Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 20 Kasım 2020

Marmara Belediyeler Birliğinden Ali Kılıç’a Komik Ödül

Ne Demiş Eskiler: ”KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR”İşte Marmara Belediyeler Birliğinin Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de halkın parasını harcayarak…

Ne Demiş Eskiler: ”KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR”
İşte Marmara Belediyeler Birliğinin Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de halkın parasını harcayarak yaptıkları ödül şovunun Maltepe gerçekleri.


Akp ve CHP belediyelerin oluşturduğu Marmara Belediyeler Birliği üzerinden birbirlerini övüp reklamını yaparak halkı nasıl aldattıklarının adeta ibretlik belgesi olan bu ödül şovunda bölgemezide ödül verilen Maltepe Zümrütevler mahallesinde ki garabetin aslında ne olduğunu kamuoyuna yerelimizden aktarmayı halka karşı bir sorumluluğumuzun gereği olarak aktarmayı görev adlettik. (20 Kasım 2020 / Özgür İfade Gazetesi)

Lüks Otelde ki Ödül Şovu:
BELEDİYELERİN PROJELERİ ALTIN KARINCA İLE TAÇLANDI
Belediyelerin şehirlerdeki yaşam kalitesini artıran projelerini teşvik etmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Ödülleri 18 Kasım 2020 tarihinde İstanbul’da yapılan törende sahiplerini buldu.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından sekizincisi düzenlenen Altın Karınca Ödülleri 2020, 18 Kasım Çarşamba günü Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu. Belediye başkanlarına ve proje ekiplerine ödüller MBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından takdim edildi. 381 projenin 10 ayrı kategoride yarıştığı Altın Karınca’da 41 belediyenin 52 projesi ödüle layık görüldü.

MBB ve Kocaeli AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, törenin açılış konuşmasında “Bu yıl Marmara Belediyeler Birliğinin kuruluşunun 45. yılı. Birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız, birlikte ürettiğimiz, dolu dolu geçen 45 yıl. Bugün bizleri bir araya getiren Altın Karınca Ödülleri de şehirlerimiz için yaptığımız çalışmaların, ürettiğimiz projelerin bir anlamda taçlandırılması için bir vesile… Daha iyi bir geleceğin, yaşam kalitesi yüksek şehirlerin inşasında, belediyelerimizin çalışmaları kritik bir rol oynuyor. Adeta birer cazibe merkezi haline gelen, yatırım fırsatları sunan şehirlerin ortaya çıkardığı her zenginlik, ülkelerin hedefledikleri refah seviyesine ulaşmaları için zemin hazırlıyor. Dolayısıyla, Türkiye’nin lokomotifi olan Marmara Bölgesi’ndeki şehirlerimiz Türkiye’nin gelişmesinde, kalkınmasında büyük bir öneme sahiptir.” şeklinde konuştu.

Değerlendirme sürecine ilişkin bilgi veren MBB Genel Sekreteri M. Cemil Arslan ise şunları söyledi: “Değerlendirme süreci akademisyenler ve uygulamacılardan oluşan bir jüri ile yürütülen Altın Karınca Ödülleri’nde bu yıl en çok başvuru alan kategori Sosyal Hizmetler kategorisi oldu. Bu yıl, Altın Karınca Ödülleri Değerlendirme Kriterleri arasında BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları özel bir yer tutuyor. Başvuru sürecinde projeler ile bu amaçlar arasında kurulan ilgi ve ilişkiler, değerlendirme sürecinde ek puan kazandırmıştır.”

HALKIN PARASINI VE KAMUNUN OLANAKLARINI ÇAKMA PROJELERE ÖDÜL DİYE HAR VURUP HARMAN SAVURAN MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİNİN ÖDÜL VERDİĞİ ALİ KILIÇ PROJESİNİN GERÇEKLERİ.


BİZ 3 OCAK 2020 DE ÇARPIKLIĞIN ESPRİSİNİ YAPTIK BELEDİYELER BİRLİĞİ CİDDİYE ALMIŞ!


03 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE
2019 Yılı Belediyecilik Proje Ödülü Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Verilmeli!
‘Öyle Bir Proje Yaptı ki; Dostlar Gurur Duydu, Düşmanlar Çatırdadı’

http://ozgurifade.com.tr/2019-yili-belediyecilik-proje-odulu-maltepe-belediye-baskani-ali-kilica-verilmeli/

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç 6 yıldır Maltepe’ye yaptığı inanılmaz hizmetlere ve muhteşem projelere 18 Ekim 2019 günü Zümrütevler Akşemseddin caddesinde bir yenisini daha eklemişti. Maltepe Belediyesi, kavşak ve sokakları düzenleyerek yaya güvenliğini artıracak “Yaya Güvenliği Dönüşüm Provası” projesini pilot mahalle olarak seçilen Zümrütevler’de başlatmıştı.

ÇİM BİLE UNUTULMAMIŞ
Belediye başkanı Ali Kılıç “Yaya Güvenliği Dönüşüm Provası” PROJESİNİ görkemli bir törenle belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, ilçenin siyaset figürleri ile açmıştı. En ince ayrıntısına kadar Projesiyle yakından ilgilenen, oturma banklarından saksılara kadar hatta ve hatta çimensiz projemi olur düşüncesiyle 5 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde ki bir alana çim dekorlu yeşil plastik halı bile serip boya cila ile yerleri güzelleştirdi.

Aradan geçen 2.5 ay’ın sonunda Maltepe belediye başkanı sayın Ali Kılıç’ın bu muhteşem projesini yerinde gözlemlemek ve övgü ile bahsetmek için büyük bir hevesle gidip ziyaret ettik. Bir kez daha Maltepelilerin belediye başkanları ile ne kadar övünse, ne kadar gurur duysalar azdır diye düşündük.

GERÇEKTEN İNANILMAZ
Bir kamusal alanı beğenmeyip, ben daha iyisini yaparım diye ortaya çıkmak değerli ve anlamlıdır; ancak bu şov ve gövde gösterileri ile ortaya konan bu Zümrütevler projesinde şahsen ne değer nede bir anlam bulamadık. Keza bölge halkıyla yaptığımız görüşmede anladık ki Ali Kılıç’ın bu muhteşem projesini ilk kez gören sadece biz değil, orada yaşayan, nefes alan halk da bir şey anlamamış, anlam verememiş.

Nedir bu rezalet, bu aymazlık, bu ilçeyi bu denli aptal yerine koymak!
Onca şovla, onca şatafatla ortaya çıka çıka meydan da taşlar, yeşil diye plastikten bir halı, 2 saksı, 5 tane bank; ha birde yarısı kaybolmuş boyalarınız ve medarı iftarınız Zümrütevlerin ortasında tam bir mezbelelik.

Tüm Maltepeliler mutlaka bu muhteşem projeyi gidip yerinde görmeliler; şayet buna vakit ve imkan yaratamayanlar var ise hazırladığımız Youtube üzerinde yer alan hazırladığımız görseli izleye bilirler.
https://www.youtube.com/channel/UCTK5n2JtmAGp9u1OH_xZB1Q

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Sorular:
*Bu muhteşem proje için kimlere çıkar sağladınız?
*Bu Proje İçin Maltepe halkının kaç lirasını çöp yaptınız?
*Proje ortaklarınızdan olan Hollanda Bernard van Leer Vakfı ile hangi ilişkileriniz var?


Rezaletin Bini Bir Para Marmara Belediyeler Birliği Ödülle Örtbas Ediyor


12 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE
BU İŞTE BİR ÇAPAN OĞLU VAR!
‘Yok Böyle Komedi; Vatandaşın Derdi Yol, Belediyenin ki Yol İptal Etmek’
Özgür İfade Gazetemize gelen şikayetleri değerlendirip Maltepe ilçemizin Zümrütevler Mahallesi Akşemseddin Caddesi; Filiz, Candan ve Çiğden Sokaklarının kesiştiği belediye tarafından halkın tepkilerine rağmen küçük bir alanda yapılan komik trajediyi 03 Ocak 2020 tarihli ‘2019 Yılı Belediyecilik Proje Ödülü Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a Verilmeli!’ başlıklı yazımızla kamuoyuna aktarmıştık.

http://ozgurifade.com.tr/bu-iste-bir-capan-oglu-var/

Belediye bu yazımız üzerine harekete geçerek hiç bir mahalle sakininin bir anlam veremediği alanda bu kez akıl tutulması sendromunun devamı niteliğinde söz konusu alanı demir dubalarla çevirdi. Konuyu daha detaylı ve etraflıca inceleme ve tasarrufu İstanbul Büyük şehir Belediyesinde olan bu alanın Maltepe belediyesi tarafından neden kapalı bir alana dönüştürmeye çalıştığını halktan gelen tepkilere rağmen Belediye başkanı Ali Kılıç’ın bunu ısrarla neden devam ettirme eğiliminde olduğu bölgede soru işareti oldu.

Akşemseddin caddesi bağlantılı Filiz ve Çiğdem sokakları arasında ki yolu iptal edip direk bağlantısını keserek Çiğdem sokaktan gelen akışın bağlantıyı önce sola Candan Sokağa yönlendirip ardından ters bir Z hareketiyle sağa yönelterek yarım bir daire çizip Filiz sokağa ulaştırmak nasıl bir zekanın ürünü olduğunu bölge halkı çözümleyemedi. Yaklaşık 500 – 600 metrekarelik bu alanda direk giden yolu iptal edip alanda ki trafik akışını orak gibi bir hale sokarak kazalara davetiye çıkartan, teknik ve bilimsel olarak karşılığı olmayan bu dayatmanın neden, niçin ve hangi amaçla yapıldığı ciddi soru işaretlerini de beraberinde barındırıyor.

HERKES YOL İSTİYOR BELEDİYE YOLU YOL OLMAKTAN ÇIKARTIYOR
Görev ve sorumluluğunun gereklerini yerine getirmeyen Maltepe belediye başkanı şimdi ısrarla ana arter kapsamında ki alanda yer alan yolu ısrarla ve tüm eleştirilere ve halktan gelen tepkilere rağmen yol fonksiyonundan çıkartmanın uğraşını veriyor. Çiğdem sokaktan Filiz sokağa direk giden bir yolu iptal edip hem iki sokağın arasında yer alan Candan sokağı hem de bağlı oldukları Akşemseddin Caddesinin trafik akışını kazalara davetiye çıkartma pahasına kapatmakta ki ısrarının altında ne olduğu merak konusu oldu. Neden sorusu bölge halkının kafasını kurcalarken şüpheler artmaya devam ediyor.

Belediye başkanı Ali Kılıç’a sorular:
– Bu dar alanda mevcut yolu iptal ederek şuan burada yaşanan trafik karmaşasını hangi gerekçe ile yaratıyorsunuz?
– İbb Belediye otobüslerinin de geçtiği alan için de Filiz sokağı çift yönlü akışa çevirip daraltarak trafik akışını can ve mal kaybı bakımından neden tehlikeye atıyorsunuz?
– Tek yönlü trafiği çift yönlü trafik akışına çevirerek kazalara davetiye çıkardığınız bu alanda ortaya çıkacak olan maddi ve manevi zararlarda sorumluluğu kim üstlenecek?
– Filiz sokağın iptal ettiğiniz yol bölümünün bu alanda yer alan 3 çok katlı binanın önünde olması tesadüf mü?
– Bu yolu iptal etmenizin söz konusu bu 3 çok katlı binan mevcut arsalarına sıfır konumda yapılmış olmalarının ve kendilerine ait kullana bilecekleri boş alanlarının olmaması ile bir bağlantısı var mı?

Marmara Belediyeler Birliği Encümeninde Yer Alanlar:
TAHİR BÜYÜKAKIN (BAŞKAN) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı
ALİNUR AKTAŞ Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı
YÜCEL YILMAZ Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı
EKREM YÜCE Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı
RECEP GÜRKAN Edirne Belediye Başkanı
LOKMAN ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı
HASAN AKGÜN Büyükçekmece Belediye Başkanı
AHMET SARIKURT Çorlu Belediye Başkanı

Marmara Belediyeler Birliği Meclis Komisyonları:
Şadi Yazıcı Tuzla Belediye Başkanı
Hüseyin Keskin Sultanbeyli Belediye Başkanı
Mevlüt Öztekin Kağıthane Belediye Başkanı
Mustafa Günalp Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi
Tolga Tosun Bandırma Belediye Başkanı

Marmara Belediyeler Birliği Denetim Komisyonu Üyeleri:
Hasan Tahsin Usta Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı
Murat Gerenli Lüleburgaz Belediye Başkanı
Muammer Keskin Şişli Belediye Başkanı
Şeyma Döğücü Sancaktepe Belediye Başkanı
Volkan Yılmaz Silivri Belediye Başkanı

BAŞKANLIK DİVANI

  1. Başkan Vekili M. Ergün TURAN Fatih Belediye Başkanı
  2. Başkan Vekili M. Mustafa ÖZACAR Gelibolu Belediye Başkanı
  3. Kâtip Üye Betül BİRER Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi
  4. Kâtip Üye Fatih KELEŞ Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi
  5. Yedek Kâtip Üye Elif KOÇ Gürsu Belediyesi Meclis Üyesi
  6. Yedek Kâtip Üye Tuğçe SAVAŞ Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi

ÜYE ŞEHİRLER:
Balıkesir,Bilecik,Bolu,Bursa,Çanakkale,Edirne,İstanbul,Kırklareli,Kocaeli,Sakarya,Tekirdağ,Yalova
20 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |