Ana Sayfa Gündem, Kültür, Maltepe 7 Mart 2020

MALTEPE (Gülsuyu) CEMEVİ DERNEĞİNDEN 8 MART BULUŞMASI

Maltepe Cem Eviminde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma etkinliği yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Üyesi Kadın…

Maltepe Cem Eviminde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma etkinliği yapıldı.
Türkiye Barolar Birliği Üyesi Kadın Hukuk Komisyonu Koordinatörü Av. Filiz Saraç, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Maltepe Şube Başkanı Sibel Karoğlu, Mali Müşavir Perihan Yüksel, Maltepe Cem Evi Kadın Kolu Başkanı Makbule Sarak’ın panelist olarak katıldığı anmada Cem Evi zakiri Döndü Kapan anma etkinliğine deyişleri ile renk kattı.

Etkinlik 8 Mart’ın tarihsel önemi katılımcılara aktarılırken, kadın hakları konusunda yapılan söyleşiler ve okunan şiirlerle gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Maltepe ilçemizin Esenkent Mahalle Muhtarı Firuzan Hanım Elif Yılmaz, Dr. Şenol Karasu, Kent Konseyi Kadın Kolu Meclisi Başkanı Sevda Arslan, CHP eski Kadın Kolu Başkanı Selver Yamak Sönmez, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Bülent İnce ve Yönetimi, Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği Yönetimi, Güldam dernek baş Yücel demir Huzur Evi Dernek Başkanı ve Yönetimi, Kent Konseyi Yönetimi İnci Yalkış katıldı.

Etkinliğe her zaman ki gibi Cemevine husumet içinde olan Maltepe belediyesinden kimsenin iştirak etmediği etkinlik Cemevi Zakirlerinden Döndü Kapan’ın deyişleri ile son buldu.
07 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi
Etiketler:


Tema Tasarım |