİĞİ ALEVİ İŞÇİYE NOTERDEN TEBLİGAT ÇEKTİRDİ. İşte o Belge:

Bu ahlaksızlığa karşı CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul il başkanı Kaftancıoğlu sessizliğini koruyorken; Ekrem İmamoğlu başkanlığında ki İBB’nin konuya hassasiyetle yaklaştığını ve Maltepe Belediyesinden bilgi talep ettiğini kamuoyuna aktarmayı vazife addediyoruz.

MALTEPE CHP BELEDİYESİN İBB’YE DE YALAN SÖYLEMİŞ
İBB tarafından kendisine aktarılan yaşanan ahlaksızlığa Maltepe belediyesi tarafından verilen cevapta ”Böyle bir şeyin olmadığı, yaşanmadığı” iddiası ile İBB belediye başkanı Ekrem imamoğlu’na da yalan söyledikleri ortaya çıktı.

İŞTE MALTEPE ALİ KILIÇ BELEDİYESİNİN İBB’YE YALANI. İşte o Yalan:

Maltepelilerin çok vakıf oldukları Ali Kılıç Belediyeciliğinin yalan ve inkarlarından İBB’ ve nezdinde Ekrem İmamoğlu’nun da nasibini almış olması oldukça manidar. Kendi yönetimlerine bile böylesi yalan söyleyen bir yapının kendi dışındakilere neler söyleye bileceğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
İBB Başkanı İmamoğlu’nun resmi yazışmasına verdiği cevapta yalan söyleyen Chp ilçe belediyesi için nasıl bir tavır sergileyeceği merak ediliyor.
14 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

BÜYÜK YALANLARDAN BİRİ DE ‘HALK KART’
Maltepe Ali Kılıç Belediyeciliğinin halka söylediği en büyük yalanlardan biri de ihtiyaç sahibi kadınlara verdiklerini söylediği 3006 HALK KART yalanıydı. Kılıçdaroğlu’na belediyenin kültür merkezinde şov yapan bay Ali Kılıç ‘Her kadına her ay 600 TL’ yüklediklerini söyledikleri 3006 hak sahibi kadını belirlediklerini duyurmuşlardı.
Uzun üsre bu kartın izini süren gazetemiz geçtiğimiz aylarda böyle bir sayda halk kart dağıtımınn olmadığını ve 5 yıldır Maltepe halkının kandırıldığını belgeleri ile ortaya koymuştuk. İşte o haberler:

http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-prensi-ali-kilicin-maltepede-asrin-yalani/


Tema Tasarım |