Ana Sayfa Gündem 1 Aralık 2020

MALTEPE’DE BELEDİYECİLİK REZALETİ

‘Vaatler Halka Hesap Vermek,Gerçekler Hesapsızlık’Maltepe chp Ali Kılıç belediyesi tarafından dere yatağına yapılan yapılan Kreş rezaleti ayrıntıları…

‘Vaatler Halka Hesap Vermek,Gerçekler Hesapsızlık’
Maltepe chp Ali Kılıç belediyesi tarafından dere yatağına yapılan yapılan Kreş rezaleti ayrıntıları ortaya çıktıkça bu nasıl belediyecilik dedirtiyor.

Maltepe de her mahalleye kreş vaatleriyle seçim kazanan Kılıçdaroğlu’nun prenslerinden bay Ali Kılıç’ın Gülsuyu mezarlığı bitişiğinde dere yatağına yaptığı kreş beş yıla yakındır çürümeye terk edildi.

Gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve gerekse de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iznine tabi Kreş’in her iki bakanlık tarafından yasalara ve kanunlara aykırı olması nedeniyle gerekli izinler alınamayan ve açılamayan kreş binası çürüdü.

Plansız programsız yaptım oldum mantığı ile yapılan Kreş binası için Maltepe halkının vergileri boşa harcayan Ali Kılıç belediyeciliği benzer yaptım oldu mantığı ile onlarca çalışma yürütüp Maltepelilerin milyonlarca parasını çöp yaparken Maltepe’yi de tarihinin en borçlu belediyeleri arasına soktu.

MEZARLIK YANINA KREŞ AÇMAK DAHİCE
Çocuk kreşi olarak planlanıp yapılan bu binanın mezarlıkla yan yana olması ise tam bir komedi. Gülsuyu mezarlığı bitişiğine inşa ettikleri bu kreşte minicik çocukların ruh sağlığının, psikolojilerinin etkilene bileceklerini göz önünde bulundurmayan bilimsellikle alakasız bir belediyecilik anlayışının ibretlik vesikası olarak dere yatağında çürümeye devam ediyor.

Çocuk sağlığı ve eğitimi uzmanları ”Dere yatağına kreş olmaz bu başka bir garabet, ancak mezarlık bitişiğine küçücük çocuklar için kreş yapmak nasıl bir mantık anlamak güç. Bu çocukların ruh sağlığına ciddi travmalar yarata bilecek bir durum. Bu kreşi buraya yapanların etrafından hiç mi bir çocuk eğitmeni, psikologu, çocuk ruh ve sağlığı uzmanı yok; ülkede herkes eğitimci, herkes uzman herkes her şeyi bilen olmuş. Yazık, hem ekonomik kayıp hem çocuk eğitiminden yönetenlerin ne anladığını göstermesi bakımından gerçekten acı bir durum” dediler.

BU BİNANIN MALTEPE HALKINA MALİYETİNİ SORDUK
Maltepe halkının vergileriyle dere yatağına yapılıp çürümeye terk edilen kreş binalarının maliyetinin Maltepe halkına kaç liraya mal olduğunu bay Ali Kılıç belediyesine resmi başvuru ile sorduk.
”Başvuru No : 1303755 21.10.2020
Gülsuyu Mahallesi mezarlık bitişiği eski mezbaha mevkisinde belediyemiz tarafından kamu kaynaklarıyla Kreş olarak inşa edilen iki bölümden oluşan taşınmaz bulunmaktadır.
-Bu taşınmazlar belediyemiz tarafından kaç liraya inşa edildi?”

ALİ KILIÇ BELEDİYECİLİĞİNDEN CEVAP REZALETİ
Chp Ali Kılıç belediyeciliği 23.10.2020 tarih ve E-86290922-622-1306241 sayı ile verdiği cevapta:
”İlgi : 21/10/2020 tarihli, 1303755 sayılı başvurunuz.
Gülsuyu Mahallesi mezarlık bitişiği eski mezbaha mevkisinde bulunan 2 adet taşınmazın yapım maliyeti hakkında bilgi talep edilmiştir.
İlgi yazıda bahsi geçen Gülsuyu Mahallesi mezarlık bitişiğinde bulunan 2 adet taşınmaz belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü imkanlarıyla yapılmış olup, yapılan imalatlarla ilgili maliyet hesabı bilgisi oluşturulmamıştır.
Bilgilerinize rica olunur.”

REZALET REZALET ÜSTÜNE!
Nereden bakılırsa bakılsın tam bir rezalet; dere yatağına kreş yapmak rezalet, mezarlık bitişiğine kreş yapmak rezalet, bu binaların 5 yıldır çürümeye terk edilmiş olmaları rezalet; daha da önemlisi halkın parasını harcayıp yaptıkları bu binaların maliyetlerini bilmiyor olmaları ise daha büyük rezalet.

HALKA HESAP VERECEKLERDİ, HESAP KAYIP
Maltepe halkının parasını keyfi harcayan Chp Ali Kılıç belediyesi, harcamaların ve maliyetin hesabını çıkartamaması verememesi ise bütün bu olup bitenlerin üstüne çok daha büyük rezalet olsa gerek.

Kanunlara göre dere yataklarına inşaat izni, ruhsatı, imar izni vermeyen gerek yerel ilçe belediyesi, gerek il büyük şehir belediyesi ve gerekse de İSKİ (İstanbul Özelinde) iznine tabi iken; ilçe belediyesinin dere yatağına bina inşa etmesi adeta kanunlar sadece vatandaşlar için geçerli, kamu idarelerini ve belediyeleri bağlamaz dedirtiyor.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Sorular:
—DERE YATAĞINA VATANDAŞ BİNA YAPARSA SUÇ TEŞKİL EDERKEN SİZ VATANDAŞA ÖRNEK OLMANIZ GEREKİRKEN BU BİNAYI DERE YATAĞINA NEDEN YAPTINIZ?
—DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE DERE YATAĞINA KREŞ YAPILMAZ; BU PROJEYİ HANGİ BİLİMSEL KISTASLARA GÖRE HAYATA GEÇİRDİNİZ?
—HALKIN VERGİLERİYLE YAPTIĞINIZ BU HUKUKSUZ BİNAYI 4 YILDIR NEDEN ÇÜRÜMEYE TERK ETTİNİZ?
—ORTAYA ÇIKAN BU KAMU ZARARININ SORUMLUSU OLARAK GEREĞİNİ YAPACAK MISINIZ?
—MUHTEMEL BİR İKTİDARINIZDA TÜRKİYE’Yİ YÖNETTİĞİNİZDE ÜLKEYİ DE BU ZİHNİYETLE Mİ YÖNETECEKSİNİZ?
01 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

http://ozgurifade.com.tr/belediye-dere-yatagina-kres-yapti-3-yildir-curumeye-terk-etti/
Google NewsTema Tasarım |