Ana Sayfa Gündem 22 Ocak 2020

Manisa Akhisar’da 5,4 büyüklüğünde deprem

Manisa Akhisar’da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve İstanbul’da da hissedildi. İzmir Belediye Başkanı Tunç…

Manisa Akhisar’da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve İstanbul’da da hissedildi. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremde can kaybının olmadığını belirtirken, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Şehir içinde şu anda yaralı bilgisi yok. Halkımız sokakta, hasar gözükmüyor. Ama bilgiler şu an çok yüzeysel” diye konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 22.22’de merkez üssü Manisa’nın Aksihar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

TUNÇ SOYER: CAN VE MAL KAYBI YOK

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer depreme ilişkin, “Akhisar-Musalar merkezli 5.4 şiddetinde yaşadığımız depremden dolayı tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şükürler olsun ki belediyemize şimdiye kadar can veya mal kaybı bilgisi gelmemiştir. Her ihtimale karşı ekiplerimiz teyakkuza geçmiştir” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL VALİLİĞİ: DEPREM İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLDİ

İstanbul Valiliği, Manisa merkezli 5,4 büyüklüğündeki depremin İstanbul’da da hissedildiğini, herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre saat 22.22’de Manisa Akhisar merkezli 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, depremin İstanbul’da da hissedildiği vurgulanarak, “Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. İstanbul’umuza ve tüm illerimize geçmiş olsun.” ifadesi kullanıldı.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, merkez üssü Musalar köyü olan 5,4 büyüklüğündeki depremde şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı gözükmediğini belirterek, “Yıkılmış bina haberi gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz.” dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Dutlulu, uzun süren depremin ilçe halkını korkuttuğunu, sarsıntının ardından vatandaşların sokağa çıktığını anlattı.

Depremin ardından artçı sarsıntıların da yaşandığını belirten Dutlulu, “Şu an şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı yok, yıkılmış bina haberi de gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz. Şehir içinde şu anda yaralı bilgisi yok. Halkımız sokakta, hasar gözükmüyor. Ama bilgiler şu an çok yüzeysel.” diye konuştu. Kaynak Cumhuriyet

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |